Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, kihez forduljak?...

Mit tegyek, kihez forduljak? Ha kórházba megyek, va zárt osztályon fognak fogni?!

Figyelt kérdés

Nos, nem is tudom, hogy le merjem-e írni, de ha már elkezdtem, be is fejezem... Most szolok, hogy valoszinu, nagyon hosszu lesz,ezért ha nem akarsz kisregenyt olvasni, ITT ALLJ MEG!

9 eves korom óta kényszerbeteg vagyok, de anyukám elég szigoruan, helyenként már úgy nevelt, hogy nem vette eszre, hogy ettol egyszer bekattanok...Félreértés ne essék, a legnagyobb jóindulat volt benne, nem tudta, hogy a szigorú, néha erosen szido szavaknak következménye lesz...A pont volt az I-re, mikor én 8 éves voltam, a bátyám 10, tapasztalatlan gyetekek, nekik a negyedik osztalyban volt egy felvilágosító orajuk, és meg aznap este is együtt furodtunk, egyszer csak pedig azt kerdezte, meg.....-e( valoszinu, hogy akkor nem volt tisztában vele, mit is jelent valójában ez, de megfogta a nemi szervem és annyira szegyellem, de én is az övét egy pillanatra...) Ettől a mai napig nem tud egy részem szabadulni, a gyerekkori többi ,,szép emlek" is kissé mely nyomot hagyott, főleg, hogy ezt anyamnak meséltem, és csak legyintett ra( ő ezt teljesen gyermeki kíváncsiságnak foghatta fel..)... A kényszerbetegsegem rosszabodott, volt, hogy megszamoltam, 10 évesen napi 400x-szor(!!!) Mondogattam, hogy nem aakarok meghalni...Aztan, mikor a suliban id tanulmányi nyomás jött, elkezdtem a szüleimmel a régi sérelmek és emiatt is hideg lenni, ez kesobb mát bunkó, rideg viselkedésbe csapott át, és TUDOM, hogy és a régi dolgok miatt van...a suliban pedig néha felenkebb vagyok, de imádom a barátaimat és az osztálytarsaimat is, szóval meg csak azt sem tudom mondani, hogy csak mutatnam a boldogságot a külvilág felé, belül pedig rohadnek ( mint Ed Gein, Ted Bundy, Gacy és társaik...iszonyú sorozatgyilkosok, de szerintem őket Ti is ismeritek) és több személyisegem sincs, csak a régi sérelmek miatt védekező pajzskent jön ram. Ha Anya valami durvabbat szól, veralafutasosra(!!) verem a kezem, mert elkap valami szomorúság...Erről illesztek majd be képet, mert muszáj lesz már segítségert fordulnom, mielott nagyobb probléma kerekedik ebből az egészbol. Vegszokent annyi, hogy néha annyira rosszul leszek, hogy lecsuszik egy-egy 0,25 mg-os Xanax szorongasoldas, illetve esetleges alvaszavar kezelése miatt. Anyukám kényszerbeteg, a dedimamam, mikor kiderült hogy a nagyi anyummal terhes fejbeverte a nagyit egy uvegtallal, aki elájult...A nagybátyám, aki edasapam testvére drogos, őhozza azonban semmi közünk, mindenki rendkívül elítéli a családból. A nagyi egyszer, 20 éve tüzet rálőtt a fürdő előtt (azóta sem tudni, miért, de elég sok jel arra utal, hogy talán bipolaris zavara van). Egyébként pedig nem valami prolicsalad vagyunk. Anyukám és Edesapam is nagyon kedvelt a városban. A nagyi is, szinte már elit kör, ha szabad ilyet mondani...A külvilág sem lat semmit azven bajaimbol, de az, hogy veralafutasosra verem a kezem, nem tul biztato jel...Mielőtt valaki fake-nek kialtana ki a kérdést, hamarosan fekrakom a képet a kezemrol, és nem figyelemfelkeltes a célom, hanem a segitsegkeres, hogy hová is tudnék fordulni? Nem szeretnem, ha a pszichiáter Rivotrillal tomne...Az ekezetek néhol kintleteert elnézést kérek, nagyon köszönjük a HTC Wildfire S csodás billentyűzetének fejlettségének. Nagyon halas vagyok ha valaki vegigolvasta a kérdést, mert már nem birom tovabb, de a kórházban elég valószínű, hogy a zárt osztályon fognanak...Vagy nem?



2014. jan. 24. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy pszichológushoz / ő nem orvos, nem gyógyszerrel segít/ fordulj, ahol átbeszélitek az életedet.

Olvasom és gondolom ennél sokkal, de sokkal több mondandód is lenne. Itt az összeülések során végig veszitek a gondjaidat, hogy hol történt a személyiség fejlődésedben elakadás. A OCD-és betegeknél viselkedés terápiával lehet javítani az állapoton. 1-2 beszélgetés nem lesz elég, legalább 10-15 alkalom kell mire tisztázódnak a dolgok.

2014. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fordulj orvoshoz. Magyarországon ennek nincs kultúrája, mert azt hiszik az emberek, hogy csak a klasszikus testi betegségek léteznek.


A pszihiáter nem fog rivotrillal tömni, mert nem állsz kényszergyógykezelés alatt. Rajtad múlik, hogy beveszed-e amit felír vagy sem. És egyáltalán nem biztos, hogy rivotrilt ír fel.


A pszihiátriára nem úgy kerül az ember, hogy sétál a kórház folyosóján aztán lefogják a smasszerek és bezárják.


Nekem az unokatesómnak volt hasonló baja, beállították a gyógyszerét és pont ugyanolyan életet él mint bárki más. Nem lett tőle hülyébb vagy bármi. Érted, ha cukros vagy akkor mindenkinek egyértelmű, hogy inzulinozod magad. Ez is lehet egy betegség, és ha van rá gyógyszer akkor szedje az ember.

2014. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

ez tényleg egy komoly probléma, és nagyon jó dolog tőled, hogy felfogod a dolog súlyát, és változtatni akarsz rajta :) biztosan van olyan személy az életedben, akinek egy ilyet elmesélhetsz, nekem is van, szerintem mindenkinek.. nem muszáj családtag legyen, akár egy barát, akiben megbízol, és tudod róla, hogy ő is komolyan venné. sokszor annyi is segít, ha elmondod a problémáidat. Hidd el, azzal is nagy dolgot tettél, hogy ezt ide leírtad.:)

szerintem mindenképpen keress fel egy pszichológust akivel erről beszélhetnél. mondd el neki azt is, hogy nem szeretnél gyógyszereket szedni, és nem szeretnéd, hogy az emberek máshogy tekintsenek rád..

sok sikert kívánok, és majd mindenképpen írd meg, hogy sikerült-e valamit változtatni :)

2014. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
mindenféleképpen*
2014. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pszichológust ajánlanék én is. És elképzelhető, hogy mellette (de csakis mellette!) pszichiáter segítségére is szükség lenne, hogy a tüneteidet addig is gyógyszerrel karban lehessen tartani. De nem biztos, a pszichológus a tuti.
2014. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!