Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrén embereknek egyszer...

A skizofrén embereknek egyszerre lehet férfi és női személyiségük, erre egy átlagos ember is képes lehet?

Figyelt kérdés
ha ezt mesterségesen is elő tudnák idézni, akkor az identitászavar kezelhető lenne nem? vagyis mindenki ahhoz a nemhez vonzódna amelyikhez szeretne?
2013. nov. 9. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amiről te beszélsz, az a disszociatív személyiségzavar (tudathasadás), nem pedig a skizofrénia. Ezeket sokan összekeverik, pedig a kettő két teljesen különböző betegség. A skizofréniásnak nincs több személyisége, csak egy, ami máshogy érzékeli a valóságot, mint a többi ember. Esetleg lehetnek durva hangulatváltozásai (bár ez normális embereknél is előfordul, csak nem annyira durván), de az nem jelenti, hogy több személyisége van.


A kisbetűs részt nem értem.

2013. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrén nem azt jelenti, hogy több személyiséged van, nem értem miért hiszi ezt mindenki..
2013. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Igen,a skizophrénia nem konkrétan ezt jelenti.esetleg mint téveszmés tünet szerepelhet egy skizophrén hiedelemvilágában az,hogy ellentétes nemű személynek hiszi magát,de ez nem épp egy jellemző tünet.Az apró betűs részt én sem igazán tudom értelmezni....
2013. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt olyan disszociatív identitású ember, akinek volt egy más nemű alszemélyisége. Nem tudom, hogy egyesítéskor hogyan alakulna, a módszered nem biztos, hogy beválna. Hiszen, ha mindenki a magszemélyiségbe olvad bele, akkor az az identitás fog megmaradni.


Ha mesterségesen akarnád előidézni ezt a jelenséget, akkor az alanynak önként kellene jelentkeznie, ilyet pedig nem nagyon találnál, mivel ők úgy érzik, hogy a test neme a rossz, és a lelki nemük az igazi. Lehetne kísérletezni, de nem biztos, hogy sikerülne.

2013. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!