Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassan megkattanok. Milyen...

Lassan megkattanok. Milyen lehetsőégeket tudnátok ajánlani nekem?

Figyelt kérdés

Röviden magamról: 29 éves, 182 magas, max 55kg ( nem mérem már jó ideje ), étkezési zavarok, szorongás, megfelelési kényszer, szinte állandó pánikroham idegen emberek között. Olyan sovány vagyok, hogy nyáron nem merek rövidujjúban utcára menni... Képtelen vagyok hízni, hiába eszem. Huszonéves korom óta minden szorongásom oka a testem. Edzettem, de amit hónapok alatt felszedtem ( csak pár kiló ), az pár nap alatt eltűnt.Ez a szorongás mostanra teljesen lenullázta az önképemet. Nem tudom élvezni a nemi életet, mert zavar a soványságom.


Mit javasolnátok? Talán hülye kérdés, de léteznek Pesten olyan csoportok, mint a Harcosok klubbjában voltak? Nagyon szívesen mennék/ismerkednék olyan emberek közé, akik hasonló gondokkal küzdenek. Ha van itt olyan, aki szintén, írjon!


Köszönöm a válaszokat.



2013. dec. 9. 15:22
 1/2 automatakoktel ***** válasza:

Hello!


Ez utalhat a candidára, mármint a kóros soványság, étkezési zavarok, szorongás.

2013. dec. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben fordulhatnál a háziorvoshoz, aki beutal ide-oda, hátha valami testi eredetű a probléma, ami például étrend-változtatással megoldható lenne. Ha kiderülne, hogy testi eredetű és gyógyítható, meghíznál és ezzel megszűnne a szorongás is.. De ettől függetlenül fordulhatnál pszichológushoz is, aki remélhetőleg nem fog rögtön valami erős szorongásoldó bogyót felírni, csak ha nagyon muszáj. Illetve ő biztos meg tudja mondani, van-e ilyen tipusú problémákban szenvedőknek külön terápiás csoport, és ha igen, hol kell keresni. Szerintem kell lennie (de nem vagyok otthon a témában).

Így kivülállóként, józan paraszti ésszel még hozátenném, hogy akivel nemi életet élsz, valószínűleg nem feküdne le veled, ha nem vonzódna hozzád, nem kívánna téged.. ha ennek tudatában sikerülne ezt legalább szex közben félretenni (ugyanúgy, ahogy az ember lenémítja a telefonját, meg bezárja a szobaajtót ha nincs még kecó), az is töksokat javíthatna a közérzeteden.

Ennyit tudok hozzáfűzni hozzánemértő kívülállóként, remélem valamennyit segített, hajrá :)

2013. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!