Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van?

Szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés
Nemrég találtam erre a kifejezésre, illetve hogy ilyen betegség létezik. Nem érzem jól magam emberek közt, félek a társalgásoktól(ennek ellenére jó lenne). Félek pl. bemenni egy közepes/nagyobb üzletbe, amit nem ismerek. Félek új emberekkel találkozni. Nem tudok beszélgetni ha nincs konkrét téma, taszítom az embereket(tapasztalat, és konkrétan hallottam már ezt valakitől). Nincsenek, nem is voltak barátaim. Félek ha új helyre kell mennem. Minden egyes pillanatban ha emberek közt vagyok, arra gondolok, mi az, amit elronthatok, hogyan sétáljak, hogyan viselkedjek. Félek leülni egy padra és várni valamire. Hasonló dolgaim vannak még. Ezek alapján biztosra mondható, hogy szociális fóbiám van? És ha igen ez jelent valamit, hogy kimondva beteg vagyok? 17/f

2014. márc. 19. 22:31
 1/3 anonim válasza:

Tiszteletem!


Még nem állítanám a felsoroltak alapján, hogy tényleges "betegségről" lenne szó. Sokat számítanak a környezeti tényezők illetve maga a családi háttér, de erről nem szükséges itt beszámolnod. Ha gondolod írhatsz nekem az alábbi e-mail címre: gondolatokegykoponyabol@gmail.com Ifjúságsegítő vagyok, talán találhatunk együtt megoldást a problémádra. Igyekszem legjobb tudásomnak megfelelően segíteni.


Tisztelettel: Kenyeres Dániel

2014. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezek a tüneteim, és kezelnek szociális fóbiával.
2014. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is ez van sajnos plusz még más gondok is. én sajna már vagy 5éve hogy ki sem mozdultam az utcára!. ez nagyon kegyetlen, de hát nem nagyon lehet mit tenni ellen.19f nagyon rossz dolog ez .
2014. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!