Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok többet "depressziós...

Nem akarok többet "depressziós" lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azért írtam idézőjelbe, mert ez csak saját magam által alkotott diagnózis?! De szinte teljesen biztos vagyok benne.Állandóan fáradt vagyok ( akár 10-12 óra alvás után is!), nincs kedvem semmihez,még az olyan dolgokhoz sem,amit eddig nagyon szerettem csinálni,de már semmi nem motivál.Vannak napok,pld a mai is,hogy fel sem kelek. Könnyen elsírom magam, könnyű felidegesíteni,elég durván szólok vissza,ordítok,mintha nem is én lennék ekkor,aztán mindig megbánom,magamba fordulok szinte. Nem járok emberek közé,nincsenek barátaim, értéktelennek látom magam, akit mindenki lenéz, mert a korombeliek "kifejlődtek" , én meg olyan sovány vagyok,mint egy anorexiás, állandóan leszólnak , mintha az én hibám lenne, de nem! Mindig is ettem rendesen,ezzel nincs semmi baj, csak mostanában , ha idegeskedem,izgulok , vagy csak megyek valahová akkor nem tudok enni ( ez akár több napig eltart,majd itthon elmúlik ). A legrosszabb része, hogy nem tudok szerepelni, de már megszólalni sem társaságban, leizzadok, gyorsan ver a szívem, akár képes vagyok elszédülni,-ájulni. Állandóan reszket a kezem, szomorúnak érzem magam,jelentéktelennek.Elfelejtek alapvető szavakat,leblokkolok,elkezdek egy mondatot és sokszor nem tudom befejezni,mert elfelejtem mit akartam.Elfelejtek nagyon sok mindent,vagy csak nem jut eszembe.Egy név,egy élmény,egy osztálykirándulás vicces története.Egyedül szeretek lenni,nem veszem a telefont sem,mert tudom hogy csak csönd lenne és nem tudnék mit mondani.Már nevetni sem tudok semmin. Nagyon rossz ez így! Eddig megvoltam ezekkel, de már nagyon zavar. Hátrányoz a tanulásban,a barátkozásban,mindenben.Pszichológushoz nincs lehetőségem menni ( de tényleg semmi!),nem Magyarországon élek,és csak magyarul tudok,tehát orvost sem találnék.A közeli emberek nem vesznek komolyan,meg is értem. Mit tegyek? Szedtem a leggyengébb nyugtatók közül párat, de nem használ. Antidepresszánsokkal próbálkozhatok ? Persze így egyedül veszélyes, de már nagyon félek ettől! Boldog,kiegyensúlyozott, önbizalmas ember akarok lenni,nem ilyen nyomorék.

Segítsetek,tapasztalatokat várok! ( Nem egy figyelemre vágyó tini vagyok, csak kétségbeesett!)



2013. dec. 28. 00:35
 1/4 anonim válasza:
Elloptátok a kommentem :(
2013. dec. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyik országban élsz és mióta? Egyáltalán SEMMIT nem tudsz az adott ország nyelvén?
2013. dec. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kárpátalján,itt születtem.Nem beszélek ukránul.
2013. dec. 28. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, de az egyedüli megoldás egy jó szakember. Minél előbb, annál jobb. Fiatal vagy, formálódik még a személyiséged.

Minden más csak félmegoldás! Én évtizedekig próbálkoztam házilagos módszerekkel, sikertelenül!

2013. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!