Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adna nekem valaki tanácsot?

Adna nekem valaki tanácsot?

Figyelt kérdés

nem tudom feldolgozni és elfogadni hogy másoknak jobb élet "jutott", és itt egyáltalán nem az anyagiakra gondolok (de nekem az sem adatott meg)

hogy jobb gyermekkora volt, szerették, elfogadták, segítették

ezért is megy nehezen, mert a környezetemben van ellenpélda; gyerek, aki mellett úgy állt és áll az anyjuk míg lélegzik ezen a Földön, mint egy bástya, lelki támasza a gyerekeinek, mindenben tud nekik segíteni, bíztatja őket, ösztönzi..

engem a szüleim soha nem voltak képesek elfogadni, mindig meg akartak változtatni, azt akarták hogy mindig jobb és más legyek, ha nem értem el a mércét, megbüntettek, ridegen bántak velem, magukhoz édesgettek ha olyan kedvük volt, aztán mindenféle ok és indok nélkül arrébb löktek, eltaszítottak, csúnyán bántak és beszéltek velem, játszadoztak velem, megfélemlítettek és erőszakoskodtak

nem tudom elfogadni, hogy más szülők képesek az életre nevelni a gyermeküket, engem meg tönkretettek, az önértékelésemet, mindent

egyszerűen megőrülök a gondolatba és rettenetesen dühös és mérges vagyok

anyám meg végképp nem tudott nekem segíteni, mindenben hátráltatott, lehúzott, szabotálta a lépéseimet, a terveimet, a vágyaimat, de apám ugyanúgy

azt éreztették, hogy soha nem leszek senki, hogy úgyse érek el semmit

annyira mérges vagyok hogy addig üvöltenék amíg össze nem esek..

mindennel egyedül kellett megküzdenem, de azt már talán jobban el tudom fogadni, hogy ők ilyenek, de azt nem , hogy miért nekem jutott ez, én egy jó ember vagyok, szorgalmas, lelkiismeretes, melegszívű, tudok szeretetet adni és segíteni, együttérezni

nagyon kétségbe vagyok esve


mit csináljak


2013. nov. 2. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz sürgősen.
2013. nov. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy a szülők a legjobbat akarják a gyereküknek - csak nem mindig tudják, hogy a gyereknek mi lenne a jó. Ma is sok szülő él abban a tévhitben, hogy a nevelés azt jelenti, hogy tökéletessé formálom a gyerekem. És jön a túl sok elvárás, a szigorúság, mert úgy gondolják, így készítenek fel leginkább az életre. Régen még főleg ez volt! Talán a te szüleidet is így nevelték.

Bocsásd ezt meg nekik. Ők sem tökéletesek.

2013. nov. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Miert neked jutott ez?

Szerinted masnak az elete konnyebb? Sokkal rosszabb dolgok jutnak masoknak..

Orultel volna, ha vertek volna, ha alkoholistak lettek volna, ha kidobtak volna az utcara stb stb?

Nem azt kene nezned, hogy masoknak mi jutott (nem tudom miert feltetelezed azt, hogy masoknak csak jo dolgok jutottak)

, hanem azt, hogy neked ez jutott es ezzel mit tudsz kezdeni.

Megvaltoztatni mar nem tudod a multat, de ha probalod azt nezni, hogy mit kaptal toluk, es nem azt, hogy mit nem kaptal toluk,

akkor sokkal jobban erezned magad..

Mast hibaztatni konnyu. Azzal, hogy azt mondod tonkretettek azzal el van intezve minden?

Haat mutasd meg nekik, hogy nem volt igazuk es te nem vagy senki, es igenis elered amit akarsz....

2013. nov. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
megértelek, én is éreztem hasonlóakat, söt még mostanában is gyakrna nyugtatgatom magam ha azon kapom magam megint milyenekre gondolok már megint:) írj rám ha gondolod beszélgethetnénk jót erröl a témakörröl. :)
2013. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt mondod mindent tönkretettek benned, mégis "én egy jó ember vagyok, szorgalmas, lelkiismeretes, melegszívű, tudok szeretetet adni és segíteni, együttérezni." Na hát akkor csak nem tettek tönkre :)


Bocsásd meg nekik, ők is emberek. Ők a legjobbat akarták Neked, de hallottad már azt, hogy "a pokolba vezető út jószándékkel van kikövezve"? Hiába volt jószándékuk ha megfelelő tudásuk nem volt.


Bocsáss meg nekik, az az első. Így sikerült. Ha nem bocsátassz meg, azzal csak magadat fogod mérgezni. Neked ez jutott, hidd el, az emberek 99%-nak sem fenékig tejfel az élete. Tegyél meg mindent magadért, és akár fogadd meg, hogy te majd nem fogsz így bánni a gyerekeiddel.

2013. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!