Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tutnátok olyan kérdéseket...

Kakaos.pampuska kérdése:

Tutnátok olyan kérdéseket mondani, amiket egy pszichológus tesz fel terápia alatt?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg letudná valaki írni, hogy zajlik le egy terápia? Miféle kérdések vannak, vagy milyen módszerek vannak... Előre is köszönöm.

2013. dec. 4. 21:42
 1/5 II.Dartheon ***** válasza:
hát.. ha Csernus Imre videókat nézel... pl a Bevállalja? címűt.. lehetnek hasonlók..
2013. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én már sokat voltam, szóval nagyjából tudom :)

leírom, hogy velem mi volt :))


Szóval az elején lehet megkérdezik, hogy pontosan mi is a problémád, miért fordultál pszichológushoz.

Általában kamaszoknál a problémákat nagyon szeretik kötni a családi élethez, ami néha igaz is hogy közrejátszik, de nem minden esetben. Tehát kérdezhetnek a családi életről, milyen viszonyban vagy a szüleiddel, testvéreddel és ők milyen viszonyban vannak egymással. Ezenkivül megkérdezhetik tőled, hogy milyen veszteségek értek téged pl.: valaki elvesztése, válás, költözés, anyagi problémák.


Nem tudom hány éves vagy szóval bocsánat. :)

2013. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon sok mindentől függ, a korodtól, a körülményektől, miért vagy a terápián, egyéni vagy csoportos, stb. Szóval ha leírnád, akár privátban, hogy konkrétan miért tetted fel a kérdésedet, szívesen segítek :)
2013. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem egyszerű pszichológushoz mész, hanem kiképzett pszichoterapeutához, egészen mások a kérdések. Pl.: Vannak-e rossz érzéseid? Miként tudod befolyásolni az érzéseidet? stb. Tehát az érzések, érzelmek fontosak, és nem az események.
2013. dec. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Értesz a témához, vagy csak úgy beszélsz összevissza?

Csak mert képzeld, csak pszichoterapeuta tart terápiát. Neki pedig két diplomája és két szakvizsgája van, úgyhogy elég kiképzett. Másfajta pszichológus nem tart terápiát.

2013. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!