Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kialvatlanság okozhat...

A kialvatlanság okozhat (nevezzük komoly) hangulatingadozást. Depressziót?

Figyelt kérdés

Arra értem hogy a (folyamatos) kevés alvás napi 3-4 óra...okozhatja szerotoninszint csükkenését? ami miatt az ember depressziós lesz? önbizalomhiány..kedvtelenség...

Az orbáncfű tea valóban tudna segíteni? feltéve ha a szerotoninszintel(is) van a probléma?


2009. nov. 11. 00:46
 1/6 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok
2009. nov. 11. 00:48
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

elvileg igen, ha folyamatosan rá vagy kényszerítve, hogy csak annyit aludhatsz.

de inkább a depresszió okozza az álmatlanságot, vagyis a tojás volt előbb, mint a tyúk.

2009. nov. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet ez is az oka...


De én nem gyógyteát javasolnék megoldásnak (vagyis nem csak azt!), hanem megfelelő pihenést!!!

2009. nov. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd csak meg a pár hónapos babák anyukáit. 3-4 óra alvás már szinte jónak számított nálam is. Nagyon boldog voltam, de néha nekimentem a falnak is a fáradtságtól és egy idő után azt vettem észre, hogy a legkisebb hülyeségen is képes lennék elsírni magam, de ilyeneken pl, hogy öltöztem fel és kiesett a sálam a kezemből. Tehát igazából semmi, de már tök kikészültem és akkor jött az, hogy így nem lehetek jó anyuka sem... másfél évig voltam végtelenül kimerült, meg tudom érteni, hogy mit élsz át. PIHENJ! Tényleg az a legjobb. Extrémen hangzik, de talán ha egy teázásnyi időt is tudsz csak rászánni pluszban, akkor is!
2009. nov. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy depreszzi lesz belőle,mert ahhoz szerintem több kell mint egyszerű kialvatlanság.Lehet, hogy csak kimerültségről van szó.Annak is vannak hasonló tünetei mint a depressziónak.
2009. nov. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló kérdésem és talán én is emiatt vagyok depis csak én más segítséget is akartam/ok. Annyit tudok neked mondani, hogy nem kizárólag ettől érzed rosszul magad. De azért sokat segít ha kipihent vagy, igyál vmi altató hatásút. Van aki mint én is hajlamos a rossz hangulatra. Nekem az orbáncfűtea nem segített citromfű amit otthon termeltem az hatásosabb és a macskagyökér is jó lehet neked. És még talán a sport is jó. Na minden jót! Remélem jobban leszel/leszünk.
2009. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!