Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség az Asperger-szi...

Mi a különbség az Asperger-szindróma és az OCD (kényszerbetegség) között?

Figyelt kérdés

2014. febr. 13. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Az asperger NEM betegség, hanem állapot, ellentétben a kényszerbetegséggel.


Az Aspergert nem lehet gyógyszerekkel kezelni/gyógyítani, csak megtanítani az illetöt meg a környezetét, hogy hogyan szervezze meg a mindennapjait, hogy be tudjon illeszkedni a társadalomba.


A kényszerbetegség viszont beteges állapot, és gyógyszeres kezelés nélkül életképtelen a beteg, mert a kényszercselekvésén kívül semmi mást nem tud csinálni, ezzel telik az élete.

2014. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olvastam a jellemzőit mindkettőnek, és az Asperger-ből sok jellemző igaz rám, de kényszereim is vannak.

Kényszerbeteg nem lehetek, mert nem szedek semmiféle gyógyszert.

Talán Asperger-es vagyok. Kiskoromban nagyon más voltam a többieknél. Már megtanultam alkalmazkodni a többiekhez, de még most is kissé más vagyok.

Bár lehet, hogy Asperger-es sem.

2014. febr. 13. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sok a kulonbseg. Az asperger igazabol az autizmus zavar egyik formaja, mig az ocd nem. Az asperger szuletedtol fogva jelen van, befolyasolja az egesz szemelyisegedet, es mint mar emlitettek elottem gyogyithatatlan (de bizonyos mertekig kezelheto). Valamint inkabb allapotnak nevezik, mint betegsegnek. Az ocd barmikor kialakulhat es gyogyithato is. Mellesleg a 2 nem zarja ki egymast, tehat attol meg hogy aspergered van, nyugodtan lehet ocd-d is. (Sot ez a 2 gyakran egyutt jar). Az asperger inkabb szocialis szempontbol neheziti meg az egyen eletet (nem tud emberekkel beszelni, szemkontaktus hianya, izolaltsag stb.) az ocd pedig inkabb mentalisan farasztja le az embert (folytonos szorongas a kenyszergondolatok miatt, kenyszercselekvesek miatti buntudat es amiatt keletkezo szorongas, ami megint kenyszercselekveshez vezet.)


Ha erdekel a tema irjal nyugodtan, szivesen meselek rola. :)

Es bocsi az ekezetek hianya miatt, angol billentyuzettel irok.

2014. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

- szociális-kommunikációs zavar

- rugalmas viselkedés-szervezés zavara

- szenzoros érzékelés zavara

Az autizmus (és az AS) genetikai eredetű, öröklődik. A kényszerbetegség talán a 2. kritériumhoz illene - de nem ugyanaz.

2014. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Ha nem probléma neked leírnád, miért gondolod az ,hogy aspergres vagy ocd "beteg" vagy? Azért érdekelne ,mert az aspergerről olvastam már és tudom ,hogy sok aspergeres felismeri,hogy valami "gond" van vele.Sokan tudják magukban kezelni olyan módon,hogy igyekeznek tudatosan változtatni a dolgaikon.Amúgy nagyon bátor vagy,hogy ezt így vállalod saját magad előtt.A családunkban is van valaki akiről gondolom,hogy az lehet de nem tudjuk rávenni,hogy jöjjön el orvoshoz velünk.Ő konkrétan nem beszél szinte senkivel,olyan mintha nem merne megszólalni nem néz ránk ha együtt a család ő akkor is külön vonul és bedugja a fülét vagy nézi meccseket ... Nem igazán tud egész mondatokban válaszolni ha kérdezünk valami.Baromira szegényes a szókincse ,mindent az "izé" szóval helyettesít.Gyerekkorában elszaladt az idegenek elől és az óvodában sem kommunikált a többiekkel. szóval nagyon érdekelne ,hogy veled vagy nálad ez ,hogy van!Megteszed,hogy leírod?Akár privátban is.:) Köszönöm

2014. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Előző vagyok még.

A srácnak akiről írok nincsenek semmilyen emberi kapcsolatai még barátnője sem volt.Valamint kb. semmit nem eszik meg. Már csont sovány.Mindig válogatós volt de most meg már nagyon durva. Szóval nagyon fontos lenne ,hogy segítsünk neki valahogy de nem tudjuk ,hogy közelítsünk.

2014. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!