Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatérhetett a depresszió?...

Visszatérhetett a depresszió? Vagy mi van velem?

Figyelt kérdés
hiába vannak céljaim, minden kezd eltörpülni. semmihez sincs kedvem sem erőm. nem bírok tanulni mert az jár a fejemben h minek? semmi értelme. fáj a lelkem.. de olyan mértékben mintha darabokra akarna szakadni.. nagyon sokszor sírok mostanában és egyre többször gondolok arra h van e értelme a létezésemnek? ami nagyon megijeszt mivel legutóbb is ugyan így kezdődött minden, és nem akarok újra beteg lenni :( van olyan h (tan)órákat sírok végig de utána mikor beszélgetek egyik bnőmmel minden jobb lesz, de vagy csak pár órára vagy csak egy napra :( és utána minden rossz lesz :( kilátástalannak látom a jövőmet és nagyon elvagyok keseredve.. nagy álmaim vannak pedig. matektanárnő szeretnék lenni de úgy érzem úgysem menne és sokszor megfordul a fejemben h milyen jó lenne ha felvágnám az ereim és minden jobb lenne. ám ugyanakkor eszembe jutnak a barátaim / családom h nekik mekkora fájdalmat okoznék ha öngyilkos lennék és akkor csak még rosszabb minden :(
2009. nov. 18. 16:34
 1/9 A kérdező kommentje:
pszichológushoz és pszichiáterhez nem megyek mert egyik sem vált be pedig mindegyiknél voltam..
2009. nov. 18. 16:35
 2/9 anonim ***** válasza:

A depresszió nem térhett vissza, mivel sose múlik el. Kb., mint egy drogos, aki nem gyógyult, hanem tiszta. A lelked nem fájhat (mivel nincs), maximum a központi idegrendszereddel lehetnek gondok. Orvoshoz érdemes elmenni, még ha eddig nem is hozta meg a remélt eredményt, és felirattatni vele antidepresszánst. Jobb lesz hidd el, elmúlni azonban nem fog soha. Illetve, ha betartasz minden orvos által előírt dolgot, akkor tünetmentes lehetsz életed végéig.


Üdvözlettel: egy tünetmentes depressziós :)

2009. nov. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szedtél már antidepresszánst? mivel írtad, h jártál pszichiáternél is, ott szinte mindig gyógyszert írnak. ha nem vált be amit kaptál, próbálkozz tovább, találni fogsz olyan bogyót ami pont neked való. mániás depresszióval diagnosztizáltak 6éve, sokféle bogyót kipróbáltam. rivotril, abilify stbstbstb... végülis kórházban kaptam étrendet, mozgástanácsadást (nagyon fontos, rengeteg endorfint termel), orbáncfű teát és convulexet. tartani kell magam egy életmódhoz, egyelőre sikerül. annyit szenvedtem ezzel a sz.rral, hogy mindent megér a javulás.

neked azt tudnám tanácsolni, hogy ügyelj a B vitamin és magnézium beviteledre, kezdj el sportolni lehetőleg szabad levegőn, és próbáld ki az orbáncfüvet nagyon hatékony kiegészítő. és irass új bogyót, ha nagyon rosszul vagy.

2009. nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem fogok gyógyszert szedni! ezt már közöltem azokkal is akiknél voltam
2009. nov. 18. 17:54
 5/9 A kérdező kommentje:
miután ezt elolvastam [link] egyenesen elsírtam magam h nekem is ilyen bogyót akartak felírni.
2009. nov. 18. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:

elolvastam. minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, tisztában vagyok vele énis, nem minden bogyó egyforma:) kaptam már olyan antibiotikumot, amitől 2nap leforgása alatt tele lettem kiütésekkel és dőlt az orromból a vér. nem allergia volt, hanem "ritka mellékhatás"... antidepresszánsból pedig olyat, amitől kizabáltam a hűtőszekrényt..:) nem akarlak rábeszélni, félre ne érts. nekem segített, szerte-széjjel vagdostam magam, már az őrület határán voltam, most sem mindig tökéletes, de nem érzem h fölösleges kínlódás az élet.

azért az orbáncfüvet próbáld ki, az nem gyógyszer! a másik amit használok néha, az a citromfű tea, bár inkább szorongás ellen jó. kerüld a ételszínezékeket, adalékanyagokat, chipset, szénsavas löttyöket és hasonlókat, egyél minél több dolgot nyersen, főzz magadnak egészséges kajákat, iratozz be táncórákra vagy edzőterembe, ne legyen időd túlságosan magadba zuhanni. ha egyedül maradsz otthon, nézz dvdket, olvasgass, rendezd át a szobádat v a nappalit, jót tesz a változás. most kb mindent leírtam, amit nekem mondtak, remélem segítettem picit. ha eszembejut még vmi írok:)

2009. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
16 éves középiskolás vagyok ami szintén nem könnyíti meg a dolgomat :(
2009. nov. 23. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom eret vágni miért jobb, mint egy enyhe-közepes gyógyszer-mellékhatást elviselni, ha egyáltalán lesz? De te tudod.
2009. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én gyógyszerellenes vagyok,legalábbis az ilyen idegrendszerre ható készítményeket elutasítom.Szóval szerintem életmódváltás a kulcsa a dolognak.Kezdj el csinálni valami merőben mást,például,ha nem sportolsz,kezdj el bringázni.Minden délután,vagy este tekerj pár kört,felfrissíti a testedet,kikapcsolja az agyad.Biztos sok benned a stressz,le kell vezetned.Az öngyilkosság semmire sem megoldás,az a gyenge emberek reakciója.Megszülettél,tehát élned kell,valamiért itt vagy,és ha feladod sosem tudod meg miért.Legyél erős!!!

Egy volt depis akinek sikerült

-----------------------------------

2009. nov. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!