Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért történik velem mindez,...

Miért történik velem mindez, miért nem akarok változtatni?

Figyelt kérdés

Mindig is egy hiperaktív, mosolygós,életvidám lány voltam, (aki akár az utcán is teljes hangerővel énekel, ha éppen az felvidított valakit),azon kívül, hogy 7 évesen volt egy pánikbetegségem(nem bírtam egyedül maradni), sosem volt ilyen jellegű problémám.

Ősszel kezdtem a középiskolát, és már az első hetekben nagyon könnyen beilleszkedtem, és rengeteg új barátot, ismerőst szereztem.

Egy pár hónapja azonban elkezdtek ''elsötétülni'' a gondolataim, eleinte jól fenn tudtam tartani az álcát, hogy minden a régi, és a negatív dolgokat levezettem otthon, egyedül pl. vers-és prózaírással, festéssel.


Egészségileg sem állok olyan jól, nem javult a gerincferdülésem, ezért újra kell fűzőt hordanom, streptococcusom van, állandóan fáradt vagyok, és fájnak az ízületeim.


Volt egy egy hetes szünetünk, de az alatt egyáltalán nem voltam képes kipihenni magam, és hétfőn az iskolába már nem volt erőm eljátszani azt, amit eddig.


Így jutunk el a jelenig, ahol szünetekben egyedül ülök és olvasok, kerülök minden embert a padtársamon kívül, irtózok mindennemű érintéstől(pedig régebb arról voltam híres, hogy mindenkit éjjel-nappal ölelgettem), és egyszerűen olyan, mintha nagyítón át nézném a többieket, és az apró hibáik felerősödnének.

Az elméletileg legjobb barátnőmhöz már hozzá se szólok, és amikor kérdezi, hogy mi a baj, egyszerűen nem tudok, nem akarok válaszolni, egyszerűen nevetek azon , hogy az orrom előtt veszítem el az egyik legfontosabb embert az életemben , és nem akarok tenni ellene. Szomorú vagyok azért, mert fájdalmat okozok neki, de egyszerűen nem akarok többet vele(és még sok mással) együtt lenni.

A folyosón már nem is köszönök senkinek, csak lehajtom a fejem, és sietve lépkedek.

Sok közösségi tevékenységre jártam(diáktanács, kórus, színjátszókör-ez heti 3x-), de most mindet mellőzöm.


Tisztában vagyok azzal,hogy mekkora hibát követek el azzal, hogy így eltávolodok mindenkitől, de valamiért nem akarok tenni ellene. Legszívesebben elmennék valahova, ahol nem ismer senki, vagy bezárkóznék valahova egyedül.


Ráadásul holnap van az a rohadt valentin nap, és biztos minden csöpögni fog ettől a témától. Amúgy is mindig utáltam az ünnepeket(legfőképpen a születésnapom, és a karácsonyt), de ez az érzés most még inkább felerősödött.


Viszont az érdekes az,hogy ez az egész a közeli családomra nem érvényes. Velük valamennyire még tudok a régi lenni.


Ez csak átmeneti kamasz-dolog lenne?

Nem akarom elrontani a jövőm, de nem is akarok tenni a jelen állapotok ellen.



2014. febr. 13. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Tél végi depresszió, több fény kell, fényterápia, sok időt tölteni a szabadban.
2014. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Illetve, ha ez számítana, nincsenek önértékelési problémáim, sőt, néha-néha előfordul az is, hogy meglehetősen egoista vagyok.
2014. febr. 13. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jól fogalmazol, tetszett az iromány. Tényleg jól rávilágított a problémádra.


vannak vívódások egy ember életében sajnos. fontos tudnod, hogy ez nem végleges helyzet, mert semmi sem az, de a jövődre ettől függetlenül tényleg elég negatív hatással lehet. Ezért is érdemes minél hamarabb megoldanod.


Írtad h nem "akarsz" ezt meg azt, és nem érted, hogy miért. ezek lehetnek megérzések is. nálam néha előfordul, hogy valamihez elfogy az energiám. annak mindig oka van.

meg kellene találnod azt a dolgot, amitől sok energiád lesz.

Tehát amit tanácsolni tudok, hogy ne legyél passzív, és próbálkozz újra megtalálnod önmagad. Ha így nem megy ahogy most, tágítsd egy kicsit a látókörödet.

2014. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon meg tudom érteni a problémádat. Nekem is hasonló érzéseim vannak. Régen én voltam a baráti köröm "idiótája", mostanra viszont igazi barátom sincs. Egyszerűen nem keresem őket, nincs kedvem velük lenni, elmenni ide-oda. Ráadásul bármennyit alszom, sosem érzem azt reggel, hogy kipihentem magam. Szerintem (ez csak az én véleményem) ez bizonyos fokú depresszió. Sokan megijednek ettől a szótól, pedig egyáltalán nem kell félni tőle. Ettől nem vagy rossz ember, csak valamiért ilyen érzések alakultak ki benned. Nekem nagyon sokáig tartott(kb 4-5 éve kezdődtek a "gondok"), mire rászántam magam a pszichológusra, de végre elkezdtem járni. Még nem érzek javulást (még csak 3 kezelésem volt, és valahogy nincs is meg az összhang, úgyhogy hamarosan keresek egy másikat), de biztos vagyok benne, hogy használni fog. Néha az elmének is kell egy kis segítség. :) Nekem például nincs konkrét okom a lehangoltságra, anyagilag nincs probléma, a párommal sok éve jól működik a kapcsolatom, mégis inkább ülök itthon, ahelyett hogy valamelyik barátnőmmel kávéznék mondjuk. Tudom, hogy nem olcsó egy pszichológus, de érdemes kicsit spórolni rá és rendszeresen járni hozzájárni hozzá. Persze simán lehet, hogy pszichológus nélkül is sikerül, de ahhoz nagyon erősnek kell lenned, és kényszerítened kell önmagadat a változásra. De tudnod kell, hogy ha nem teszel lépéseket a változás felé, akár így akár úgy, nem lesz jobb. Nem fog egyik napról a másikra megváltozni. Én elég gyenge vagyok, én tudom, hogy külső segítség nélkül nem, segítséggel viszont képes leszek rá.

Nagyon drukkolok Neked!

2014. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mivel a problémát magad is belátod, ezért sok tanáccsal nem tudunk szolgálni. Egy szakember (pszichiátar) segíthet. Lehet kapni fogsz 1-2 bogyót, ami megszünteti a hangulatingadozásaidat :-)
2014. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Változott azóta ez az állapot? Remélem, hogy igen. Jó lenne végre egy pozitív tapasztalatot olvasni :)
2016. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!