Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma elmondtam a pszichológusomn...

Ma elmondtam a pszichológusomnak, hogy meg akarok halni. Ugye nem mondhatja el senkinek, hiszen már rég betöltöttem a 18-at?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve járok, de ma jutottam arra a pontra, amikor sikerült végre kinyögnöm Neki, hogy én nagyon "szeretnék meghalni". Szó szerint ezekkel a szavakkal. Első kérdésem, amit már fentebb is említettem, hogy ezt nem mondhatja el senkinek ugye? Második pedig, hogy én nem akarok erről beszélni vele, mert lényegtelennek tartom és úgy érzem, hogy ez olyasvalami, amiben nem segíthet, sőt, nem is akarom, hogy segítsen. Minden másban benne vagyok és mindent megteszek azért, hogy jobban legyek, de ebből az egy dologból nem engedek, mert ez már vagy 2 éve érik bennem és érzem, hogy pár éven belül megteszem, mármint megölöm magam. Nincs különösebb oka, csak ennyi. Szóval hogyan kerüljem ki a kérdéseit majd legközelebb? Főleg azok válaszát várom, akik kíséreltek már meg öngyilkosságot vagy csak akartak és ezt elmondták a pszichológusuknak?

20/L


2014. jan. 22. 23:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja elmondani és ha nem kellett bevonulnod a kórházba, valszeg úgy érezte, hogy nem annyira komoly még a szándékod.


Viszont ugye azt tudod, hogy csak a betegséged miatt érzed így magad? Nem azért, mert valóban meg akarnál halni... Én is már átmentem pár "nemhivatalos" próbálkozáson és utána mindig megbántam... Most már pedig, ha felmerül bennem, akkor egyszerűen eszembe jutnak a szüleim és el is megy tőle a kedvem...


A másik, hogy nincs véletlenül barátod, aki segíthetne? Esetleg barátnők? Valamint nem ártana elfáradnod egy pszichiáterhez is, hogy kapjál gyógyszert, amitől fel sem merülne benned az öngyilkosság gondolata. Úgy a pszichoterápia is hatásosabb lenne...


Végül tudom, hogy demagóg duma, de örülj annak, hogy járhatsz pszichoterápiára. Én is nagyon szeretnék, szükségem is lenne rá, mégsem engedhetem meg magamnak. Szóval nem azt mondom, hogy légy vidám, mert tudom, hogy milyen rossz és jelenleg az lehetetlen, csak próbálj meg azért változtatni...

2014. jan. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem mondja el senkinek. Nem is jó neki ezzel munkaidőn túl foglalkoznia, nehogy kiégjen.


Nekem is voltak olyan dolgok, amikről nem voltam hajlandó beszélni, nem is faggatott tovább, inkább másról meséltem. Öngyilkossági szándékaim megemlítése esetén megkérdezte, akarok-e kórházba menni, illetve, hogy késztetést érzek-e rá, hogy megtegyem, vagy csak meg akarok halni. Persze nem akartam, hogy bevigyenek, szóval az utóbbira bólintottam rá mindig... viszont ma éjjel is azon filóztam, hogy hogyan fogom megtenni. Mindig attól félek, hogy nem sikerül, hanem mondjuk csak megvakulok vagy elvesztem az egyik végtagom.


A legszebb amúgy, hogy amikor a Rorschach-tesztet csináltatták meg velem, a pszichológusnő olyan keservesen nézett rám, mintha már a holttestem lenne előtte, és azt gondolná, "milyen kár érte", mert kiderítette, hogy nagyon nagy bennem az öngyilkossági hajlam, így valószínűleg így végzem egyszer.


A gyógyszer sem mindig segít amúgy, sok a mellékhatás, ráadásul nálam fennáll a veszélye annak, hogy beveszem az egész dobozzal...

2014. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én így a terápiám végefelé ki merem jelenteni, hogy az érzés jogos. A terápia ugyanis valóban arról szól, hogy a személyiség egy részét drasztikusan "ki kell nyírni". De ezzel párhuzamosan születik egy új, az előzőnél sokkal kiegyensúlyozottabb, boldogabb személyiség is.

Az érzés az éned egy részének szól, csak kissé torzítva jelenik meg a tudatban, öngyilkossági gondolatok formájában. Átmentem ezen, azért merem kijelenteni, hogy ez az érzés torz. Te csak azt a bizonyos "nemszeretem" énedet szeretnéd megölni - és ez a terápia során sikerülni is fog! De helyette nyersz egy másikat! :) Csináld végig a terápiát, és megérted, hogy tényleg erről van szó valójában.

2014. jan. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az, amiket beszéltek nem derülhet ki, titoktartás kötelezi. Egy kivétel viszont van. Az életveszély. Ha magad, vagy más életét veszélyeztetheted, akkor az fontosabbá fog válni mint a titoktartás.
2014. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!