Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges és szélsőséges ragaszk...

Beteges és szélsőséges ragaszkodás a terapeutához, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Ő 33N, én 27L, bipoláris...

2013. nov. 24. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Te sehogyan sem, ez az ő dolga.
2013. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy idegileg, lelkileg, testileg, mindenhogyan tönkremegyek benne, és tönkreteszem Őt is.
2013. nov. 24. 21:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd bővebben? És a terapeutád miért menne tönkre?
2013. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A nap 24 órájából 23,5-et rajta, a terápiás kapcsolatunkon, a terápián történteken gondolkodom, kattogok. Nem tudok megoldani semmilyen problémát az életemben nélküle, a legalapvetőbb dolgokat sem, állandóan a segítségére, iránymutatására vágyom (most éppen elég mélyen vagyok). Teljesen el vagyok veszve nélküle. Mikor mániás vagyok, akkor pedig állandóan hivogatom, hogy segítsen, éjszaka is. Mikor nem vagyok mániás, akkor nem merem felhívni. Minden tudni akarok róla, de igyekszem nem átmenni zaklatóba, és ez nagyon nehéz. Emiatt gondolom, hogy már lassan elege lesz neki is. Viszont halálosan rettegek tőle, hogy magamra hagy, hogy elveszítem...olyan szinten, hogy ez hátráltat a jobban levésben, mert félek, ha jobban vagyok, magamra hagy, és elveszítem...Néha extrém dolgokat művelek ennek elkerülése érdekében.
2013. nov. 26. 18:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem teszed tönkre. Egy terapeutának tudnia kell minden helyzetet és indulatot kezelelni, ami a terápiában megjelenik.
2013. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A 4-esre válaszul: a terapeutádnak KELL meghúznia a határokat, megszabnia, hogy mikor hívhatod és miért, szigorú szabályok közé szorítva a kapcsolatot.


Ha ezt nem teszi, akkor tényleg tönkre fog menni, DE ez nem a te hibád, hanem az övé, az ő szakmai alkalmatlansága vagy kiégése jele.

2013. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És szerintem te nem mániás vagy, hanem bordeline.
2013. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi, hát nem tudom, 3-szor voltam kórházban, és ezt a diagnózist kaptam (ott lett a terapeutám a doktornő).


Ő nagyjából tartja a határokat, nem veszi fel éjjel nekem a telefont, viszont akkor sms-eket küldözgetek neki (igaz, arra sem válaszol olyankor). 10-15-ször is egy nap....olyankor (nem minden nap). Utána megbánom, és ég a pofám miatta, de olyankor elveszítem minden önkontrollomat.

Félek, hogy elege lesz belőlem, és kidob, amit meg is értenék. Életképtelen vagyok nélküle...ne tudok jobban lenni, de nem is lehetek, mert akkor magamra hagy, és minden kezdődik előlről!

2013. nov. 26. 18:43
 9/14 A kérdező kommentje:
Szeretnék belehullani a terapeutám karjaiba, hogy átöleljen, mint egy kis gyereket, és azt mondja, hogy minden rendben lesz...:'(
2013. nov. 27. 23:15
 10/14 hosszúhajú ***** válasza:
100%

6-os nagyon igazad van.

7-es teljesen egyetértek.

Én is borderline vagyok, és te most egyik tipikus borderline tünetünket, a társfüggőséget mutatod be. Mintha magamat látnám, jó pár évvel ezelőttről. A terapeutád tudja, hogy ez nem te vagy, hanem a betegséged extrém megjelenése. És ezt úgy próbálja kezelni, hogy megóvja a saját intim szféráját is, de neked is segítsen. Azt is tudja, hogy ha rögtön ugrik a hívásodra, akkor mindig ebbe csecsemő állapotban maradsz. A borderline-ok mindig ezt művelik, ragaszkodnak, és minél jobban félnek az elvesztéstől, annál jobban ragaszkodnak, és szorítanak. hosszú éveim mentek el úgy nekem, mint most neked. De valahogy könnyebb lett. Nem tudom megmondani miért. Talán mert megerősödtem a sok ilyen helyzettől. Hülyén hangzik, de talán azért, mert kénytelen voltam megbirkózni a problémáimmal saját magam. És ez rövid távon olyan iszonyú volt, hogy majdnem megöltem magam, fura módon viszont a hosszabb távú elviselése megerősített, és már korántsem gondolom azt, hogy ők felettem állnának, nekem pedig csimpaszkodnom kellene beléjük.

2013. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!