Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy rémképek vannak...

Normális hogy rémképek vannak a fejemben?

Figyelt kérdés

Egész kicsi koromban kezdődött.. vagyis amire emlékszem. Mondjuk 6 évesen..akkor az volt a favorit, hogy fognak egy kést, és levágják az orrom hegyét... Mindig eszembejutott, és menekültem a gondolat elől, de nem tudtam.. undorító volt..

Mindig másmilyen képek tolódnak a fejembe.. példáulhogy egy tollal kiszúrják a szememet...

Ez lehet hogy normális, de megnehezítil például az órákon való figyelést, de akár a relaxálást is ha próbálok..

Most 13 éves vagyok(lány), de folytatódik, egyre rosszabb.. jut eszembe, kb az orrlevágós korszakban olyan is volt...meg még most is van, hogy mondjuk van egy hosszabb köröm, és akkor az ujjbegyemet a falhoz támasztom, és leválasztom a körmömet a kezemről...

Pár napja megvágtam az ujjam papírral, és azóta az kísért, hogy a szemgolyómat vágom meg, és kifolyik...

Nem tudok uralkodni a gondolataimon.. pszichológusra nincs pénzünk, anyu is állást keres épp, apu pénze elég a lakásbérlésre, számlkára, kajára, szal ez most nem jöhetne szóba.. de egyre.inkább úgy érzem,.hogy orvosi eset vagyok...

mit tehetek?

Köszi a válaszokat!



2013. dec. 1. 11:40
 1/4 fenyleny ***** válasza:
100%

Tudd:mindenki sajat maga uralja a tudatat, te döntöd el mit gondolsz, es te vagy az iranyito.Ha jönnek a rossz gondolatok, akkor mond mindig töröld,töröld 3-szor. es gondolj utana gyorsan vmi szepre, napsugar, virag stb.

Attudod magad gyorsan programozni, de csak ha te is akarod, mert mindent akarni kell! tehat, ha otthon pihensz, jogazol, meditalni megtanulsz.Ilyen dolgok mar nem kerülnek penzbe a neten minden fönt van.Oldalak mint: meditacio lapozz.hu,kiutadepiböl.blog.hu,agykontroll.net,jogameditacio.A fontos csak olyan dolgokkal foglalkozz amik epitöek szamodra, olyan emberekkel baratkozz akik jo hatassal vannak rad.Föz, kössel,varj, fessel, kösd le a gondolatod.De a sport is a legjobb erre!jarj futni az jot tesz az agynak.tehat, fel a fejjel...csak indulj el es csinald..meg fiatal vagy a depihez!üdv,

2013. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
TB által finanszírozott pszichológushoz elmehetsz, de azok nem mindig jók - persze vannak kivételek.
2013. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. jan. 22. 00:58
 4/4 fenyleny ***** válasza:
menj el csaladfa felallitasra...
2014. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!