Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkoholtól lehet hallucinál...

Az alkoholtól lehet hallucinálni, esetleg egy hasonló dolgot másként megélni/gondolni/látni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Az eltúlzott alkohol fogyasztás esetén igen.
2014. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hallucinálni nem hiszem hogy lehet, legalább is nekem nem sikerült még, pedig 96%-os szeszt is ittam már. Másként látni dolgokat azt viszont igen, alapvetően egy felfokozott, feldobott állapotba kerülsz, a problémáidról megfeledkezel, minden szorongásod elmúlik.
2014. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!!:)
2014. jan. 1. 22:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres (akár kis mennyiségű) alkoholfogyasztás okoz a paranoid skizofréniához hasonló tüneteket. Sajnos a családban is van ilyen, illetve más esetében is hallottam már. Az alkohol ugyanis fokozatosan és módszeresen rombolja az agysejteket, és ha pont olyan területet érint (ezt ugye nem lehet szabályozni), akkor bizony egészen durva hallucinációkat és tévképzeteket is ki tud váltani. Olyan szinten, hogy akár elmekórtani esetté is válhat valaki (családtagom elmegyógyintézetbe került emiatt).
2014. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ezt nem úgy kell érteni, hogy amikor iszol, akkor hallucinálsz, hanem az alkoholfogyasztástól függetlenül is...
2014. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

van a delírium tremens:

[link]


amúgy én voltam egyszer még tiniként olyan részeg, amikor valami vallásos révületbe estem :D de érzéki halucinációim nem voltak, csak rosszul voltam nem tudtam magamról és összevissza beszéltem.

2014. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. jan. 3. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!