Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az érzelmeket hogyan lehet...

Bratilla kérdése:

Az érzelmeket hogyan lehet elnyomni, kikapcsolni?

Figyelt kérdés

Az olyan érzésekre gondolok, mint a szomorúság, félelem, düh, és a szerelem. Ezek nélkül sokkal könnyeb lenne az életem, de nem tudom, hogyan tudnék megszabadulni tőlük.


Előre is köszönöm a válaszokat


2013. dec. 29. 14:17
1 2
 1/16 anonim válasza:
63%
Hát attól függ mi az a szerelemmel vannak gondjaid ??
2013. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Sehogy!

Csak úgy kell felfogni, hogy a szerelem, a félelem, a szomorúság, a düh, a csalódások az emberi természethez hozzátartoznak, ezeken az érzéseken dolgokon át kell esni, az élethez tartoznak és tudni kell rajtuk tovább lépni!

Ezektől a dolgoktól lesz valaki ember! Az érzésektől. És ezeket nem lehet irányítani, max. dolgokat meg lehet tanulni kezelni, vagy nem nagy jelentőséget tulajdonítani neki, illetve pozitívan hozzáállni, hogy oké, most rossz, de majd lesz jobb is, a sorsunkat mi alakítjuk, a külső hatások csak befolyásolják, de ha valaki egy pofontól padlóra kerül, akkor nem kell ottmaradni, hanem fel kell állni, mert ami nem öl meg, az erősebbé tesz!:)

2013. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

többféle technika is létezik.

most csak az egyiket írom le,

ezt már évezredek óta gyakorolják, bevált módszer.

lényege: ha megjelenik egy érzelem, akkor mesterségesen generáljuk magunkban

az adott érzelem ellentétét.

ilyenkor az eredeti érzelem és annak ellentéte

kölcsönösen kioltják egymást.

ami a gyakorlatban nehézséget okoz:

- megtalálni az adott érzelem pontos ellentétét,

- az érzés-ellentét érzésének tartós fenntartása.

2013. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Bárzsing ***** válasza:
82%
Ne akard elnyomni. Én fél éve nem élem át az érzelmeimet, néha van valami halovány, múló jókedvem, vagy egy rövid szomorúság-rohamom. Én most azért küzdök (pszichiáter-terapeuta segítségével), hogy visszakapjam őket. Nélkülük olyan, mintha nem is élnék. Mintha csak egy gép lennék.
2013. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem "egy pofon" volt, ami ennyire kiborított, hanem az évek óta tartó szenvedés. Örömöt nem is tudom, mikor éreztem utoljára, általában csak a szomorúság, szégyen és a félelem az, amit érzek. Ezektől szeretnék megszabadulni, szívesebben lennék én is olyan, mint valami gép, mint ilyen. Túlságosan érdekel mások véleménye, ezen is túl akarok is jutni.


Szóval generáljak ellentétek érzelmeket? Megpróbálom, de tartok tőle, hogy vannak olyan helyzetek, ahol ez nem segít. Más módszerek milyenek vannak még?

2013. dec. 29. 15:13
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az működik legjobban, ha magadhoz öleled ezeket az érzéseket. Ha nem ítéled el őket, hanem csak együtt vagy velük.
2013. dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De nem tudok együtt lenni velük :( Csak megnehezítik az életemet, és gátolnak mindenben.
2013. dec. 29. 15:58
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

egy.

az objektív fizikai világban nincs olyan hogy "jó" meg "rossz",

ezeket a kategóriákat az elme hozza létre.

kettő.

ha elfogadjuk azt, hogy a "jó" és "rossz" kategóriája létezik,

akkor felmerül a kérdés, mely események azok, amelyek a fejlődésünket elősegítik?

általános megfigyelés, hogy a "jó" dolgok

tompulttá, naivvá, hiszékennyé tesznek bennünket,

vagy akár elbizakodottá, fölényessé, felfuvalkodottá.

ezzel ellentétben, a "rossz" dolgok, amelyek

éles-elméjűvé, egészségesen gyanakvóvá, óvatossá tesznek,

és segítik a személyiség-fejlődést.

régebbi időkben (vallásos közegben) volt egy mondás:

akit az Isten el akar veszejteni, azt elkényezteti...

három.

van egy elmélet, amely szerint,

mielőtt még bele-születünk egy adott testbe,

végig-nézzük a a különböző testekhez tartozó élet-utat, és ez alapján döntünk.

ha ez az elmélet igaz, akkor minden nehézséget és szenvedést előre láttunk,

de ennek ellenére, vagy éppen ezért,

ezt választottuk...

2013. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Ok, csak készülj fel arra, hogy minden, amit elnyomsz, az más úton fog utat törni magának. Pl. agresszió, dühkitörések, betegségek, pánikrohamok, függőségek formájában.

Az érzelmeket nem lehet kikapcsolni, csak elnyomni. És tudod mi marad? Egy k**va nagy üresség. Depresszió. Krízis. Halálvágy. Én innen jövök...

Most már tanulom újra megélni az érzéseimet, és soha többé nem szeretnék oda visszajutni!

2013. dec. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyébként a legjobb "gyógymód", ha megéled a negatív érzelmeidet, tudatosítod, hogy mi okozza (az okok nagyon mélyen, a tudatalattiban keresendők), szembenézel vele, és már le is tudod tenni.

Erre léteznek egyéni relaxációs technikák (bár nem működik mindenkinél), vagy szakember segítségével lehet feldolgozni.

2013. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!