Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezeljem a stresszt?

Hogy kezeljem a stresszt?

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál, csináltattam különféle vizsgálatokat (egyéb okokból) és az egyik leletnél egy olyan hormon lett nagyon-nagyon magas értéken ami akkor termelődik ha az ember extrém stresszel állapotban van. Azt mondták ha nem kezelem rendesen a stresszt, akkor komolyabb egészségügyi problémákra számíthatok.


Na most a helyzet az hogy tanulok, szakközépben vagyok, reggel 4kor kelek és este 6 körül érek haza általában. Nagy a hajtás, a tanárok piszkálnak, a többiek a suliban szintén, itthon állandóan kiabálnak velem, mert a szüleim ha már nem tudják egymáson levezetni a feszültséget amit hazahoznak, akkor mindig rajtam csattan az ostor.


A sok tanulás mellett sportolok is, de gyakran már ez sem vezeti le az idegességem.

Könnyű azt mondani, mert mindenki ezzel kezdni, hogy "ne foglalkozz a dolgokkal", "lazíts", "számolj el 10-ig", de ez nem olyan egyszerű mint amilyennek látszik!!

Mit tegyek, már felemészt az ideg. :(


2013. nov. 17. 12:24
 1/6 A kérdező kommentje:

Nagyon sok hobbim is van, amit szeretek csinálni, de sose jut rá időm, egyedül a sportra, de arra már nagyon be kell kalkulálnom az időmet.

Jelen pillanatban is 3 tankönyv van előttem, úgy írok a neten.


Ha találok 1-2 embert, akik még eljönnek velem kimozdulni, akkor is csak ideges szoktam lenni, de az már...hogy is mondjam, mintha természetessé válna. Még szórakozás közben is kattog az agyam a sok fölösleges dolgon. Minden apróságon fel tudom húzni magam.

2013. nov. 17. 12:27
 2/6 anonim ***** válasza:
Ősi jól bevált módszer: Vodkával!
2013. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
autogén tréning. Nekem sokat segített. Amúgy meg túl vagy terhelve, csökkentsd a terheket. pl: mi a szöszért kelsz reggel 4kor???
2013. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert iskolában valamikor 7-kor kezdődnek az órák, nekem 5:30-kor van csak buszom (3/4 óra az út) és suli előtt szeretnék normálisan elkészülni, megreggelizni és összepakolni a kaját dobozokba. (már amikor este már nem jut időm főzni, akkor reggel szoktam vmi gyorsat csinálni és azt viszem suliba.) ha tudok előtte főzni akkor csak 4:30-kor kelek.
2013. nov. 17. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg lazítanod kellene, mert ki fogsz égni egy idő után. (Ami hamarosan el is jön, ha nem változtatsz.) Neked kellene megtalálni az összhangot az életedben.
2013. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem értem. Hol van az anyukád? Neki kellene főznie és nem neked. Ha már magadról kell gondoskodnod: nem tudsz koleszba menni?
2013. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!