Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvonási tünetek előjönnek 2...

Elvonási tünetek előjönnek 2 év eltelte után is?

Figyelt kérdés
4 évig drogoztam és most már 2 éve tiszta vagyok de még most is néha vagyis legtöbszőr ha unatkozom akkor előjön az az érzés hogy " de jó lenne megint beszívni vagy repülni" meg ilyenek és attól tartok hogy nem vagyok elég erős hogy ezt sokáig bírjam. szerintetek mit tegyek? voltatok már így?

2013. okt. 27. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nevezném elvonási tünetnek, ha unalmadban eszedbe jut, hogy el kéne szívni egy jointot. Az elvonási tünet az lelki és fizikai szenvedés.
2013. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért unatkozol? Töltsd ki az életed hasznos dolgokkal... olvass, sétálj, kirándulj, sportolj, vállalj menhelyeken önkénteskedést. Rögtön nem fogsz unatkozni.

A legegyszerűbb arra fogni, hogy unatkozom, hát akkor szívjunk be.

2013. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Ez sztem keményebb drog lehetett.

Teljesen oké amire gondolsz vágysz rá,de azért gondolj bele.

Én is voltam már így,igen.

2013. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de ez az az érzés ami már akkor is volt amikor már 2 hete nem szívtam vagy vettem be amfetamint vagy más erős szereket nem részletezném de az az ideg ami bennem van meg az a kényszer hogy be kell szedjek valamit....nem bírom...
2013. okt. 27. 18:30
 5/8 A kérdező kommentje:
jah napi 13-14 órát dolgozom talán nem elég??? és amint hazajövök és lezuhanyoztam már vacsora közben is ez az érzés és nem tudom mért...
2013. okt. 27. 18:32
 6/8 cli_hlt ***** válasza:

Két év után az agykémiád helyreáll.


Viszont ha tetszettek a kábítószerekkel átélt élmények, akkor persze, hogy nosztalgiával gondolsz vissza, pláne napi tizenX óra munka után.


A kábítószereknek az a lényege, hogy nagyon kellemesek, amit érzel az kb. tök természetes.


Ezt a vágyakozást hívják bizonyos esetben "pszichológiai függőségnek", amikor nem az anyag kémiája, hanem a megszerzett élmények minősége miatt vágyunk valamilyen szerre (vagy bármilyen tevékenységre) újra és újra.


Mivel a kábítószerek (definíció szerint ugye) illegálisak, ezért ha már egyszer sikerüt elhagyni a használatukat, inkább ne kezdd el újra. A szóhasználatodból ("tiszta vagyok") azt sejtem, hogy problémás használó volták, és szerettél volna megszabadulni ezektől a szerektől. Tényleg nagy dolog, hogy sikerült.

2013. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Állítólag aki egyszer függő volt, annak később is bármikor lehetnek olyan érzései, hogy "de jó lenne megint beszívni", sőt, nehezen is állja meg, hogy ne tegye meg ismét.

Légy erős!

2013. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez ha teszed megteszed ha nem akkor nem.
2013. okt. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!