Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lennék? Változtatni...

Genevieve kérdése:

Anorexiás lennék? Változtatni akarok) :16/l

Figyelt kérdés

Nemsokára 16 éves leszek,158 cm-rel vagyok 36 kg. Soha nem vagyok éhes,ha nem "figyelmeztetnek",hajlamos vagyok megfeledkezni az evésről. Igazából szeretnék hízni,de sosem tudom kontrollálni,ha felszedek 1-2 kilót,napokon belül lemegy rólam..:(

Orvostól orvosig járunk,most injekciókat kapok emiatt naponta,de már elegem van az egészből..Ez anorexia?

Nem látom magam kövérnek,és förtelmesnek tartom ahogy kinézek..de mégse sikerül,akárhogy akarom.

Kérlek segítsetek:(


2010. júl. 9. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem anorexia, de valami más betegség könnyen lehet! Vizsgáltasd ki magad.
2010. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vizsgálgatnak folyton,de nekem ez így nemjó. Senki nem gondol arra,hogy nem önszántamból nem eszek,nem értik meg,hogy egyszerűen nem kívánom..Mindenki szerint az én hibám,de ajj..:(
2010. júl. 9. 16:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó hír!

Nem vagy anorexiás :) Feltéve, hogy tényleg nagyon soványnak látod magad, hogy látod, hogy már túl vékony is vagy. Mindig ilyen vékony voltál?

Étvágyjavítókat próbáltál szedni? Ha nem, próbáld ki, és fáraszd ki magad napközben, hogy egy kicsit éhesebb legyél. Egyél naponta többször, meghatározott időpontokban, kicsivel többet, mint amennyi jól esik. Ezek legyenek kalória- és vitamindús ételek, de ha valamit csak úgy megkívánsz, abból is bátran ehetsz.

Egyes embereknek megjön az étvágyuk, ha másokat látnak enni, ha te ide tartozol, akkor mindig legyen valaki, akivel leülhetsz ebédelni, stb. .

Jó, hogy figyelnek rád annyira, hogy elvittek az orvoshoz. Ha ő sem tud semmit tenni, akkor a fránya genetika lehet az oka, vagy valamilyen bélrendszeri rendellenesség. Van egy rokonom, aki szintén nagyon sovány, neki az utóbbi probléma áll fent, de vele se tudnak mit kezdeni, mindig járnia kell mindenféle kivizsgálásra.


Remélem, rendbe fogsz jönni, és ne legyél elkeseredve :)

2010. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mindig ilyen voltam..De ennyire sosem.Negyedikes koromban,10 évesen valami ritka betegség miatt lebénultam,akkor lefogytam 19! kg-ra,de utána kezdtem összeszedni magam,felszenvedtem 36kg-ra de egyszerűen megtartani sem bírom ezt a súlyt,nemhogy tovább gyarapítani..

Félek,hogy mindig ilyen maradok és életem végéig orvosokhoz kell szaladgálni:(

2010. júl. 9. 16:17
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2010. júl. 9. 16:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szia! ez nem anorexia. az testképzavarral párosul vagyis azért éheztetnéd magadat , mert úgy gondolod hogy még mindig kövér vagy. de ahogy te írod tisztában vagy vele hogy túl vékony vagy és szeretnél is ezen változtatni.

Nekem még általános iskolában volt egy ilyen osztálytársnőm, iszonyúan vékony volt őt is folyton hordták orvosokhoz, tényleg úgy nézett ki mint aki az éhenhalás szélén áll. Nem tudom sajnos hogy végül mi hozta meg az eredményt, de ő aztán rendbe jött olyan 20 éves kora körülre.

Mindenesetre kitartás, más is volt már ilyen helyzetben és ő is túlélte valahogy. A szüleidnek vagy az orvosaidnak is megpróbálhatnád elmagyarázni, hogy ezt nem direkt csinálod, az írásod alapján elég intelligensnek tűnsz, hogy megértesd magadat másokkal. A szüleidre pedig próbálj ne nagyon haragudni, érthető hogy aggódnak érted és nem akarják, hogy bajod essen.

2010. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem anorexia. Pontosabban de, mert az anorexia étvágytalanságot jelent, csak éppen nem azonos az anorexia nervosa nevű betegséggel, amit a köznyelv anorexiának rövidít. Hormonokat vizsgáltak? Az is lehet az oka. Ismerek egy lányt, aki annyit csipeget egy nap, mint egy anorexiás, és mégis nagyon kövér, és semmilyen módon nem tud lefogyni, neki is a hormonok okozzák.

A menstruációd rendben van?

2010. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen minden rendben,de ez amit kapok injekciónak,az növekedési hormon(mert alacsony is voltam nagyon,csak mostmár nem,de hízni nem hízok tőle)Nemtudom ez bezavarhat-e,hiszen híznom is kéne tőle:S

Mindent néztek már..:(

2010. júl. 9. 17:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok. Biztos, hogy nem te tehetsz róla. Nem tudom, mitől van, lehet, hogy neked ezt dobta a gép, de ha, mint mondod, a magasságodat már sikerült helyrehozni, akkor talán a többi is menni fog. A menstruációt azért kérdeztem, mert az sérül először, ha valaki kórosan sovány, de ha neked rendben van, akkor szerencsés vagy, és ez azt jelenti, hogy lehet gyereked is, és tudsz normális életet élni. Még akkor is, ha injekciókkal. Tudom, hogy ez fárasztó, és szeretnél túljutni rajta, tarts ki, mert azért ha nem is jó ez a dolog, de lehet vele élni.

Ölelés

2010. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem aneroxia. Gluténérzékenységet és egyéb táplálékallergiákat néztek? Tipikusan arra utaló tünetek.
2010. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!