Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felolvasási gond lehet psziché...

Felolvasási gond lehet pszichés alapú?

Figyelt kérdés
Ha valaki már elmúlt 20 éves és a felolvasás még mindig nehezére esik,nehezen megy az lehet lelki eredetű vagy más lehet a gond?

2013. nov. 23. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként jó olvasó? Vagy ha magában olvas, akkor is egy negyedórát eltart egy oldal végigolvasása és utána nem tudja elmondani mit olvasott?
2013. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha magában olvas úgy ..lassan.. nem tudja vagy nehezen tudja elmondani mit olvasott... Miért?
2013. nov. 23. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Mert ha magában se tud rendesen olvasni, akkor természetes, hogy felolvasni sem tud...
2013. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Magában tud,csak lassabban talán kicsit.. Felolvasás sokkal nehezebben..De ez lelki alapú lehet vagy mi?.. Hogy lehet ezen segíteni?
2013. nov. 23. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Egyszerűen csak nem tanult meg olvasni rendesen. Nem lelki alapú, hanem lustaság alapú. Olvasni kell sokat, az havít rajta. Minden nap olvasni. Regényeket.
2013. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
*havít - javít
2013. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet. Én eléggé gyors olvasónak tartom magam, feliratosan nézek filmet, sorozatot, és egy a4-es oldallal is elég gyorsan végzek. Viszont, ha mások előtt kell felolvasni, akkor nagyon nehezen megy, zavarban vagyok, és csak bizonyos lelkiállapot esetén megy tényleg folyékonyan és gyorsan.(na meg persze ha részeg vagyok, akkor nagyon megy :) )

Ja és a gépeléssel is ez van. Ha egyedül vagyok, akkor püfölöm a billentyűket, de amint tudom, hogy valaki figyel egyszerűen belassulok, és egymásra halmozom a hibákat.

Ez van. Az évek alatt azért fejlődtem, és szerencsére az embereknek nem mindig tűnik már fel, hogy minden erőmet össze kell szednem, hogy sikerüljön folyékonyan olvasnom.

Egyébként segít, ha otthon saját magának felolvas hangosan szöveget, és hallja saját magát. Ez eléggé idegesítő, de ha napi 5-10 percet csinálja javulni fog. (én nem csinálom minden nap [sajnos], csak amikor éppen rám jön, hogy most magamban fogok beszélni XD)

2013. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!