Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy, hogy legszíve...

Miért érzem úgy, hogy legszívesebben mindent hátrahagynék és elmennék messzire? Hogy senkinek se hiányoznék és egy senki vagyok?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és úgy érzem, az utóbbi két hónapban, hogy teljesen egyedül vagyok. Ha elmennék messzire, senki se hívna fel, hogy hiányzom neki. A napjaim nagyon monotonan telnek, csak árnyéka vagyok magamnak.

Lehet, hogy közrejátszik az is, hogy mostanában nem is egyszer hatalmasat csalódtam másokban, és úgy éreztem, mintha megaláztak volna. Nemrég volt, hogy ostoba módon elhittem azt, hogy a srácnak, akit szeretek, sokat jelentek. De kiderült, hogy nem engem, hanem egy másik lányt szeret. Leírva nem olyan borzasztó, de rengeteget zokogtam miatta. Pár hete pedig az történt, hogy hegedűversenyen voltam és teljesen hibátlanul, tökéletesen játszottam. Szinte mindenki biztos volt benne, hogy megnyerem, de a végén még különdíjat sem kaptam. Ott teljesen összetörtem, azóta nem bírom felvenni a hangszert, mert egyszerűen félek tőle.

A szüleim folyamatosan azt mondják, hogy sokkal de sokkal több vagyok, mint a barátnőim, mert én hegedülök is és járok kézilabdázni, de én csak haszontalannak érzem magam, amiért semmit sem tudok elérni a versenyeken. Szinte félek a szemükbe nézni. Szívesebben vagyok egy másik városban, távol az otthonomtól és távol a barátaimtól, mert rettegek attól hogy ők nem tartanak semmire, és a szemükben csak egy jellemtelem roncs vagyok... És hogy még fokozzam a dolgot, nagyon félek az iskolától, hogy valami rosszul sikerül, hogy nem leszek kitűnő. Folyamatosan stresszelek valami miatt, és ez nagyon kihat a közérzetemre is.

bocsi, hogy hosszú lett...

kérlek, segítsetek, adjatok tanácsot, mit kellene tennem. Teljesen magam alatt vagyok és különlegesebb akarok lenni.


2014. márc. 26. 20:12
 1/4 A kérdező kommentje:
azt még elfelejtettem hozzáírni, hogy mindezek ellenére mást sem csinálok, csak mosolygok, mert nem szeretném, hogy a barátaimnak az én problémáimmal kelljen foglalkozniuk. elég bajuk van szerintem nekik is, nem kíváncsiak rám. ez addig fajult, hogy lassan más egy maszk mögé bújok, ami szépen lassan belülről felemészt...
2014. márc. 26. 20:19
 2/4 anonim válasza:
szia! elöször is nem vagy egyedül én sokmindent látam már és sokminden nem kelett volna megtörténjen velem de át tudom érezni a hejzetedet nekem a szüleim elváltak kint élek ausztriába s haza járok romániába is én má átestem egy epe mütéten is szerelmi csalodáson is söt látam ahogy az egyik legjobb barátomat eltemetik mivel meghalt autobalesetbe 19 évese let volna idén február 25.én de má nem érte meg, nemcsak osztálytársam hanem padtársam is volt ovodás korától ismertem szoval enyhe kifejezés az hogy hiányzik de nem érdekel senkit az hogy nekem hiányzik még vele is álmodok éjelente és a csaj akibe szerelmes voltam anyira, hogy az életemet is oda adttam volna elküldöt melegebb éghajlatra pont mikor a korházba voltam s rögtön utána kaptam is a szurit a segembe miközbe a szüleim válo félbe voltak. Az iskolába pedig meg akartak verni csak ugy viccböl szinte minden nap de én optimista vagyok s remélem megfordul egyszer az én hejzetem is és kivánom hogy a tiéd is fordujon meg by:Sipos Attila
2014. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Fel a fejjel! Zenéljél, mert az az egyik legnagyobb kincs. Az, hogy most nem nyertél nem azt jelenti, hogy sose fogsz! Gyakorolj, adj bele apait anyait! Hidd el sikerülni fog! Az iskolától ne félj, később senki nem fogja majd megkérdezni, hogy 8-ban (vagy nem tudom hányadikas vagy) kitűnő voltál-e, hanem a belsődet fogják nézni, és hogy helyt tudsz-e állni a nagyvilágban.

Ami pedig a fiúkat illeti, kár miattuk sírni, egyszer biztosan lesz egy igazi ÚR aki nagyon fog szeretni, és vigyázni rád, mint a legféltettebb kincsére!

Hidd el értékes vagy! Nincs még egy belőled az biztos! Mindig pozitívan!

2014. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet a probléma, hogy meg szeretnél felelni mindenkinek. Érzékenyebb vagy másoknál, és ez is közrejátszik.

Nyugodtan vedd fel a hangszert, és játssz!

Ilyen időszakok gyakran előfordulnak az ember életében. Viszont tudnod kell, hogy ebből Te magad ki tudsz jönni

Amit javasolnék Neked: Próbálj ki új sportokat, még akkor is ha nehezedre esik! Például a futás. A sport legyen rendszeres!

Olvass egy könyvet! Ajánlom a váratlan utazást vagy az Anne sorozatot! Szerintem tetszene Neked!

Jársz e valamilyen klubba? Mit szoktál csinálni, amikor otthon vagy?

Mozogj sokat, és hegedülj akkor is, ha nincs kedved!

Segíts valakin, aki a környezetedben van, és szüksége van a segítségedre.

Ha van rá lehetőséged fogadj örökbe egy kiscicát!

2014. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!