Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Öngyilkos akarok...

Segítség! Öngyilkos akarok lenni! Mit tegyek? Az életem szörnyű.

Figyelt kérdés

Már nagyon komolyan elgondolkoztam rajta, hogy felkötöm magam.

A családommal nagyon rossz a kapcsolatom, anya azzal fenyeget hogy megöl, már kést is fogott a nyakamhoz, azért mert nem vettem fel a papucsot...

Nevelőapám anyának ad igazat, mindketten megmondták hogy gyűlölnek.

Eddig egyedül nagymamámra számíthattam, de lett új barátja és most annyit se kèrdez hogy hogy vagyok...

Iskolában jól éreztem magam, de a 6. Osztályos gimiben 1 barátom sincs, anya meg nem enged vissza a régibe :'(

Éveket jártunk phszihológushoz, de nem ért semmit.

Kérlek segítsetek mert már nem bírom tovább!

13/F


2014. jan. 4. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Először vészeld át a serdülőkort. Kérj segítséget az egyik tanárodtól pl.
2014. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos eleve nagyon rossz korszakban vagy, de az ilyen szintű bántalmazás, fenyegetés még egy nem serdülőre is iszonyatosan hatna. Kérj segítséget: tanártól, iskolapszichológustól, mert olyan korban vagy, ami nagyon fontos a személyiségfejlődésed szempontjából, és ha ilyen hatások érnek, akkor az az egész későbbi életedre hatással lesz majd.
2014. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez már a kiskorú veszélyeztetése kategória, ami nálatok folyik. Kérj segítséget a gyermekvédelmisektől, tanároktól, bárkitől! Egy percig se gondolj olyan butaságokra, hogy ezzel "elárulod a családod" - mégis, ők mit csinálnak veled????


Mindenekelőtt gondolj arra, mennyi minden áll még előtted! Ha elvégezted a középiskolát, utána oda mész, ahova akarsz! Lesznek barátaid, biztosan szerelmes is leszel majd - csak vészeld át ezt a mostani nehéz időszakot, NE akarj meghalni!!!

2014. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó te szegény, hát nincs könnyű életed. de a nehéz az nem rossz dolog. Egy számítógépes játékban sem rossz dolog a nehéz fokozaton menni.


Nem tudnál valahova kollégiumba kerülni, hogy távol legyél a családodtól?


Akárhogy is a veled korúakkal ellentétben jóval komolyabbnak kell lenned. Nem szúrhatod el az időd. Legyen valami olyan terved, amivel minél előbb el tudsz majd kerülni otthonról. Ha ez csak 18 évesen jön össze, akkor az addig hátralévő 5 évet úgy tölts el, hogy az odavezessen. Tudd mit akarsz. Ez az útja, hogy saját élni érdemes életed legyen. Addig meg kemény küzdelem lesz.

2014. jan. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Phszihológus nem segít, már írtam, tanárokban meg még nem bízom meg annyira, mindenki tök idegen :'( 3. Velük hogy tudnám felvenni a kapcsolatot?

Azt elfelejtettem írni, hogy eddig számítógépezés is kikapcsolt kicsit és tudtam beszélgetni más emberekkel, de a szüleim eltiltottak, csak úgy...(hogy véletlen se maradjon valami ami boldoggá tesz) :-\

2014. jan. 5. 01:26
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Tanulj. Ha otthon nem tudsz jár el könyvtárba tanulni, ott jó eséllyel van csendes hely. De ne úgy tanulj mint egy gyerek, hogy csinálja mert kell. Hanem úgy mint egy felnőtt. Aki komolyan veszi, mert tudja, hogy a sorsa részben ezen múlik. Először is az angol kéne rohadt komolyan venned.
2014. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ne örömeket keress, hanem fogadd el, hogy most egy ideig abból nem lesz sok. Hanem azokat a dolgokat, amik visznek a céljaid felé.
2014. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szegényke. Nagyon sajnállak de hidd el hogy az öngyolkosság semmit sem old meg. Szükséged van egy megbízható személyre aki megért és akivel tudsz beszélgetni. Szerintem mindenképpen keress fel egy pszihiátert hátha ad neked egy hasznos tanácsot.

Sajnos én is teljesen össze vagyok tőrve és nekem már 3 öngyilkossági kisérletem volt de nem ez a megoldás én is tudom. Tudom hogy az élet nagyon kegyetlen tud lenni és ezért sokmindenre rá szeretne kényszeríteni és néha nincs választásunk ez pedig szomorú.

Sok sikert és erőt. Ne csinálj butaságot mert semmit sem old meg hidd el.

2014. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A polgármesteri hivatalhoz tartozik a gyámügy. Ők foglalkoznak gyermekelhelyezéssel, ha már olyan szörnyű a helyzet. Ha minden igaz, akkor a polg. hivatal családsegítői szolgálatot is működtet. Náluk érdeklődj.
2014. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi történt azóta veled? Reméljük nem haltál még meg
2021. jún. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!