Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek lehetnek a skizofrénia...

Ezek lehetnek a skizofrénia előjelei, tünetei? És ha igen, kinek jelezzem, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz. Előre köszönöm azoknak, akik elolvassák, és válaszolni fognak.

Nem is tudom, hol kezdjem..

15 éves fiú vagyok, nemsokára 16 leszek.

Talán ott, hogy a múltban történt velem egy, s más, amiknek hatására valami megváltozott bennem..rossz lett minden, hogy úgy mondjam. Felsorolnám a dolgokat, amiket csinálni szoktam, és amelyek mostmár eléggé aggasztanak...:

Ez már nálam túlmegy a határon. Reggelente szorongva kelek fel, pörög az agyam rögtön. Az iskolában is sokszor szoktam szorongani dolgok miatt, de egyébként a suliban nincs annyira rossz kedvem. Tyhűű...annyi minden van, nem is tudom, hogy bontsam szét.

Az iskolában sem vagyok jókedvű, már nem igazán okoz nálam örömet semmi.

Még annak a fiúnak a jelenléte sem..akibe szerelmes vagyok. (Igen, nem vagyok heterószexuális..)

Igazából nem is tudom, hogy mit érzek már. Koncentrálni dolgokra képtelen vagyok, olyan gyorsan felhúzom magam dolgokon, tiszta idegbeteg leszek, és vissza kell fognom magam, hogy ne dühöngjek.

Mostanában nagyon sokszor felbukkan nálam a gyilkolási vágy. Ha ideges vagyok valakire, rögtön elképzelem, hogy megölöm, és tényleg, már vissza kell fognom magam, hogy ne tekerjem ki a nyakát, menjek ki egy késért, és öljem meg az illetőt.

És ez eléggé zavar, mert ha majd egyszer elveszítem a fejem, nem fogom tudni kontrollálni magam, és gondolkodás nélkül megölöm pl.: a testvéremet.

Gondolom, hogy mit gondoltok már most rólam, de még közel sincs vége.

Az agyműködésem nem egészen olyan, mint a többi emberé.

A gondolataim cikáznak, képtelen vagyok lassan foglalkozni, mindenben kapkodok, nem vagyok alapos, és néha már olyan mértékben pörög az agyam, hogy legszívesebben ordítanék, annyira nem tudom követni a gondolkodásom.

/Kommentben folytatom, még sok dolog van, és tényleg köszönöm, aki elolvassa/



2013. okt. 21. 21:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Nem fogja engedni, hogy gyógyszert szedj???

Na igen, sokan félnek a gyógyszertől, de ha annyukád tudná, milyen gondolataid vannak... szerintem nem ellenkezne tovább. Ha egyszer eljutsz pszichiáterhez, mindenképpen tartsd be az utasításait! Ha gyógyszert ír fel, akkor szedd! Ez komoly dolog!

2013. okt. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Anya azt hiszi, hogy csak az elmebetegek szednek mentális problémákra való gyógyszereket.

Mindig azt vágja a fejemhez, hogy "Kállóban fogsz kikötni az idegosztályon!"

Ha megtudná, hogy mik járnak a fejemben, saját maga küldene a zárt osztályra.

Még az antidepresszánst se engedné.

Merthogy leszedálják az agyamat, és életem végéig szedhetem a bogyókat, egy idegroncs leszek, akinek nincs élete.

Hát igen..anya kissé elfogult a gyógyszerekkel kapcsolatban.

Apa, ő másképp látja. És szerinte is, anya túlzásokba esik.

Talán majd a pszichológus meg tudja értetni anyával, hogy ez a gyógyszeres dolog nem egészen úgy működik, ahogy ő azt gondolja..

2013. okt. 23. 12:30
 13/28 anonim ***** válasza:

Végső esetben anyukádnak nem kell megmutatnod a recepteket, csak apukádnak mondjuk. Ő megveszi.

Amúgy a gyógyszertől sem kell félni, némelyik fajta gyógyszert simán el lehet hagyni egy idő után, ha már rendeződtek a dolgok. De ezzel kapcsolatban persze csakis a pszichiáter utasítását kövesd. A terápia is fog neked segíteni közben. Hajrá!

2013. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
0%

Bocsi,de te tényleg nem vagy 100-as.

Testi lelki képzavarod van.1000%-ban biztos vagy abban,hogy neked,f...sz kell a popódba?Már bocs a bunkóságomért,de én ezt soha nem értettem és nem is fogom!

Mindegy.Gondold végig az életedet.Mi az amiben biztos vagy.

Mit szeretnél elérni a jövőben.Biztos,hogy egy fiú kell neked?Én úgy látom,hogy a homoszexualitással kapcsolatban is vannak gondjaid.Hogy rossz szemmel néznek rád ez miatt,és ez meddig fogja az életedet végig kísérni.Hát örökre.De ez ne vegye el a kedved az élettől.Mutasd meg mindenkinek,hogy igenis képes vagy mindenre.

Menny el pszichológushoz mondj el neki mindent amit érzel,amit magaddal kapcsolatban eddig tapasztaltál.

Ő majd gyógyszeres kezelést ír fel,vagy ha jobb fajta orvos akkor beutal a kórházba ahol sokkal jobbak a helyes kezelés megtalálására való esélyek.HA a szüleid nem támogatnak akkor se hagyd ennyiben a dolgot.Mindenképp mutasd meg nekik,hogy igen is beteg vagy.Orvos után ülj le velük beszélgetni mondd el nekik,hogy mit mondott az doki akkor is ha kiabálnak,vagy bunkók veled. Ha veszekedés lesz a vége akkor is próbálj nyugodt maradni és kérd meg őket,hogy támogassák a gyógyulásod segítsenek neked.A gyerekük vagy.Ha ez sem segít akkor is folytasd a dolgot.Ha másban nem akkor abban segítsenek,hogy a gyógyszereket ki tudd váltani.

A lényeg az,hogy beszélj egy orvossal majd ha ott végeztél beszélj a szüleiddel!És ne add fel!

Bocs hogy az elején bunkó voltam. :/

2013. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Napról napra romlik az állapotom.

Ma és tegnap egy akkora roham tört rám, hogy azt hittem, megőrülök.

Kb. 1 óra alatt lement ez a roham /máshogy nem tudom nevezni/, és visszaállt a depresszió érzése.

Azt vettem észre, hogy egyre többet beszélek félre, összekeverek szavakat, és maga a szó helyett, valami értelmetlenséget mondok.

Kb. minden 2. vagy 3. mondatomban ejtek hibát.

Egyre sűrvebben fordul elő, hogy az osztálytársaim nevét keverem.. /Lilinek Bogit mondok, Rolinak Leventét, Dalmának Nórát stb.../

Amikor rohamom van, akkora a gyilkolási vágy, hogy az valami hihetetlen.

És abban az egy órában minden érzés keveredik, és egy ultrakombó kínlódás a végeredmény. /rettegés,félelem,szorongás,reménytelenség,zavartság,elmezavar stb../

A hallucinációk is súlyosbodnak.

Egyre több árnyakat és foltokat látok..

A gondolataim is magasabb fokozatra kapcsoltak.

Még többet szorongok,és pörög az agyam olyanokon,amit még leírni is szégyellek.

Újra felmerül bennem az öngyilkosság gondolata, mert akkor egyrészt véget érne ez a szenvedés, másrészt biztos,hogy senkinek nem ártanék.

Mi lesz velem?

2013. okt. 24. 19:55
 16/28 anonim ***** válasza:
Voltál a pszichológusnál? Ajánlotta a pszichiátert? Szerintem kéne. Megvagy már 16, úgyhogy mehetsz simán egyedül is, anyukádnak meg se kell mondanod.
2013. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Holnap mennek a szüleim, mert beszélni szeretne velük.

Félek, hogy minden titkomat el fogja mondani anyáéknak.

Minden titkom elmondtam a pszichológusnak.

Félek, hogy anyáék mindent megtudnak.

Sajnos, anyáék segítsége is kellene a pszichiáteres dologban, mert a környékünkön nincs pszichiátria.

2013. okt. 24. 20:47
 18/28 anonim ***** válasza:
Nem mondhatja el minden titkodat a szüleidnek, azt viszont mondhatja, hogy sürgősen vigyenek el pszichiáterhez, mert szükséged van rá. Van egy olyan tippem, hogy ez lesz.
2013. okt. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Nem mondhatja el a titkaimat anyáéknak?

Ez biztos?

Az a gond, hogy ma is beszélgettem apával, és ő azt mondta, hogy én most a gyógyszertől várok megváltást, pedig nem fog segíteni (apa már ezt csak tudhatja, ugyebár...)

meg hogy nincs nekem semmi bajom.

Nem tudom nekik elmondani, hogy mit érzek, mert nem találok rá szavakat, meg úgysem értetének meg engem.

Kiváncsi vagyok, mi lesz.

Most tök nyugodt vagyok, jó kedvem ugyan nincs, de legalább nyugodt vagyok..

2013. okt. 24. 21:48
 20/28 anonim ***** válasza:
Teljesen biztos, hogy nem mondhat el nekik semmit. Köti a titoktartás! Arról viszont meggyőzheti őket, hogy szükséged van pszichiáterre. Szerintem ha félsz, akár nyugodtan hívd is fel, és kérd meg, hogy ne mondja el a dolgaidat, de ez csak a megnyugtatásodra szolgálna, nem kell megkérni, ha nem akarod, mert ez alap. Kötelező titoktartás van a szakmájában.
2013. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!