Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy reggelente...

Miért van az, hogy reggelente rám tör a félelem?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem mitől lehet, mostanában minden jól alakul az életemben. Találtam egy csodálatos szép barátnőt aki végre elvette a szüzességemet és szeretem őt (sajnos későn érő vagyok, 26 éves). Van rendes munkám is

ami nem is megerőltető (6 órát dolgozom csak de nyolcórás fizetést kapok). És sportolni is elkezdtem amitől nőnek szépen erősödöm.

De reggelente rám tör a pánik és a halálvágy, meg a félelem. Tisztára mintha meg lennék zavarodva. És mintha képtelen lennék bármit is megcsinálni. Kapkodom a levegőt, meg reszketek az ágyban. Azután elmúlik hamar a dolog. Nem minden nap. De azért hetente egyszer kétszer.

Pedig nincs rá semmi fajta racionális okom, hogy ezt érezzem... :(

Lehet egy kicsit becsavarodtam?! :(

Már arra is gondoltam, hogy a cigi miatt lehet, sajna elég sokat bagózom...

Valami megoldás, hogy miért lehet ez? Hogy tudok rájönni az okára?

Minden normális választ köszönök!



2014. jan. 13. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

"Találtam egy csodálatos szép barátnőt aki végre elvette a szüzességemet és szeretem őt (sajnos későn érő vagyok, 26"

itt abba is hagytam az olvasást.....

2014. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1# azért az okát kifejthetnéd, mielőtt minősítesz látatlanban, burkoltan...
2014. jan. 13. 17:19
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Talán mert azt gondolja, hogy ez 16-18 évesen normális, no de 26 évesen már a 2. gyereket kellene várnotok. De te későn érő vagy...ő ezt nem érti.
2014. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: Köszönöm a választ; ment a zöld kéz!
2014. jan. 13. 23:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Senki sem tudja? Semmi tipp? :(
2014. jan. 14. 00:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lehet ez, fel kéne keresned egy orvost. Lehet, hogy pánikbetegség - persze ezt orvos tudná megmondani.
2014. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam így ébredni elég gyakran, de nekem megvan az oka annak, hogy miért. Nálam olyan élethelyzet alakult ki, ahol nagyon sok problémával kell szembenéznem.


Ha neked viszonylag problémamentes az életed, akkor maximum generalizált szorongás lehet, vagy olyan dolog lehet a kiváltó tényezője, amiről te nem is igazán vagy tudatában. Én is orvos felkeresését javaslom, de elsősorban inkább pszichológusét.


Ne tömd fölöslegesen magadat gyógyszerekkel ha lehet, mert csak tönkretesznek.

2014. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor azt hiszem, ha nem múlik továbbra sem el, fel keresek egy orvost és megbeszélem vele, hátha tudja mi lehet a baj...

2014. jan. 14. 15:32
 9/10 anonim válasza:
Nekem is szoktak páni-rohamaim lenni, bár nem tudni miért (nagyon boldog életet élek, persze a problémáim megvannak, de csak ilyen átlagos bajok....). Nekem van hogy hetente, van hogy havonta töri rám (de volt olyan is, hogy naponta) és ugyanezek a tüneteim; pszichiáter azt mondta, hogy lehetséges akár az is, hogy magzat- vagy újszülöttkori trauma lehet az oka(mert ugye ha te nem is, a tested emlékszik mindenre......), ezellen nem sokat lehet tenni, ettôl függetlenül teljes, boldog életet tudok élni ^^
2014. jan. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9: Igen én is így vagyok vele, hogy egy ilyen jó 10-20 percig tart és reggelente változó időritmusonként. Elékeztem ma küzdeni ellene akaraterővel. Hogy ez csak illúzió, elmúlik hamar, erősebb vagyok nála, meg ilyeneket mondogattam közben és próbáltam nem oda figyelni... Egy kicsit amikor rám tört tényleg legyengült ez az érzés. Talán ez a megoldás...
2014. jan. 15. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!