Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham tünetei de nem...

Pánikroham tünetei de nem pánikolok?

Figyelt kérdés
Helló nemrégóta olyan dolgot tapasztalok ami eddig nem volt része az életemnek, pl ma iskolában ülök órán elálmosodtam kicsit becsuktam a szemem 1 perc után kinyitottam mert szerettem volna tovább jegyzetelni felnézek a táblára és elkap egy furcsa érzés mintha nem lennék ott ahol vagyok , nemtudom megfogalmazni " A test idegenként való megélése " mintha egy gombóc lenne a torkomban és mellkasomban szorító érzést érzek. Ez kb. 1 perc alatt zajlik le. Kicsit ilyesztő mibajom lehet? 16/F

2014. jan. 9. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Fáradt vagy és emiatt szédülsz, ennyi. Feküdj le időben, pihend ki magad és meglátod jobban leszel :)
2014. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ezek egyébként nem a pánikroham jelei, az teljesen más téma, biztos hogy nem az a bajod.

Izzadás, remegés.

Fulladás, légszomj.

Heves szívdobogásérzés.

Hányinger, hasi fájdalom.

Szédülés, zsibbadás, ájulás.

Az önkontroll elvesztésétől való félelem.

2014. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Számomra viszont abszolút pánikrohamnak tűnik, mivel annak nagyon sokféle tünete van és amiket leírtál, azok bizony pánik tünetek. Egyenlőre nem kell semmit csinálni. Próbálj mozogni, kikapcsolódni, pihenni aztán ha állandóvá válik, akkor házidokihoz, pszichiáterhez kell fordulni.
2014. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már nem 1 pánikrohamom és az igencsak nem múlt el 1 perc alatt.

Kedves kérdező tudnál még írni pár példát, hogy többet tudjunk neked segíteni?

2014. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt ilyen bár mostanság nem alszok sokat, lehet ez lesz a probléma. Amúgy rámjön ez az érzés utánna kicsit beszédülök szétkell néznem nem tudok egyhelyre fókuszálni, majd nagy levegőket veszek mert mintha a normális levegő vétel nem lenne elég. De tényleg ilyen másfél perces a dolog aztán kicsit kipirulok lever a víz és "magamhoz térek". Nem pánikolok ,csak kicsit szorongok itt a fél év.. februárban gépész vizsga :) Sose volt még velem ilyen.
2014. jan. 9. 20:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Tanulások között próbálj meg kikapcsolódni, menj el valahova a haverokkal vagy barátnőddel(ha van), este pedig feküdj le minél hamarabb, hidd el nekem ha ezeket betartok egy hét alatt simán rendbe jössz, ha nem hamarabb :)

Sok sikert a vizsgákhoz! ;)

2014. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a "pánikbetegség" valójában nem kell hogy pánikkal járjon, és nem is betegség. a stressz, izgulás elfojtása okozhatja, főleg akkor jelentkeznek ezek a tünetek, ha keveset eszel, alszol, mozogsz, lényegében ezek mind csökkentik a neurotranszmitterek és hormonok arányát a szervezetben, míg végül elekzd abnormálisan pangani az agyad és a tested különböző részei.

a pánikbetegség gyakorlatilag biokémiai alultápláltság, az részletkérdés, hogy lelki vagy fizikai okai vannak.


fulladás: a legalattomosabb tünet, ugyanis valójában kisebb bénulás okozza, vagy szerintem lehet tüdőgörcs is, a végeredmény az, hogy jobban lihegsz, egészen addig, amíg az oxigéntelítettségtől be nem görcsölsz. olyasmi mint az asztma.


szorító mellkas: szintén görcsjelző, ilyenkor a szív környéke működik abnormálisan, következő lépcső a szívritmuszavar, ami idegi eredetű, de gyakran szívbetegséggel tévesztik össze.


szédülés, "nem vagyok itt, nem én vagyok": ezek mind tipikus tünetek, neurotranszmitterhiány jele ez is.

szerintem az illető a skizofréniára gondolt, de az nem jár ilyen egyéb tünetekkel.


ezeket minél előbb kezelni kell házilag, ha fennmarad 1-2 hónapig és nem javul, akkor érdemes orvos segítségét kéri. értelemszerűen ha súlyosbodik, mindenképp orvost kell keresni, és akkor nem ssri-ket ír fel, hanem nyugtatókat. amik veszélyesek, tehát jobb megelőzni.


ha gondolod, írj rám egy privátot, és részletes leírást adok a kúrára, de csak akkor írom le, ha tényleg megfogadod a tanácsaimat. illetve szükséges lesz pár személyes információra is az életviteleddel kapcsolatban.

2014. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ki pihenni magam és többet kimozdulni iskola után :) Ha nem múlna el írni fogok egy privátot ! Köszönöm a segítséget
2014. jan. 9. 21:16
 9/10 anonim ***** válasza:

jótanács: mivel fogalmad sincs arról, hogyan működik ez (sima pihenéssel nem múlik el, ne higgy az első válaszolónak), teljesen fölösleges halogatnod. sőt veszélyes. az is lehet, hogy egy reggel nem bírsz majd felkelni az ágyból, vagy a szíved összevissza kezd verni. hidd el, jobb elejét venni, főleg ha van itt olyan, aki tud tanácsokat adni. nagyon sokan éveken keresztül élnek így, és szt sem tudják, mi bajuk van. persze amikor már késő lesz, akkor érdekelni fog, csak már nyugtatókat kell majd szedned, amikre esetleg rászoksz, ami mégkomolyabb problémákat csinál. én csak jót akartam neked, de nem erőltetem.

ha csak 16 éves vagy és már ilyen állapotban vagy, akkor az érettségire ki fogsz készülni, ez biztos.

2014. jan. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na apám te aztán jól megmondtad a frankót, ezzel most sok lelket öntöttél bele... Egyébként is a pánikroham diagnózisát ismered te egyáltalán? Az előbb említtett tünetcsopotból minimum 4-nek passzolnia kell + egy pánikroham 10 perc alatt ér a tetőfokára és 1-2 óra míg lenyugszik az illető. Ha egy hónapban többször is előfordul legalább 3x-4x akkor beszélünk pánikbetegségről.


Szóval kedves kérdező nem kell megijedni a negatív kommentektől. Ha viszont ha komolyabbra fordulna a dolog, akkor fordulj orvoshoz. De szerintem ezek a tünetek csak a kimerültségtől vannak, mert nekem is volt ilyen amikor nagyon fáradt voltam behunytam a szemem utána kinyitottam és szinte minden vibrált előttem az álmosság miatt, és szédültem. Ez össze nem hasonlítható a pánikbetegséggel, ugyanis olyankor az embert iszonyatosan nagy félelem keríti a hatalmába... de ez más téma. ;)

2014. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!