Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akarok lenni,...

Öngyilkos akarok lenni, vagyis nem akarok az lenni, de nem bírom már tovább. Segítség?

Figyelt kérdés

Csak sírok és sírok.Senkinek nem merek beszélni erről,igazából nincsenek is barátaim csak kettő de ők 6óra távolságra laknak tőlem.Mindenki másnak egy senki vagyok.Zárkózott vagyok és gyűlölöm magam.A barátom is elhagyott akit nagyon szerettem szívemből.Csak arra tudok gondolni,hogyha szebb lennék akkor nem történt volna ez meg.Rondának tartom magam,életemben egyetlen egyszer volt szerencsém pszichológushoz és elmondtam neki mindent kivéve ezt,hogy olyan rondának tartom magam,hogy az hihetetlen. Emiatt nem mosolygok,nem beszélek,mert tudom,hogy mindenki azt gondolja,milyen ronda vagyok.Ha tudnék plasztikáztatni orrot,fület,állat akkor teljes értékű életet élhetnek,de e nélkül meg akarok halni. nem tudom így élni az életem. szüleimnek hiába szóltam,hogy szükségem van pszichológusra nem fizetik. Nem törődnek velem,most is épp ezzel telt be nálam a pohár hogy már napok óta éheztem mert nem volt kajám,megjöttek és szinte semmit nem hoztak nekem,alig adtak megint valamennyi pénzt. Látták,hogy valami bajom van,de nem érdekli őket mentek tovább. Rengeteg pénzük van és egyszerűen sajnálják rám,de én ilyen külsővel még az utcára se merek kilépni,órákat szoktam a tükör előtt ülni hogy ki merjek lépni egyáltalán az utcára. Ha rothadna a lábam azt bizto kezeltetnék,de az,hogy a lelkem haldoklik senkit nem érdekel. Pedig szóltam nekik,hogy szükségem van rá mert nem bírom.Karácsony napján is öngyilkossági gondolataim támadtak.

Mindenki elhagyott,nincs senkim. Senkit nem érdekel mi van velem, ez jár a rondáknak,ha szép lennék sokkal könnyebb lenne ez az élet,de így szerelmem se lesz soha,mindig mások után fog vágyni,jobbra,szebbre,ha megkaphatja el is hagy érte..


2014. márc. 2. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
20 éves. tanulok
2014. márc. 2. 16:37
 3/7 download042 válasza:
40%
Soha, DE SOHA ne menekülj az öngyilkosságba!!!
2014. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez jellemző, hogy az emberek nem veszik komolyan a mentális betegségeket. Nálam már pszichiáter is felállította a diagnózist, papírom is van róla, mégis érzem, hogy le van szarva az egész betegségem.


Szerintem nem a külsőddel van a probléma, hanem azzal, hogy ennyire negatív vagy. Pszichológus tudna csak segíteni, sajnos. :(

2014. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Élőlény vagy. Az élőlények erőt fejtenek ki, hogy leküzdjék az elébük kerülő problémákat. Amikor az embernek támad egy gondja akkor megjelenik egy érzelem is, vele szemben. Az, hogy a gonddal szemben egy rossz érzés jelenik meg az azért van mert az elképzelésének nem felel meg. Az elképzelés már előre le lett gyártva, és arra lett kondicionálva az ember, hogy amikor megjelenik a gond akkor az a séma ugorjon be. Média, meg a társadalom teszik a dolgukat. :D Arra van ugye tanítva az ember, hogy a gondokat jó sok töprengéssel oldja meg, és minél többet töpreng annál inkább belegabalyodik a gondolkodásba, és míg a gondolatot táplálja az ember addig se a megfelelő helyre jut el az az erő amit arra kap, hogy megoldja a problémáit. Mert amikor egy akadály létrejön úgy megkapod hozzá a megoldásához szükséges erőt is, sőt azt is, hogy mit kell tenned, ez az intuíció. De az ember gyorsan elveti és belegabalyodik az egóba, amiben már készen állnak a kényelmes gondolatok, amik táplálása csak gerjeszti a rosszat. Az embernek nem a könnyebb út felé kell törekednie. Nem hibáztatlak érte, erre lett mindenki nevelve. De most, hogy tisztában vagy azzal, hogy ha élőlény vagy, és mint olyannak erőt kell kifejtened akkor nem a gondolatot fogod tovább táplálni magadban, hanem fogod magad odaállsz a gondba bele, és azt teszed amit a szíved diktál, ami a helyes. Az a helyzet, hogy az az erő amit kap az ember az a szeretet. Csak kibontakozni nem tud, amíg a hamis képet táplálja vele az ember a fejében, és addig nem is nyújt kellemes érzést, mert megnyilatkozni kíván általad. Szóval ámbátor rettentőmódon félni fogsz, és ideges leszel, de bepasizol. :D Nem azt mondom, hogy egyből szerelembe ess valakibe, de kezdj el ismerkedni. Nagyon rossz érzés lesz, de csak addig a pillanatig amíg meg nem valósítod a félelmedet. Ha már benne leszel a kellemetlen érzést felváltja valami csodálatos érzés. Vagy kezd valami kisebben, az a lényeg, hogy erőszakold meg magad, és fejts ki erőt az akadályok leküzdésére, ahelyett, hogy csak táplálod a vele kapcsolatos rossz érzést keltő gondolatokat, mert amíg azt teszed az maga a lassú elhalálozás folyamata. Igazából az öngyilkosság szóljon erről, hogy megölöd magadban azt a részed amelyik ellenáll a változásnak. Merj élni, küzdj, harcolj.

Erőt kifejteni annyi mint kapod az erőt, és azt te kinyilatkoztatod. Az erő szó magyarul szer. Amikor a szert magadba éppen kapod akkor a szer-etet. Ekkor etet a szer-elem. A szerelem szó némi kis legális módosítással lesz a szellem szó. Az ember test, lélek, szellem. A szellem azon része az embernek amely minden emberben azonos, és mint olyan tökéletesen tudja, hogy mikor mire van szüksége az embernek, ezért tudja megadni a tökéletes megoldást mikor megjelenik a probléma. Húzd ki magad, mély levegő, és gyerünk neki a világnak. Ha csúnya is vagy elmúlik, ha látják, hogy buzog benned az életerő. :]

2014. ápr. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Először magadat kéne megszeretned és elfogadnod. Fel a fejjel.
2015. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Durva volt visszaolvasni,hogy egy évvel ezelőtt mit éltem át. Azóta sokat változott a helyzetem,de jó irányba :) jelenleg nincs is sok időm,ma is több barátommal találkozok,sőt annyi programom van,hogy lehet egyikre nem is marad időm. A tanulás is itt van most a nyakamon,lassan vizsgázom és az is leköt,de emellett dolgozok is,egy szuper helyen,ahova nem volt könnyű bekerülni,de felvettek,mert kellettem nekik. Bár a külsőm nem változott ,néha vannak napok,hogy kezdem elfogadni magam,persze azért a mai napig képes vagyok szörnyen rosszul érezni magam amiatt,ha a barátokkal megyünk valahova és látok szép lányokat,és azt,hogy a fiúk körül rajongják őket,engem meg észre sem vesznek... sajnos kicsit buta is voltam,mert ezek miatt sokat ittam gyakran,de már megtanultam azt is,hogy nem szabad alkohol formájában leküzdeni ezeket a problémákat. A barát téma annyira nem izgat mert a régi kapcsolatom nyoma még mindig fáj,és nem tudnék újra bízni,bár volt egy fiú aki kedvelt,amin én is meglepődtem :D ,de ugye mivel ilyen kis buta vagyok ,hogy nem tudom elhinni ezért nem vágtam bele,sőt a mai napig nem tudom elhinni,hogy én kellett volna neki,mert ő olyan szép,olyan intelligens, és nem az nem lehet... :)
2015. ápr. 23. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!