Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljes zűrzavar. Mit csináljak?

Teljes zűrzavar. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Évekig volt depresszióm, szorongásom, kényszerbetegségem, hangulatingadozásom...

Minden nap egy monoton pokol volt..

Egy pszichológust benyeltem, nem bírt az orvos sem engem, meg én sem őt..hozzá féltem is járni.

Most viszont átkerültem egy másikhoz, aki sokallta szimpatikusabb, és jobb, mint a másik.

Ő javasolta, hogy menjünk pszichiáterhez, mert gyógyszeres kezelésre is szükségem van.

Ahogy én gondolkodtam azon, hogy antidepresszánst fogok kapni, elkezdtem jobban lenni, és egy kis részem aktívan tiltakozik a gyógyszer ellen.

Picit jobb kedvem van, talán a szorongásaim is enyhültek..viszont egy kis belső ürességet folyamatosan érzek.

Mit tegyek?

Ez csak egy átmeneti állapot, és majd idővel visszaeshetek?

De fura, mert közben úgy is érzem, hogy nem hiszem, hogy le tudna dönteni a lábamról ismét..

Úgy vagyok mostmár a legtöbb dologgal, hogy lesz.rom, tökmindegy, meg úgy egy picit elhúzódok az emberektől...sőt..nem picit, nagyon..nem okoz különösebb örömöt, ha az osztálytársaim, barátaim között lehetek, inkább magamba, otthon, egyedül, a saját kis világomba.

Meg az a folytonos belső üresség, néha erősebb, néha gyengébb.

Szociális fóbiám az erősen van, valamint az önbizalmam is a béke segge alatt van, és magamtól nem sok mindenre vagyok képes, már nagyon sokszor próbáltam felállni.

És persze a kóros hangulatingadozás is jelen van még nap mint nap.

De valahogy mégis egy picit jobban érzem magam..eléggé össze vagyok kutyulódva.

Mit csináljak? 16/F


2014. jan. 9. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen jogod van nemet mondani a gyógyszeres kezelésre, de szerintem inkább hallgass a pszichológusodra. Elég sok problémád van. Egy idő után talán el is hagyhatnád a gyógyszereket, ha már jobban lettél.
2014. jan. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyerekeken jelentkező lelki-érzelmi betegségek-tünetek.

A kiváltó okot,a családban és környezetben kell keresni.

2014. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 S. Balázs ***** válasza:

A gyógyszer nem oldja meg a problémákat, csak a szőnyeg alá söpri.

Próbálj meg célokat találni. Kisebb és nagyobb célokat is. Ha van motivációd dolgokat csinálni, vannak sikerélményeid (bármilyen kicsik is azok), van min gondolkoznod, az ürességnek lőttek.

És fontos az is, hogy ne légy teljesen egyedül. Elég 1-2 ember, akikkel néha találkozol és csináltok valamit együtt.

2014. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!