Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » BORDERLINE-osok! Borderline-om...

BORDERLINE-osok! Borderline-om van?

Figyelt kérdés
Gyakran veszekedünk a párommal, akitől nem bírom elviselni,hogy a szüleinél van akár több napot is(illetve egyéb problémákat). Mentem már vele de csak azért mert utálok egyedül aludni; máskor pedig maradtam egyedül. Ilyenkor nagyon lassan telt az idő és féltékeny voltam a szüleire, s őt magát egy önző gonosz embernek tartom máig is mert igazságtalannak érzem eme tettét. ( Tudom,hogy szüleivel találkozni normális dolog.)A távolléte előtt s után is gyűlölöm a helyzetet, s ezzel fájdalmat okoz, félelmeket kelt bennem, s nagyon rossznak érzem magam amiért nem tudja megtenni értem,hogy marad velem. Nem tudom, hogy elhagyjam-e ezért vagy sínylődjek mellette ezentúl is s szenvedjek ha rendszeresen külön leszünk ezekben az esetekben ,illetve szenvedjem el mikor vele vagyok a családjánál s unatkozom másik szobában , féltékenykedem, problémát csinálok apróságokból amivel nagyon könnyen fel tud húzni idegileg, vagy bájologjak őszintétlenül a szüleivel közben pedig haragot ellenérzést érzek feléjük. Már most azon rettegek,s emésztem magam,aggodalmaskodom, hogy amikor legközelebb családi programja lesz nem is soká, hogyan fogom elviselni mert borzalmas rettenetesen. Sűrűn vacilálok azon, hogy elmeneküljek ezek elől,de akkor őt magát is elveszítem s a jót is vele; vagy maradjak de akkor meg pokolian tehetetlennek elhagyatottnak kihasználtnak, balszerencsésnek és borzasztóan rossznak érzem magam.

2014. jan. 5. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Imádom, hogy ezen az oldalon mindenki "Borderline-os". :D A féltékeny, a hisztis, a kiszámíthatatlan, a mérges, a hirtelen haragú, a depressziós, a zavarodott, a kétségbeesett... stb. Imádom ezt az oldalt. :D A Borderline személyiségzavar itt egy új értelmet nyert. Egy igazi gyik innováció.
2014. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

"Jellemzõ a szeszélyes hangulatingadozás és az

impulzusok korlátlan kirobbanása a következmények

figyelembevétele nélkül. Az instabil személy váratlanul

dühkitörésekre ragadtatja magát, esetleg

jelentéktelen kritika hatására is. Az impulzivitás

önpusztító magatartásban vagy egyéb önkárosításban

(önsértés, falcolás, sebek ejtése, veszélyes

tárgyak, pl. üvegcserepek lenyelése) is megnyilvánulhat.

Az érzelmi kiegyensúlyozatlanság az önkép

instabilitásával van kapcsolatban. Hiányoznak

a szilárd belsõ célok, tervek, elképzelések.

Hosszú távú koherens életvitel ennek következtében

nem képzelhetõ el. Fekete-fehér látásmód

jellemzi, az emberek vagy jók, vagy rosszak. Sõt

ugyanaz a személy is lehet egyik pillanatban „angyal”,

a másikban már „gonosztevõ”. Ennek megfelelõen

az érzelmi kapcsolat a szeretetbõl gyûlöletbe

csaphat át. A magatartás kiszámíthatatlan,

gyakran extrém megnyilvánulásokkal (evési zavarok,

felelõtlen kapcsolatok, törvénysértések, kockázatos

magatartások, alkoholizálás és drogfogyasztás

is elõfordul).

Az instabil személyiség gyakran depressziós

állapottal, érzelmi krízisekkel szövõdik."

2014. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Szeritnem csak hisztis vagy.
2014. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Ha az szeretnél lenni, akkor az vagy...
2014. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szorongás. A Borderline-t (pszichiáter mondta) abban az esetben állapítják meg, ha az illetőre nem illik tisztán egy diagnózis, "ebbe szinte minden belefér". Nem valami extra, különleges, ritka, amit leírtál. És az önveszélyesség? Szerek? Vagdosás?

A féltékenység meg sokszor önbizalomhiányból ered. Ez messze nem tűnik olyan komoly problémának, hogy személyiségzavaros legyél. Azt gondolom, sokan szorongunk a kelleténél jobban, és sokunknak nincs elég önbizalma.

De ha kíváncsi vagy rá, hát menj el egy pszichiáterhez!

2014. jan. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!