Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kábítószer függők amikor...

A kábítószer függők amikor kábítószereznek és rákapnak a heroinra akkor az agyukban lévő idegpályák megváltoznak és átalakul az egész agyuk. (? )

Figyelt kérdés

Legalább is ezt olvastam, ez miatt nem tudják letenni a heroint, mert ez a kábítószer megváltoztatja az agy idegi szerkezetét.


Lehet azt mondani, hogy egy 21 éves fiú aki 12 évig nem volt közösségbe, el volt zárva az emberektől és mindenkitől, lehet azt mondani, hogy az én agyam is elváltozott a normálistól? Mert én érzem magamon, hogy ez már nem depresszió ez nem rossz kedv ez valami más ami gyógyíthatatlan, az agyam nem fejlődött megfelelően nem kapott elég ingert és ez miatt nem fejlődtek ki benne olyan dolgok amik elengedhetetlenek a mai életben. Itt pontosan a társas életre gondolok. Nálam ez úgy zajlik le, legalább is a fejemben,, hogy van 1 lány meg vagyok én és kb ennyi. Én hűséges leszek, hozzá ő is hozzám, ennyi. Engem a fizikai tényezők nem befolyásolnak semmiben. Felőlem lehet akármilyen, pl olyan extrém dolgokra gondolok itt most, hogy teszem fel nincs arca vagy lába vagy karja összeégett stb....engem egyszerűen ezek nem tudnak érdekelni, kövér vagy sovány, alacsony vagy magas....nem tud érdekelni, olyan mint 1 születésétől vak embernek megpróbálnánk elmagyarázni a színeket, nem értem, nem érdekel a külső...... Most vagy én vagyok nem 100-as vagy ez tényleg ennyire nyers a mai társadalom elvárásainak? És ez ennyire nagy baj, vagy lehet, hogy azért van ez velem mert én is csúnya vagyok és valahol tudom, hogy csak 1 nagyon, nagyon, nagyon csúnya lány jönne össze velem, vagy még az se.

De 1 valamit tudok, vagyis sejtek, hogy az agyamban vannak elváltozások tuti, 100%-hogy másmilyen az agyam felépítése mit a normális embereké. A pszichológusom be is utalt a kórházba egy ilyen "agyvizsgálatra", de nem mentem el.


Lehet, hogy ez miatt van ez velem?

ha belegondolunk 12 év nagyon sok idő, nagyon, nagyon, nagyon sok, főleg 1 kis helyen, sötétben, egyedül........tudom, hogy az agyamban van a probléma és nem a szellemmel, kilehet ebből gyógyulni, mert 1-2 évet adtam magamnak és utána lezárom ezt, nem akarok egyedül társ nélkül szenvedni. 1-2 év alatt meg lehet ezt gyógyítani, mert én nem akarom, őszintén szólva engem csak 1 barátnő tudna helyretenni, mert azt akarom, hogy legyen valakim, de sajnos nincs senkim, ami lehet azért van mert csúnya vagyok vagy azért mert az agyam nem fejlődött rendesen. Tudom, hogy orvosi módszeresek nem lehet engem meggyógyítani csak én saját magamat gyógyíthatom meg, de kérdem én, kinek a ráknak gyógyuljak meg.....senkim sincs, akkor meg minek?


2013. dec. 30. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:

A te esetedben organikus agyi elváltozás nem valószínű, viszont mentális, pszichiátriai probléma annál inkább.


Abba most nem kell belefolyni, hogy egyes pszichiátriai bajok mennyire változtatják meg az "agy szerkezetét" (makroszkóposan nem túl kifejezetten, emiatt a képalkotók feleslegesek, ha csak ez a panasz), mert mint fentebb is írtam, itt inkább mentális és nem szervi baj valószínűsíthető.


Éppen ezért a pszichiátria és pszichológia a "befutó" és nem a neurológia.


Az orvosi nyelvben az "agyi elváltozások" hallatán elsősorban bénulásokra, epilepsziás görcsökre, érzéskiesésekre, szédülésre, látótérkiesésre és hasonlóakra gondol az ember.

2013. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!