Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarral hogy lehet...

Bipoláris zavarral hogy lehet dolgozni, beilleszkedni más emberek közé, ellátni a feladatot? Másoknak hogy megy?

Figyelt kérdés

Én régen rendesen dolgoztam, de egyre több problémám lett a viselkedésemmel, és időközben megtudtam hogy amiatt, hogy bipoláris zavarral küzködök, igy ez elég magyarázatot adott az addigi problémáimra, kudarcaimra. Persze nem adtam fel, és újra és újra elmentem dolgozni. Varázslatos vagyok és lehengerlő, pörgős, és fel is vesznek általában az állásra. Csak aztán összeomlok, és nem birok bemenni, vagy elhanyagoltan megyek be, nem csinálom meg a feladatot stb. A viselkedésem is gáz lehet, mert vagy túl közvetlen, és kontrollálatlan, túl kitárulkozó és őszinte vagyok, meg túl "nagyarc" aztán hirtelen elanyátlanodom, és mások tanácsára támogatására szorulok, elkezdek szorongani, visszajelzésre van szükségem, és megfelelési kényszerem lesz, hogy nem szabad túláradónak lennem, ezért hirtelen visszaveszek, és kis visszafogott leszek, ezzel is megbolonditva a környezetemet. Persze engem nézhetnek hülyének. ennek tetejébe jön az, hogy paranoid gondolataim lesznek, hogy ezek után mit gondolhatnak rólam hogy igy viselkedtem, és nem tudok többé természetesen viselkedni, csak szinészkedve. végül ez az egész eltereli a figyelmem a teljesitményről, és máris elszúrtam magam körül mindent, jön a kirúgás. Annyi ilyen történt velem az utóbbi időkben, hogy már "munkafóbiám" lett, de valójában önmagamtól félek, hogy megint hogy fogom elszúrni, hogy fogok viselkedni az emberekkel stb.


más hogy tud ilyen ingadozással és viselkedés zavarral, hangulatzavarral dolgozni?


mert én úgy látom hogy lehetetlen. pedig szeretnék. de nagyon félek.


viszont csak dolgozni kéne, de hogy?



2014. jan. 14. 22:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Am engem nem reg diagnosztizaltak, sokaig nem volt betegsegtudatom. Mostanra lett, es at kell mennem ezen is, amikor megvodok ezzel " a jajj most ilyenkor mi van?" allapottal. Nagyon titkolom az emberek elott, mert kb bolondnak neznenek, mert nem ertenek hozza. Am az hogy tomnek-e pszichobogyokkal az nagy mertekben fugg a bipolar merteketol. Van az a szint, akinek kell a gyogyszer. En csak pici tegretolt szedek, de nem tudom hogy ez hasznal-e vmit egyaltalan. Ezt epilepsziara adjak amugy.
2014. jan. 22. 14:15
 12/17 anonim ***** válasza:

A Tegretol általánosan alkalmazott és bevált

hangulatstabilizátorként is. Azonban

csak fenntartó kezelésre elégséges,

mániás állapotot visszafogni kevéske.

(De biztos írnak fel mellé mást, ha szükséges.)


30 éve vagyok mániás depis, többnyire kevert.

Összes nagy sikeremet a betegségemnek köszönhetem.

Legjobb munkahelyeimen tuti kommunikációval adom el a hiányos szakmai ismeretemet, mert mániásan bőven gyorsabb vagyok az átlagnál.

Kollégáim szeretnek, megvédenek, kiállnak mellettem, ha hibázom, mert szórakoztatom őket a mániámmal.


A túlpörgéstől volt keserves megtanulnom megvédeni magam.

Ehhez gyógyszerek is kellettek.

Igen gyógyszerek, amit sokan méregnek tartanak, de rajtam segítettek. - Bizonyítottan működtek.

30 év csalódásai árán már képes vagyok felismerni magamban a túlzott mániát.

Már időben észreveszem, ha a jóízlés határát súrolná a felhangoltságom.

Sok haveromat, sőt a feleségemet is elvesztettem, mert ők mániásan szerettek, de így unalmasan, visszafogottan nem ártok már magamnak a pörgéssel.


Állítólag ez nem gyógyítható betegség, de miután megváltoztam, alaposan mérséklődött bennem a betegségtudat.

Elég az alvászavaromat enyhíteni.


Örülök, hogy Te is felismerted, hogy bőven van jó oldala a tüneteknek!

Sokkal színesebb vagy, mint az átlag ez vígasztaljon, ha valami rosszul sülne el.

2014. jan. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

igen, azért nem tudnak rajtunk kiigazodni az emberek, mert nem értik, hogy mindkét állapot mi vagyunk. Én is észrevettem, hogy amikor mániás vagyok elragadó vagyok, szórakoztató (néha már sok is, túl közvetlen, és közönséges is ha úgy van) és amikor hirtelen lemegy a hangulatom, és csak olyan sima unalmas ember leszek, nem értik mi van velem. Valahogy meg kéne értetni velük, hogy ezek az unalmas figurák is mi vagyunk.


utolsó, téged szivesen megismernélek igy online, beszélgetnék veled a helyzetről. sokat tanulhatunk egymástól.


itt aki korábban irta, hogy igy a gyógyzser úgy a gyógyszer, és hogy nem kell gyógyszer, elég ha megismered önmagad bla-bla, az nem ismeri ezt a betegséget. Nem gond hogy ilyet irtál, csak szeretnélek helyesbiteni, hogy ez a betegség nemm az, amit simán önuralommal le lehet győzni. állandó önismeret kell, hogy lássuk saját magunk állapotát, és azonnal menni kell az orvoshoz, hogy felállitsa a helyes gyógyszer kombinációt. Lehet hogy kicsit, vagy kevés adagot, de akkor is kell. én két heti kontrollra járok terapeutához, aki figyeli az állapotom, aki együtt működik a pszichiáterrel, és együtt döntenek milyen irányba mozditsák a hangulatom, mert ez egy kémiai folyamat az agyban, amit valamilyen oknál fogva mi nem tudunk belül irányitani. szóval először járjunk utána a dolognak, mint hogy irkálunk hülyeségeket, ami másokat félrevezethet. ez a betegség gyógyszerezetlenül pszichotikus állapothoz is vezethet, vagy hipomániába (sajnos nekem már mindkettő volt) és azóta meggondolom, hogy hallgatok-e az orvosomra gyógyszer tekintetében. mert nem volt valami túl nagy öröm, amikor minusz 800 ezret csináltam vásárlás mániámmal. vagy amikor paranoid rohammal rogangáltam az utcán. nem akarok megint ilyen állapotba kerülni, szóval vigyázni kell.

2014. jan. 23. 00:09
 14/17 anonim válasza:

Én vagyok a 9-es válaszoló, "aki hülyeségeket írkál".


Amúgy én is azokon a területen dolgozom ahol te, az üzleti életben közgáz diplomával, és megállom a helyem, bár a betegségnek köszönhetően az egyetemet elvégezni valami horror volt, egy egy vizsgaidőszakban nagyon nagy mély pontokat sikerült megélnem, pedig nem vagyok gyenge szellemi képességű, csak akkor még nem voltam ura a helyzetnek.


30 éves vagyok elég sok mindenen átmentem már ahhoz, hogy tudjam, h el lehet érni azt a szintet amikor nem kell gyógyszer. Igazából mindig is feszegettem a határaimat, volt kemény kábítószeres időszakom, ez követően szenvedélyt szenvedéllyel kiváltva az alkoholhoz nyúltam, többször próbálkoztam öngyilkossággal, nem könnyű megszabadulni a különböző kötelékektől amikhez azért nyúltam, hogy elnyomjam saját magamat, most már elég régóta teljesen tiszta vagyok.

Tudod az éremnek mindig két oldala van, és azért mert én nem vagyok hajlandó elfogadni azt amit az orvosok mondanak, az se véletlenül alakult ki, gyerekkoromban mindenféle agykurkásznál voltam, mert a szüleim látták, hogy valami nem stimmel, olyanokat mondtak, hogy most így visszagondolva felnőttként a diplomájukat venném el, szerencsére a szüleim nem fogadták el amit mondanak. Édesanyám természetgyógyász így helyes táplálkozással, vitaminokkal, meditációval próbált segíteni rajtam.(Hozzátenném ,h itthon a '90es években minden doki röhögött azon, hogy ez mekkora hülyeség, most meg a csapból is ezt folyik) És működött, az egy másik dolog, hogy egyetlen egy orvos se fogja azt mondani, hogy ez működik, mert gondolom te is látod ha az üzleti életben mozogsz, hogy hogyan működik a gyógyszeripar. Illetve nem ez az egyszerűbb út, hogy fogalkozok magammal, hanem, hogy beveszem a tablettát.

Ez egy nagyon kemény út és ha elindulsz rajta akkor exponenciális ütembe nő a benned lévő erő, csak a legtöbben az út elején már feladják.

Pl.: a zen meditációt(a zen mentes mindenféle spirituális "csimbum cirkusztől", magyarán egyszerű mint az egyszer egy) kifejezetten ajánlják az elme lecsendesítésére és mindenféle elmebeli zavarra. Csak ez se olyan dolog, hogy egyszer leülsz és akkor holnap jobb lesz, hanem ha évekig gyakorolsz, akkor észreveszed a különbséget.

Igazából megértem, hogy nem fogadod el amit írok, mert te nem tapasztaltad meg, hogy ez működik, de azért nem árt látni, hogy megy ez máshogy is. De azt ne felejtsd el, hogy senki, egyetlen egy orvos nem fog tudni neked olyan gyógyszer kombinációt felírni, amit azt az eredmény tudja nyújtani, amikor te magad kitapasztalod, hogy neked mi a jó, mert a doki nem te vagy, és azért mert foglalkozott már praxisa alatt 200 bipol beteggel az nem azt jelenti, hogy tudja, hogy mit tegyen, egyszerűen kísérletezik, látja a mintát, hogy mi vált be visszajelzések alapján, illetve a konferenciákon megbeszélik, hogy mi a jó. Pont ez a terület az ahol az elmúlt 10-20-30 évben mindig akkora különbségek vannak, hogy visszanézve az ember csak néz, h mik történtek mondjuk a '80as években, főleg amikor az ember családjában történtek és első kézből jön az információ. Lényeg a lényeg saját magadnál senki nem tudja jobban, hogy mire van szükséged. Csak sokunknak kell a "szálkás deszka" az arcába, hogy észrevegye, hogy van más út is. Nekem is kellett, valakinek nem kell és el van a gyógyszerekkel, a mellékhatásokkal, az átgyógyszerezési időszakokkal pár évente, mert úgye mindig jön újabb, szebb, jobb, gyógyszer, ami a drága kedves doki "barátunknak" hozza a szép kis bónuszokat. Azt, hogy melyiket választod csak rajtad múlik, és az is, hogy hülyeségnek vagy zagyvaságnak tekinted ezt az egészed, mert a te valóságod úgye teljesen más mint az én valóságom. De a félelem nem jó tanácsadó abban a tekintetben, hogy inkább a gyógyszer mint mondjuk egy több százezres folyószámla terhelés, és nem is fogod látni a magadban lévő erőt ameddig a félelem irányít...

2014. jan. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én 4 éve vagyok diagnosztizálva bipollal. 26 éves vagyok, két munkahelyem volt, mindkét helyről kirúgtak. Jelenleg nem találok állást. Hasonlók a bajaim...bár szedem a gyógyszereket.
2014. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es, nem mondom hogy hülyeségeket irsz, csak lehet hogy én még ne tartok ott, nekem még túl friss a dolog, hogy kiismerjem.


én azokat a válaszadókat nem szeretem, akik tapasztalat és hozzáértés nélkül irkálják azt hogy nem kell gyógyszer. Az ha neked van tapasztalatod, az más.

2014. jan. 26. 12:43
 17/17 anonim válasza:
Nekem a férjem skizo-affektív, kizárólag mániás epizódokkal. Régebben évekig csak olyan munkahelyen dolgozhatott, ahol szintén beteg emberek voltak, ott elnézték neki, hogy álmos volt egész nap a gyógyszerektől, meg sokszor elkésett, mert nem bírt felkelni, Leponexet szedett akkor. Aztán orvost váltott aki beállította neki a Zyphadera injekciót és emellett nem kell gyógyszert szednie. Elhelyezkedett 1 évvel ezelőtt egy olyan munkahelyen, ahol egészségesek között dolgozik, nem is tudják, hogy beteg, csak a kisfőnöknek mondta el, akivel jóban van. Egy picit felhangolt, szókimondó, de nagyon szórakoztató is, bár ő azt mondja, hogy a munkahelyen visszafogja magát. Nagyon fontos a gyógyszerszedés, valamint az, hogy jól beállítsák a gyógyszert, hogy ne okozzon kókadtságot, lehessen mellette dolgozni. Ennek az a feltétele, hogy jól együtt kell működni az orvossal és kérni őt, hogy annyira csökkentse a gyógyszeradagot, amennyire csak lehet.
2014. máj. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!