Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utalom, amit csinalok, de nem...

Utalom, amit csinalok, de nem merek szolni rola a szuleimnek; hogy vergodjek zold agra?

Figyelt kérdés

Annyira utalom az egyetemet, egymas utan ernek a csalodasok(orakon, van, hogy felszolitanak, en meg nem ertek semmit, csak ulok, es nezek ki a fejembol), vizsgaimbol csak 2 sikerult, a tobbi visszamaradt, egesz nap sirhatnekom van mar honapok ota.

VIszont egy egyetemet mar otthagytam, de ez meg kikeszit, egyszeruen a tobbiekhez kepest 0 vagyok.


2014. márc. 12. 11:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenkinek egyetemet végezni, egyrészt. Másrészt, olyan egyetemet meg PLÁNE nem kell végezni, amihez nincs kedved. Gondolj bele, ha átvergődnél ezen a szakon, ebben kéne dolgoznod MÉG TOVÁBBI 40 évig. Szeretnéd?

Erre a kérdésre kell elsősorban válaszolni.

Ha nem, akkor vess számot magaddal. Van olyan szakma, amit szeretnél? Tök mindegy, hogy egyetemet igényel-e. Lennél szívesen vízvezetékszerelő? Fodrász? Orvos? Műkörmös? Tűzoltó? Katona? Akármi?

Mert akkor arrafelé menj. Találd meg a saját utad. Az, hogy a szüleid akarják, hogy egyetemista légy, az egy dolog, de SAJÁT életedet fogod élni még legalább további 40-50 évig, úgyhogy lépj rá a saját utadra.

2014. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szegyen lenne, ha nem vegeznem el. Mar egy egyetemet otthagytam, mert ezt szerettem volna tanulni, de most ez meg borzasztobb. 1000x jobban stresszel, mint a masik,, mar elni sincs kedvem, folyton ideges vagyok, ingerlekeny...

Tudom, hogy nagyon bantana oket, ha ezt az egyetemet is otthagynam...

2014. márc. 12. 11:48
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem szabad, hogy a szüleid miatt maradj csak ott. Ez a te életed. Aztán majd 10 év múlva meg siránkozol, hogy miért voltál olyan hülye, hogy a szüleid kedvéért csináltál olyat amitől kikészülsz.
2014. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen egyetemre jársz és azelőtt mire jártál?
2014. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Most bolcseszkaron vagyok, elotte meg kommunikacio es median voltam
2014. márc. 12. 11:58
 6/18 anonim ***** válasza:
menj el dolgozni és járj önköltséges szakra, onnantól kezdve minimális a stresz mert te osztod be az idõdet, csinálhatod évekig nem kell folyamat parázni a kibukástól, álláskeresésnél meg úgysem azt nézik, hol mennyi idõ alatt végeztél, hanem, hogy értesze a megpályázott álláshoz, külföldön meg hatványozottan így van.
2014. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Pedig a Kommunikáció és Média az büfészak...Az olyan könnyű, hogy bárki elvégzi...Bocs, nem rosszindulatból mondom, de lehet, hogy neked tényleg inkább szakmát kellene tanulnod. Tényleg nem mindenkink kell egyetemre járnia...

Bölcsészkar elég sok mindent takarhat irodalomtól kezdve történelemig...

2014. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy nem ment, hanem az nem erdekelt, es azzal semmit nem ertem volna el, ezert valtottam. Eljottem bolcseszkarra, de ezt meg ugy megutaltam felev alatt, hatalmas a stressz es nem tudom ezeket a nyelveket, nem olyan szinten, amilyenen kellene.

Csak kinlodas az egesz, semmi motivaciom nincs, egesz nap csak sirok, es azon orlodom, hogy folyton hulyet csinalok magambol, mert nem ertem az anyagot, mig a tobbiek igen.

2014. márc. 12. 12:19
 9/18 anonim ***** válasza:
Hagyd abba. Ne tedd tönkre magad a szüleid miatt...meg fogják érteni.
2014. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem fogjak megerteni, mar 1 felhoztam nekik a temat, es borzasztoan fogadtak, hogy nekem ez az egyetem se tetszik.
2014. márc. 12. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!