Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet könnye (bbe) n...

Hogyan lehet könnye (bbe) n feldolgozni (esetleg gyógyszeres segítséggel) a feltornyosult problémákat?

Figyelt kérdés

Pszichológus, pszichiáter, szakember segítségét keresem, de sajnos nincs pénzem költséges terápiát fizetni. Azok tanácsát is várom, akik esetleg már kikerültek hasonlóból sikerrel.:

A barátnőm elhagyni készül, ez a legrosszabb számomra, a munkahelyem épp csődbe akar kerülni, 22 év lakáshitel a nyakamban, stb... Egyetlen biztos pontot sem tudok az életemben. De a legfájóbb a párkapcsolat! Hogy lehet mindezt feldolgozni úgy, hogy az a munkahelyen ne befolyásolja a teljesítményt (tanár vagyok)?! Sokat küzdöttem ezért a kapcsolatért, kevés az önbizalmam (alacsony vagyok) és ha ennek is vége összeroppanok.


2009. nov. 15. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Erősnek kell maradnod, bármi is történik. Ha menni akar a párod, nem lehet visszatartani. Ebből is ki lehet szép lassan gyógyulni hidd el. Még mindig jobb, mintha beteg lennél. Erre gondolj! Ha a munkahelyed netán megszünik, azért tanári diplomával előbb-utóbb találsz valami munkát, addig is korrepetálj! Vagy akár közben is. Ne hagyd, hogy a távozni készülő párod elszívja az energiáidat. Arra nagyon is szükséged lesz. Az, hogy alacsony vagy, nem veheti el az önbizalmad. Ássad elő az egyb értékeidet. Ez a lány is szeretett annak ellenére, más is fog! Fel a fejjel, férfi vagy, ne hagyd magad ledönteni a lábadról. Drukkolok neked!!!
2009. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A gyógyszerről lebeszélnélek. Semmit nem old meg, sőt! Olyan állapotba hozhat, ami a valós énedet meghamisitja. Ne, ne, ne!!!
2009. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En edesanyam halalat "dolgoztam fel" pszichiateres segitseggel. Ehhez jott meg hogy ki akartak rugni(kesobb en mondtam fel),akkor meg egyaltalan nem volt semmilyen parkapcsolatom,es vizsgak jottek a foiskolan. Egyszeru ingyenes pszichiater volt de sokat segitett. Egy tablettat sem adott 4 honap alatt, de jo volt hogy beszelgettunk,hogy minden szornyuseget elmondhattam neki,amikkel nem akartam aput terhelni. Anyu utolso 3 honapja maga volt a remalom, csak nem ebredtem fel. Parkapcsolat teren ajanlom a randivonalat, en ott talaltam meg a ferjemet, aki most itt szuszog mellettem. Aki ott akar hagyni, az menjen, akkor nem o az igazi.Meglesz az, fel a fejjel!
2009. nov. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szinte ugyanebben a helyzetben a következőket tettem:

*kerültem az embereket, két hétig a lakásból ki sem léptem

*közben rengeteget beszéltem telefonon és interneten egy barátnőmmel (értsd: napi 4-6 órán keresztül csak panaszkodtam neki két hétig)

*utána hazautaztam a szüleimhez, ott voltam szintén két hetet

*rengeteget beszélgettem a nagymamámmal (azért vele, mert mindig neki szoktam elmondani, ha valami bánt)

*elmentem a háziorvoshoz, elmondtam neki a problémákat, adott egy enyhe nyugtatót rá

*hónapokig kerültem az emberekkel teli, zajos helyeket, amint tehettem, hazamentem és bezárkóztam a szobámba egyedül

*sokat beszélgettem a barátaimmal, akik igyekeztek segíteni nekem, akár csak azzal is, hogy türelmesen meghallgatták ötvenedszer is ugyanazt


Azt hiszem, a pszichiáter főleg akkor szükséges, ha nincsenek olyan barátaid, akik rád szánják azt az iszonyatos mennyiségű időt, amire most szükséged van. Nálam hónapokig tartott és tényleg minden nap több órát foglalkoztak velem, holott az összes problémám elmondható volt volna pár mondatban. Rengetegszer hallgatták meg, soha nem lehetek elég hálás nekik.

Kialakult egy gyomorbetegségem is, erre Daedalont szedtem, amikor nagyon rosszul voltam, illetve elaludni se tudtam, eleinte erre is egy-egy szemet bevettem. Eléggé elkábítja az embert. Szintén kialakult egy pánikbetegségem is, nem bírtam utazni és emberek közé menni sem, ekkor mentem el a háziorvoshoz, aki meghallgatott és felírta a Nervenpflegen nevű gyógynövényes nyugtatót. Viszonylag jól elkábít ez is.

Mindezzel együtt viszont egy hónapba telt, mire olyan állapotba jutottam, hogy egyáltalán otthonról bárhova el tudtam menni.

Mindenképp menj el orvoshoz. Lehet, hogy beutal pszichológushoz. Elalváshoz - ha gondjaid vannak - érdemes gyógynövényes nyugtatót szedni, mert kialvatlanul sokkal sötétebben látja az ember a helyzetét. Szüleid, barátaid nem tudnak rád szánni időt? Ez a legfontosabb. Csak leülni és beszélgetni. Avagy leülni és együtt hallgatni. Hogy érezd, hogy nem vagy egyedül.

Ne roppanj össze, mindig van kiút. Ettől csodálatos az élet. Keresd meg, aki segít neked, akár orvos, akár barát, és próbálj meg hinni abban, hogy jobb lesz

(nálam bevált, ezzel a mondattal próbáltam a lelket tartani magamban: "ennél már úgyse lehet rosszabb, tehát jobb lesz". könnyek között mondva is valahogy visszaat az emberre.)

2009. nov. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!