Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 15 éves vagyok, Budapesten...

15 éves vagyok, Budapesten voltam a Vadaskert Gyermekpszichiátrián 12 napot. Öngyilkossági kísérlettel kerültem be. S most nagy az esély rá, hogy újra öngyilkossági kísérleteim lesznek ( 2 napja szabadultam ki ) Ettől lehet munkám?

Figyelt kérdés

Így lehet munkám, vagy emiatt nem fogok majd munkát kapni? (Ha élek addig)

S ha újra bekerülök, akkor kapok munkát vagy ez olyan mint a priusz s kizáró ok a munkáknál?



2014. márc. 9. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kopogtass be, hogy visszamennél. "A" verzió: meghalok, "B" verzió: dolgozni akarok. Mivan?
2014. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem nyírod ki magad, akkor lehet munkád
2014. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lesz munkád, nem kizáró ok, hogy voltál már a pszichiátrián.
2014. márc. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sőt országos nyilvántartást sem vezetnek a kezeléseidről.

Az OEP-nél is csak az bukhat ki, hogy sok nagyon drága gyógyszert kapsz. (Ha kapsz.)

Személyiségi jogod diszkréten kezelni a betegségeidet.


Persze munkaalkalmassági szűréseken kibukik, hogy alkalmatlan vagy bizonyos pozíciókba, de nyilván nem olyan pálya érdekel.

Szerintem Neked pl.: szociális segítő testhezálló lenne. Törődhetnél a hozzád hasonlókkal.

2014. márc. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem teljesen igaz az, amit az előző mond. Ha jól tudom, most fognak bevezetni egy rendszert, ahol bármelyik orvos megnézheti, hogy neked eddig milyen kezeléseid voltak és milyen gyógyszereket szedtél...


Természetesen ez nem befolyásolja a munkakeresést, hiszen pár kivételtől eltekintve a mentális betegség nem kizáró ok. Egyedül talán rendőr, katona és tűzoltó nem lehetsz szerintem. Meg esetleg hivatásos sofőr sem... de bármi mást csinálhatsz.


A priuszról is csak úgy szereznek tudomást a munkáltatók, hogy erkölcsi bizonyítványt kérnek, amit nem kap olyan, aki már volt börtönviselt (kicsit egyszerűen megfogalmazva). Mentális betegeknél ilyen nincs. :)


Már tudod előre egyébként, hogy megint meg akarod próbálni az öngyilkosságot?

2014. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"Ha jól tudom, most fognak bevezetni egy rendszert" - egy ilyet a gyógyszerészeknek vezettek be, ezt mindenki letilthatja Magyarország.hu ügyfélkapun belül.
2014. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pedig tűzoltő vagy katona szeretnék lenni :(((( De az nem lehetek akkor? :(((
2014. márc. 10. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha teljesen meggyógyulsz a betegségedből, akkor semmi akadálya, hogy akármilyen foglalkozást válassz. Ha olyan betegséged van, amit gyógyítani nem lehet, csak gyógyszerekkel szinten tartani, akkor már nem biztos.

Fegyveres foglalkozások... öngyilkossági hajlamokkal nem fognak a kezedbe fegyvert adni. Ez világos. Tehát meg kell gyógyulnod, hogy tűzoltó lehess, vagy katona :-) Ezeken a pályákon van pszichológiai alkalmassági vizsgálat is, aminek meg kell felelni, ezt sem véletlenül találták ki.

2014. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon morbid leszek, kérlek ne vedd komolyan...........:


El tudsz képzelni olyan tűzoltót vagy katonát, aki

VIOLENS módszerrel nem tudna öngyilkos lenni?? Túlélhetné?


Oda keménynek kell lenni, azonnali döntéseket kell hozni, ha kell önfeláldozásról.

2014. márc. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 moonlightsentinel ***** válasza:

Egy haverom azért nem lehetett rendőr, mert az apja öngyilkos lett... szóval szerintem a tűzoltót, katonát felejtsd el.

De könyvelő lehetsz!

2014. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!