Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tapasztaltatok, amikor...

Mit tapasztaltatok, amikor kicsit gyorsabban hagytatok el egy antidepresszanst? (kb) 5nap alatt

Figyelt kérdés
nagyon ketsegbe vagyok esve tegnap reggel ota nagyon rosszul vagyok,allando izgatottsagot erzek, es ha elforditom a fejem akkor sokszor nagyon fura dolgot erzek, lesem tudom irni milyet, es ma kis hijjan elpusztultam.Sosem volt meg ennyire rossz pedig mar 5felet hagytam abba es ilyen erdekes meg egyszer sem volt.Beszed zavarom is van es sokszor ugy erzem nem tudom mozgatni a nyelvem.es elkent lesz a beszedem,meg rengeteget sirtam,teljesen kesz vagyok,olyan fura erzes jon elo a fejemben,minthakikapcsolna egy egy pillanatra az agyam:-Ses gyengenek is erzem magam es alig tudom koordinalni a mozdulataimat.Szerintetek ez sulyos?Mert en mar nagyon megvagyok ijedve,delutan az orvosnal 2 oran at voltam ,mert nem birtam egyedul eljonni, mert ott is kapaszkodnom kellett mindenbe,ugy ereztem elfogom veszteni az eszmeletemet.Nektek mik a tapasztalaitok, es irjatok velemenyt errol, mert nagyon ijeszto es aggaszto ez az egesz...koszike
2009. nov. 16. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:

de mit mond az orvosod???!!! gondolom, nála voltál...


én amikor egyik napról a másikra abbahagytam, durván visszaestem. nem szabad abbahagyni!

2009. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyéntől függ. Én egyik napról a másikra hagytam abba, kis idegességen kívül semmi bajom nem lett. Az elvonási tünet kevésbé volt kellemetlen, mint egyik-másik mellékhatása. De persze: egyéntől függ.
2009. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De miért kellett 5 nap alatt leépíteni, mikor minimum 1 hónap kell ehhez? És miért szedtél 5-félét, nem váltak be? Ha másikra akarsz váltani, akkor sem kell kapozni, amelyik nem használ, attól sem leszel rosszabbul, mint előtte, kivéve persze az első 1-2 hetet, de remélem ennél hosszabb ideig szedtek őket, mert 6-8 hét is kell a hatás kialakulásához.

Nagyon nem ajánlom senkinek, hogy hirtelen letegye, igen durvát tud ütni. Melyik szer volt? (Lehetőleg hatóanyagot is írj)

2009. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Ezt már itt elég alaposan kitárgyaltuk, legalábbis én igyekeztem segíteni...

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__5..

2009. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az a kerdest amit beirtal azt is en irtam!!!az orvos nem mond semmit csak azt h menjek haza(angliaba lakom,egyedul vagyok egesz nap..)es fekudjek le,de ha egyszer elpusztulok,hogy fekudjek nyugodtan???annyira bevok sz*rva:-( eddig egyik tabinal sem volt baj a kijovessel,amugy 3honapja szedtem mar kb....de letortek a fogaimbol kis darbok a feszult allkapocstol,amit okozott..:-(
2009. nov. 16. 20:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget,csak szoritsatok,hogy ne haljak meg mert mar azt erzem.........mas is vagyok,mint elotte,tiszta buskomor,letargia
2009. nov. 16. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, tudtam hogy te voltál, de nem értem, hogyhogy az orvos ma nem adott semmit? Ilyen komoly elvonási tüneteknél én seduxen (diazepam)injekciót kaptam, de írtam hogy a xanax és rivotril is segíthet. Más esetben nem ajánlanék ilyen gyógyszereket, de ez most úgy gondolom indokolt lett volna.
2009. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon erős megvonásod van,ettől rosszabb nem lesz nyugodj meg.Viszont nem gyógyultál meg az biztos,valamilyen gyógyszert szedned kellene,rivotrilt,depresszánst,aztán elmúlik.Melyik gyógyszer tette ezt veled?
2009. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Citalopram 30mg. most a venlafaxint keztem el 2 napja,meg ha kell diazepam 2mgot veszek be,ha erzem a pillangokat a hasamba meg a mellkasomba akkor szoktam,mert az a feszultseg jele nalam.koszi a valaszokat:-)
2009. nov. 20. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!