Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek igaz az, hogy a...

Szerintetek igaz az, hogy a lelki problémák rákot okoznak, és ha igen hány év szenvedés után?

Figyelt kérdés

2013. okt. 31. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden súlyosabb leli teherből kialakulhat súlyos betegség, igen.

Változó, h kinél mi alakul ki, hány év után és milyen súlyos.

Anyukám rákos lett kb 2 évre rá,hogy bátyámal összevesztek annyira, h a kapcsolatot is megszakította vele tesóm.Képtelen volt feldolgozni.Diagnózis után 3 évig húzta majd belehalt.

2013. okt. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen szerintem nem lehetséges,de kisebb betegség kialakulhat!
2013. okt. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Folytak és még folynak is ezzel kapcsolatban kutatások. Találhatsz ezzel kapcsolatos cikkeket a neten is. Egyébként nem csak a kialakulásukban,de a gyógyulásban is nagyon nagy szerepe van a léleknek. Sokszor nem tudják megmagyarázni,hogy két ugyanabban a stádiumban lévő beteg közül az egyik miért hal meg,a másik miért gyógyul meg.
2013. okt. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A lelki problémák sokféle betegséget okozhatnak. Vannak, akik azt mondják, hogy igazából minden betegség lelki eredetű (én azért nem értek egyet 100%-osan). Az pedig tudományosan is igazolt, hogy a lelkileg egészséges emberek a testi betegségekkel szemben is sokkal ellenállóbbak.

Nem lehet megjósolni, kinél milyen betegség fog előjönni lelki problémák hatására, illetve hogy elő fog-e jönni egyáltalán valami. Egy biztos: a problémákat meg kell oldani, akár pszichiáter/pszichológus segítségével, és akkor legalább a testi szövődmények miatt nem kell aggódni.

2013. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint igaz, gyerekkorom óta úgy gondoltam, hogy a rák az egy nagy adag bánat, ami el is tud tűnni ha megszűnik a baj, csak az emberekkel elhitették, hogy a rákbetegség halálos, gyógyíthatatlan, s mivel ezt sulykolták az emberek el is hitték és így nem tudtak meggyógyulni belőle!


Tapasztalatom: márciusban 8cm-es petefészekdaganatot találtak nálam, a méretére tekintettel az orvosom azonnali műtétet javasolt. Én viszont nemet mondtam! Két évvel ezelőtt volt egy hatalmas törés az életemben, amiből sokat tanultam, erősödtem, de nem léptem rajta még túl! Tudtam, hogy azt a lelki problémát kezelem és akkor rendbejön a szervezetem is. Szeptemberben voltam újra vizsgálaton immár nyugodt kiegyensúlyozott lelki világgal, s felszívódott a daganatom!

2013. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Első: nagyon sajnálom anyukádat, a bátyád kibékült még vele halála előtt? Utolsó: Ez nagyon érdekes, de biztos, hogy rosszindulatú daganat volt, nem lehet hogy jóindulatú? Persze az se nagyon tud csak úgy eltűnni. De mi volt az a nagy törés az életedben, ha nem titok?
2013. okt. 31. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszoló írását párszor elolvastam....nem értem.

Öklömnyi daganat volt a petefészkemen...Kúszva mentem az orvoshoz, kicsi fájdalomból két hét alatt olyan lett,azt hittem, végem.

Lelki problémák befolyásolják, hogy kialakuljon a tumor, és a gyógyulást is. De csak a pozitív gondolattól még nem láttam, hogy valakinek elmúlt volna a rákja.

Pedig 6 éve járok az onkológiára..

2013. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudni hogy milyen indulatú daganat volt, mivel szövetet sem vettek tőlem! Az UH vizsgálat kimutatta, az orvosom egyértelműen állította, hogy ez nem ciszta, mert azokban folyadék van és ugye azok képesek felfúvódásra és visszacsökkenésre, van olyan fajtája is ami vele született és nem folyadékos, nos akár ez is lehetett volna, de ez sem tűnik el, csak műtéttel! Szóval a vérvételre még elmentem, ahol a tumor marker eredményem magasabb volt a megengedett értéknél. S ennyiben hagytam!!! A műtét után küldte volna az orvos vizsgálatra a kiszedett daganatot... Nem tudok semmit az egészségügyről, de kissé furcsa is volt számomra ez a rendszer...


De szerencsére nem engedtem!!!



Törés: itt nem szívesen írom le...

2013. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!