Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrát, diétát,...

Milyen fogyókúrát, diétát, otthon végezhető gyakorlatot javasoltok?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok,156cm, 60 kg (vagy több. régen volt mérve). Szerintem legalább 16 kilót le kellene adnom. A suliba nem tudok járni sportra, mert a többiek piszkálnának, hogy kövér vagyok. Máshova nem járhatok, mert így is alig van pénzünk kajára. Van egy szobabiciklink, amit hamarosan eladunk, mert kell a pénz.. de egyenlőre azon még tudok tekerni. Van egy fiú aki tetszik az osztályból, de az esélyem nála egyenlő a 0-val, hiszen o a legsportosabb srác az osztályban. Foleg a combom nagy, alig merek leulni, úgy hogy leteszem a székre a combom, mert akkor látszik, mekkora rajt a felesleg. Sokkal kevesebbet eszek mint a vékony lányok, mégis én vagyok a duci. Milyen diétát javasoltok, amivel úgy tudok hetente kb. 1 kilót fogyni, hogy tudjak órán koncentrálni, legyen meg annyi kajabevitelem azért, hogy az agyam tudjon koncentrálni? Hogy tudnék a hasamról, és a combomról fogyni? Már nagyon depressziós vagyok, nem is akarok már kimozdulni, nem érzem jól magam a bőrömben.
2012. febr. 16. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne sokat leadnod. Egészségesen fogyni csak nagyon lassan lehet, te meg még növésben is vagy. 44kilósan plöttyedt lennél és lógna a bőröd, a szép testhez némi izomzat is hozzátartozik, csak annyi hogy feszes legyél, de már ez is jópár plusz kilót jelent. Ez az amibe a felnőttek sem szoktak belegondolni, csak félnek a plusz kilóktól. Lehet hogy a jelenlegi magasságodhoz 50kilósan lennél jó, de jövőre simán nősz 10centit ahhoz meg már az 55 a jó.És egy évig is eltartana 16kilót leadni, kivéve persze ha valami divatfogyókúrát kezdesz el és 2hét alatt leépül a meglévő izomzatod és rengeteg vizet vesztesz és zsírosabb leszel úgy hogy közbe 10kilóval könyeb vagy. Bárhol olvasol ilyen párhetes diétákat ne dőlj be nekik.


"A suliba nem tudok járni sportra, mert a többiek piszkálnának"

Ez ismerős érzés, viszont így utólag felnőtt fejjel elég röhelyes. Általánosba járt az osztályomba egy elég kövér csaj és elkezdett hastáncolni. Elhiheted hogy mennyire meglepődtünk rajta és volt is aki 1.nap beszólt neki. De ő elég magabiztos volt és nem érdekelte a szekálás, eldöntötte hogy meg sem hall semmit csak a barátnőjéhez beszél. 2nap után már senki nem foglalkozott vele.

Persze nem azt mondom hogy járj hastáncra, de a suliban a kézi vagy hasonló sport simán belefér. A test átalakítása hosszú idő de igazából a testünk folyamatosan alakul abba az irányba amilyen az életvitelünk. Ezért muszáj találnod valami sportot amit nem is hagysz abba, esetleg majd váltassz másra ha egyszer anyagilag jobban álltok. Mert aki csinos az addig csinos amíg annak megfelelően él. Ha elkezdesz sportolni, és amikor jobb idő lesz eljársz kocogni akkor jövő tanév elejére sokkal jobban fogsz kinézni, a kilókkal pedig annyira foglalkozni sem kell.


Keveset enni nem szabad mert ha a szervezetünk azt észleli hogy ínséges időszak van akkor tartalékoló üzemmódba kapcsol hogy minél tovább életben maradjunk, és úgy lehetetlen fogyni. Persze nagyon sokat enni sem szabad, de inkább a kaja minősége számít, arra kell a lehetőségeidhez mérten odafigyelni. Természetes feldolgozatlan kajákat kell enni mert azt a szervezet nagyonjól fel tudja használni, főleg sport mellett, még a műszarok csak felszívódnak és zsír lesz belőlük. A fehérkenyér,kalács,egyéb péksütemények nagyon rosszak, épp csak az éhezésnél jobbak. Ugyanígy minden ami nagyon zsíros vagy nagyon cukros. Nehéz rájuk alternatívát találni, én azon a véleményen vagyok hogy csak egészségesebb életmódra van szükséged de arra életed hátralevő részében. Naponta 5x enni, sokat inni, ebédhez leginkább pároltzöldséget választani köretnek, fehérje tartalmú dolgokat is rendszeresen enni (tojás pl olcsó megoldás),reggelire inkább müzli vagy teljeskiőrlésű kenyér, körülbelül ennyire van szükséged. És persze a szüleid együtműködésére mert nem mindegy hogyan főznek rád, ilyen korban még elsősorban a szülő felelőssége a dolog. Ha most szegények vagytok akkor van a szüleidnek más gondja is de egy picit máshogy vásárolni és máshogy főzni kompromisszumokkal azért megoldható. Ne fogadd el azt hogy te ilyen alkat vagy mert az rossz válasz, de ne is a fogyás körül forogjon az életed mert az csak lelki betegségekhez vezet. Találj valami jó hobbit, a legjobb ha egy sportot is sikerül megszeretned. Semmivel sem vagy rosszab mint a többiek, lehet hogy több a problémád és ezért hamarabb kell megtanulnod küzdeni az életben, de ezzel csak jobbá válsz. :)

2012. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi ezt a jó hosszú, tartalmas választ :). Nagyon sokat segítettél ezzel, majd próbálkozok!^^
2012. febr. 17. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!