Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hihetném el, hogy szereth...

Hogy hihetném el, hogy szerethető vagyok? Nulla az önbizalmam és félek, hogy csak egyre rosszabb lesz így a helyzet. Utálom magam. Közben pedig kifelé határozottnak tudom magam mutatni, de aki ismer, az tudja az ellenkezőjét.

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban is azt hallottam, hogy csak akkor vagyok szerethető, ha mindenben jó vagyok (külső, tanulás, sport, különórák), később az egyetemen is a legjobbnak kellett lennem és a munkahelyemen is maximumot hozni, hogy a szüleim elfogadjanak. Aztán magamhoz is kezdtem így állni, hogy gyűlöltem magam, ha valamit elrontottam. A párkapcsolataimban is már az elején attól félek, hogy úgysem leszek jó neki. Nagyon szeretnék egy olyan társat, aki mellett elhinném, hogy szerethető vagyok, de nem találtam még meg. 30 vagyok és egy csődtömegnek érzem magam, pedig nem nézek ki rosszul, a munkámat szeretem, de úgy érzem, ott is jobban kellene teljesítenem, pedig rajtam kívül mindenki elégedett velem.
2009. dec. 6. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Keress fel egy kineziológust! A legjobb barátnőmnek ugyanez volt a baja! Hihetetlen eredményeket értek el már pár kezelés után!
2009. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pont a héten voltam... Nagyon rossz élmény volt:(
2009. dec. 6. 14:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenki alanyi jogon megérdemli, hogy elfogadják. Ha a családodnak nem vagy elég jó, az hadd legyen az ő bajuk. A környezeted eléggé igazolja, hogy tévednek.
2009. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nézz meg pár jó vígjátékot! Pl. Hogyan veszítsünk el egy pasit? (ha jól emlékszem a címre) Pár :Egy férfi felemás cipőben. ----Utána beszélgess el egy pszichológussal! Megéri, sokat fejlődhetsz!
2009. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De jó lenne, ha ezen pár film megnézése segítene...:(
2009. dec. 8. 14:52
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez egy elég gyakori probléma, és nagyon jól érzed, hogy mi az oka.

Pszichológus vagy pszichiáter tud rajta segíteni.

2009. dec. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De a legegyszerűbb ha elbeszélgetsz a dologról a szüleiddel. Biztos büszkék rád és nem gondolják, hogy egy csődtömeg vagy. Nézz utána az asszertív kommunikációnak! Az sokat segíthet abban, hogy hogyan beszéld meg velük a dolgot. Nagyon sok könyv is foglalkozik az önbizalomhiánnyal, biztos találsz olyat ami a segítségedre lesz, hiszen ez kb a leggyakoribb oka az önbizalomhiánynak.
2009. dec. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A szüleimet inkább nem kérdezném, pont tőlük hallom folyton, hogy nem vagyok elég jó. És ehhez nem volt elég 3 diploma, a nyelvvizsgáim és az hogy nagyon szeretem amit csinálok. Tudom, hogy szeretnek, de ettől még nem érzem, hogy jó és elég lennék nekik.
2009. dec. 9. 08:08
 9/15 anonim ***** válasza:
Pontosan mi kellene még, hogy elfogadható légy nekik? Nem lehet tudni? Mondjuk férjhez menni, gyerekeket szülni, fogyni?
2009. dec. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, mondogatják a férjet meg a gyereket, mert voltam már majdnem eljegyzés előtt, de nem ez a gond. Gyerekként vagy régebben sem voltam soha elég jó, még magamnak sem.
2009. dec. 12. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!