Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtassatok meg, hogy nem...

Nyugtassatok meg, hogy nem lesz baj! EZ pánikbetegség?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.

Március körül hatalmas félelemérzet tört rám, ami állandósult. Csak feküdtem, amint haza értem a suliból, nem bírtam enni, öt kilót fogytam.

Utána elmúlt, jött a nyár. Szeptemberben visszatért, ekkor már azon gondolkoztunk, hogy magántanuló leszek, de Hála Istennek!!!! elmúlt. Utána pedig visszajött novemberben. Szalagavatóra készültünk, és rettegtem a mások előtti szerepléstől, de ezt is leküzdöttem!!

VISZONT: most, a szünetben, itthon ültem, és annyit láttam, hogy a barátom lájkolt egy képet facebookon.(lányét). Egyből gyomorgörcsöt kaptam, és ideges lettem. NYugtattam magamat. Megittam egy forró kakaót, és amint láttam, hogy írt nekem egy üzenetet a barátom, kihánytam a kakaót. Este jobb lett. Aztán következőnek felkeltem, és azt éreztem, hogy iszonyatosan félek, és nem tudtam, mitől! ANnyira féltem, hogy már ott tartottam, inkább befeküdnék egy hétre egy kórházba. Azt hittem végemvan, estére annyira lefárasztott, hogy nyugodtan aludtam. Tegnap ismét egész napos volt, nem annyira súlyos, mint az előtte való napokon. Viszont este azt éreztem, hogy a rossz átveszi felettem az irányítást. Elkezdtem imádkozni, és kértem Istent, hogy védjen meg, így aludtam el.

MA felkeltem, ismét gyomorgörcs, idegesség, gyors szívverés, és félelem. EZek mások, mint ami márciusban, meg szeptemberben voltak. Azt érzem, hogy akkor ki tudtam tartani. Most viszont azt érzem, hogy tényleg nem bírom, hiába küzdök, belebolondulok, és, hogy nincs értelme küzdeni. Tanulni semmit nem tudok, pedig én voltam az osztály legjobb tanulója.

A szünet előtt egy hónapig SEMMI!!!! bajom nem volt. Mindjárt érettségi, rengeteget kellene tanulnom, de kivagyok borulva! Eddigis gyógyszerellenes voltam, és nem értem, miért nem tudom összeszedni magam. Ott tartunk, hogy megpróbáljuk felkeresni az ország egyik legjobb pszichiáterét. De addig kikell bírnom!

RÁadásul ezek nem fél óráig tartanak,hanem egész naposak kisebb-nagyobb szünetekkel. És a szerencsém, hogy most voltak velem itthon, holnaptól viszont délutánonként ezzel egyedül kell szembe néznem.

Ez mi???? Ez a pánikbetegség???


2014. jan. 5. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen ez pánikbetegség. Azért nem tudod összeszedni magad, mert ezt egyedül nem lehet leküzdeni. Sajnos meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy el kell járnod pszichológushoz. De ennek inkább örülj: ha nem teszed meg, évekre tönkre mehet az életed, ha viszont elmész, megtanolod kontrollálni, nagyon boldog leszel, hogy megszabadultál tőle.

Én is az voltam. Jártam pszichológushoz, és már 5 éve nincs rohamom. Hatalmas megkönnyebbülés volt :). Gyógyszert is szedtem, de ez legyen a legnagyobb bajom :).

2014. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!!

Gratulálok a sikeredhez!! :)

Én járok pszichológushoz, de semmit nem hat, így pszichiáterhez fogok menni. Mostmár a gyógyszer se zavar, ha rendben leszek, akkor áldom az eget! :)

2014. jan. 5. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez inkább depresszió mint pánikbetegség...Én pánikbeteg vagyok de a tünetek mások: éhszaka nyugodt állapotban heves szívverés (amitől elaludni sem tudok), bizonyos helyeken (lift, padsor közepe az előadóteremben, szóval ahonnan nem látok menekülési útvonalat ha baj történne, busz) egy kisebb roham jön rám, lever a víz, hányinger, remegés és azonnal menekülni akarok, állandó hőemelkedés(érezni nem érzem, de a testhőm nem megy le 37,4 alá) és ezek mellé jön a gyomorideg, s emiatt emésztési zavar...


De szerintem nyugodtan írass fel kedélyjavítót, az csak jót tesz.

2014. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pszichoterapeutához érdemes menni, mert csak olyantól várhatsz jobbulást, aki kiképzett terapeuta.

Nézd meg a lehetőségeidet:

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2014. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!