Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A túlzott verejtékezés megszün...

A túlzott verejtékezés megszüntetésére milyen megoldások (kezelések, terápiák, alternatív gyógymódok) léteznek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, már az általános iskolában is állandóan nedves volt a tenyerem. Írás közben valamit mindig a tenyerem és a papír közé kellett tennem, hogy az ne ázzon át.

Aztán, ahogy egyre több lett a probléma (stressz, nyomás, szorongás, pánik,fóbiák), ez csak rosszabbodott. Mára odáig jutottam, hogy mint derült égből villámcsapás is elönt a víz. A tenyeremről folyik. Az is többször előfordul, hogy ülök a gép előtt, fent van a kezem az asztalon, és egyszer csak azt érzem, hogy a karomon fut végig a jéghideg verejték. Ezek viszonylag nyugodt körülmények között is rám törnek, nem tudom szabályozni. Hát még igazi, kemény stresszhelyzetekben..

Mellesleg nemcsak izzadás, hanem hőhullámok is jelentkeznek. Egyszer csak azt érzem, hogy elönti az arcomat a forróság, és lüktet az egész fejem, majd ez megint csak végigfut (az egész testen)..

Nem, szó sincs menopauzáról, éppen, hogy elmúltam 20 éves.


Laboreredményeim jók, bár az utóbbi 2 évben nem voltam vérvételen, de mondom, hogy mindig izzadt, tehát akkor is, amikor tökéletes volt az eredmény. Pajzsmirigy vizsgálat volt, semmi probléma nem volt vele. Bőrgyógyászhoz is fordultam ez ügyben, de nyilván nem tudott mit mondani azon kívül, hogy igyak több vizet...

Mondanom sem kell, hogy ez mennyire akadályoz a társas kapcsolataimban...És arra is kell ugye figyelni, hogy ezt nehogy észrevegyék, mert ÍRTÓ CIKI..


Hallottam olyasmiről, hogy valamilyen élelmiszer-allergia is okozhatja, amiről nem is tudok (pl. tejtermékek) . (?)


Nem tudom, hogy hová fordulhatnék. Természetgyógyászat?


2014. febr. 7. 19:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Hát jó, rohadtul nem jól tettem fel a kérdést, senki nem fog válaszolni, szóval megszívtam..
2014. febr. 7. 21:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kamaszkoromtól több éven át szorongtam, szociális fóbiám volt, és ebben az időszakban én is nagyon izzadós voltam, aztán mikor elmentem egy pszichiáterhez, és gyógyszert keztdtem el szedni, elmúlt.


Keresgéltem a neten, és a túlzott izzadást hperhidrosis-nak hívják, ha gondolod, keress rá, de azért kettőt én is linkelek:


[link]


[link]

2014. febr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!