Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megmagyarázni...

Hogy lehet megmagyarázni valakinek, hogy ez nem szerelem?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagyon be van ragadva egy hülye állapotba.

Barátjával vagy 5 éve tart a "kapcsolat", ami már az elején is számos megaláztatással indult. Megcsalta, szakított vele, mással járt, visszakönyörögte magát, indult előröl. Kihasználta, megalázta, elküldte, visszajött. El se hiszem, hogy ez a mai napig tart! Barátnőm mindig kisírja a szemét, lefogy, szenved stb. de soha nem kap elég nagy pofont ahhoz, hogy azt mondja elég. Nem, ő "szereti", "ő az igazi", és ha szól a srác ő ugrik.


Hogy lehet megtörni ezt a dolgot? Mitől látja be valaki, hogy ez egy téves ragaszkodás?


2013. dec. 1. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
csak akkor fogja belátni ha akarja, hidd el szerintem tisztába van ő ezzel, hogy nem jó, de lépni meg nem mer inkább , marad ebben az állapotban , minthogy valami ismeretlenbe menjen , szóval nem lehet neki megmagyarázni, amíg ő el nem szánja magát a lépésre addig senki nem fogja tudni rávenni ... sajna ez van
2013. dec. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
HA találkozik a nagy Ő-vel, akkor majd belátja.
2013. dec. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Te sose fogod ezt bebizonyítani neki. Nekem anyám ilyen. 40 éves de már vagy 8 éve csinálják ugyanezt úgy hogy a csávó az egyik szakításuknál hirtelen megnősült aztán ugyanúgy összejárr anyámmal, de közben csinált a nejének egy gyereket na meg most anyámnak is....reménytelen esetek, imádnak szenvedni, társfüggők. Ha nem tudsz péniszt növeszteni és elszedni a pasitól akkor tegyél le róla....
2013. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát ez nagyon szomorú..:( Próbált ő az x-edik szakítás után mással randizni, de hogy neki csak ez a gyökér kell, ő csak belé szerelmes. Pedig már nem nagyon bírom, hogy mindig van valaki iszonyat megalázó, tányértörős végkifejlet(nek tűnő esemény), aminél azt gondolom, hogy örül ha föl tudja a földről vakarni magát és új életet kezdeni, erre mikor újra kilát a dühből, szomorúságból ismét hallgathatom, hogy ő bármikor megbocsát neki.


Ha valamelyik mélyponton eltévedne pszichológushoz, akkor belátná, vagy ezek az emberek ennyire szeretik ezt játszani?

2013. dec. 1. 13:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez, sok embernek hiába próbálják felnyitni a szemét.

A barátnőd talán attól fél, hogy úgysem találna jobbat, hogy neki ez jár - ez pedig az alacsony önértékelés miatt van. Talán ha meggyőznéd arról, hogy ő egy szerethető ember és egy csinos, vonzó nő, akkor ő is jobban bízna magában és jobban átlátná a saját helyzetét.

2013. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig lenne neki más udvarlója, ezt szerintem tudja ő is. Ő valószínűleg tényleg szerelmesnek érzi magát, az igazinak találja ezt a fickót. Inkább az állhat fenn, hogy a rendesnek tűnő ismeretlen "unalmas", ez a paraszt meg milyen izgi, micsoda szenvedély, hogy néha jól megdu*ja, aztán eltűnik, vagy úgy alázza meg, ahogy tudja.
2013. dec. 1. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ilyen mintákat látott (pl. a szülei kapcsolata is ilyen), és ezért neki ez a természetes.
2013. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, a családi háttérre én is erősen gyanakszom. De épp ez az, hogy ez már "lelki probléma" kategória, nem a "megtaláltam nagy ő-t, ezért nem eresztem" tárgykörbe tartozik. Viszont ezt a véleményt az ember a barátaitól se fogadja el.
2013. dec. 1. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!