Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetnék optimista? Hogy...

Hogy lehetnék optimista? Hogy tanulhatom meg?

Figyelt kérdés

Most hirtelen ez a cikk váltotta ki belőlem.

[link]


Van amiben a jót látom,de ettől még egy kalap szar az életem és én is. Hiába látom a jó oldalát bizonyos dolgoknak.

Egyébként meg nagyon pesszimista,kishitű vagyok.

Kellően utálom is magam.

Az ilyen cikkektől leszek marha ideges. Mintha csak ezen múlna és olyan könnyű lenne. Miért vélekedjek valamiről optimistán amikor abban nincs semmi jó.

Hogy lehet mégis megtanulni?

Mintha csak választás kérdése lenne.... persze.. vegyék be.



2013. dec. 26. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha segitesz az embereknek, akkor optimistább leszel -isten parancsolatainak betartása.Ha nem adsz neki esélyt nem fog sikerülni.
2013. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igazából szerintem az optimizmus első lépcsőfoka, hogy az ember elfogadja és szereti magát, ami csak egy pozitív környezetben lehetséges. Vannak kis taktikák is a kedvünk fokozására, de ha engem kérdezel, a legbiztosabb pont az önbizalom növelés, új barátok keresése (POZITÍV emberek) és elhatározás. Mondjuk ez nagyban függ attól, hogy ki mit élt át, miért gondolkodik úgy, ahogy és min akar változtatni.
2014. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem Popper Péter könyvei sokat segítettek. Pl. a Ne menj a romok közé, Belső utak könyve... és még sorolhatnám. De az első kettő ez legyen! ;)

Vaaagy Müller Péter: Titkos tanítások. Ez még egyenértékű a másik kettővel!

És érdemes többször is elolvasni, mert vannak benne olyan gondolatok, amikre még nem értél meg, ezeket később tudod felfedezni. Én sok könyvvel vagyok így...

2015. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!