Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz szeretnék...

Pszichológushoz szeretnék járni, mert depressziós, és zárkózott vagyok. Mit csináljak? Nincs elég pénzem Pszichológusra, pedig nagyon kéne.

Figyelt kérdés
Ezekből a "dolgaimból" kifolyólag olyan barátaim sincsenek, akivel ezt meg tudnám beszélni. Iszonyatosan stresszelős vagyok, ami odáig terjed, hogy egy egy "baráti társaságban" nem tudok úgy beszélni valakihez, hogy közbe ne remegjen a hangom és a kezem (ez telefonos társalgáskor is így van).Van egy rendes öngyilkosságra való hajlamom is, amit eddig elfojtottam, de valószínű csak egyszer kell, hogy elveszítsem az önkontrollomat. A baráti társaságokról lemorzsolódok, mert tudom, hogy ott engem azért tűrnek meg mert a párom csaja vagyok, és nem azért mert engem szeretnének annyira.

2013. nov. 7. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj az SZTK-ba

Ott is szokott lenni pszichológus

Nem tudom merrefelé laksz

2013. nov. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Valójában a pszichológus semmit sem ér, csak egy lelkifröccsöt ad. Sztk ingyenes ugyanannyit ér mint csernus
2013. nov. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. nov. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem ér semmit, nagyon is sokat segít! Tudom, mert gyerekkoromban én is jártam.

Biztosan van ingyenes pszichológus is a környéketeken, kérdezd meg a házidokidat.

2013. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
pszichológia nem pénzes, csak mehetsz pénzért is! Ha nincs pénzed, értelemszerűen ingyenesen vedd igénybe. Lehet, hogy várnod kell kicsit, mire sorra kerülsz, de megér(het)i!
2013. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Hasonló problémák miatt jártam SZTK-s pszichológushoz több hónapon keresztül, és nekem elég negatív tapasztalataim voltak, pl.: a "terápia" alatt egy 2 hetente sorra kerülő fél órás beszélgetést értenek, ami legtöbbször csak csevegés, hogy mit csináltál előző héten. De olyan ismerősöm is volt, aki (más helyen) havonta egy időpontot kapott csak.


Persze nem azt mondom, hogy minden SZTK-s pszichológus ilyen, de az ilyenek kiszűrése végett érdemes utánanézni mindenkinek. Neten elég sok pszichológust meg lehet már találni, van aki esetleg publikált is valamilyen témában. Ha valaki neve mellett látod megemlítve mondjuk a kognitív viselkedésterápiát, akkor az már mindenképp pozitív jel.

Vagy ha jófej háziorvosod van, akkor őt is kérdezgetheted, hogy tud-e valakit ajánlani, hozzá úgyis kell beutaló miatt menni.


Amúgy szerintem az is jó (kiegészítésként), hogyha keresel a témában könyveket, esetleg ilyen relaxációs CD-ket amik jól jönnek ha nagyon szorongsz/stresszelsz.


Ugyan szakember nem vagyok, de mivel hasonló problémákkal küzdök, nyugodtan írhatsz nekem, ha segítség kell vagy beszélgetni akarsz.

2013. nov. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Beutaló az nem kell a pszichológushoz viszont a háziorvos feltéve ha tájékozott a mentális betegségekben akkor feltétlenül kérd ki a tanácsát. TB-re ingyen járhatsz hogy milyen sűrűn az a terapeuta leterheltségétől függ. A pszichiáter akihez területileg tartozol az állít fel egy diagnózist és a pszichológussal folytatott kezelést javasolhatja.Ajánlom hogy vágj bele mert annak hogy magadban őrlődsz csak önmagadnak ártasz.
2013. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!