Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a vagdosásról?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok rossz dolog ért engem, úgy éreztem az egész világ utál. Persze ez betudható a kamaszkornak... mindenki ezt mondja. De én nem így gondolom. Mindegy. A lényeg, hogy megvannak a saját problémáim és amikor nemtudom őket megoldani inkább fogok egy körzőt.. (penge szerintem durva) és egyszerűen elkezdem vele karcolni a kezem... Nem tudom, hogy ezt hogyan tudnám abbahagyni, pszichológushoz nem szeretnék menni, a dolgok nem fognak elfajulni addig soha!

14/L


2014. márc. 27. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha pszichiáterhez nem akarsz elmenni, akkor úgy lehet erről leszokni, hogy amikor éppen vagdosni készülsz magadat, HELYETTE mást csinálsz. És ezt mindig megteszed. Pl. fogsz egy jó nagy, kemény és strapabíró díszpárnát és elkezded püfölni: addig vered, amíg a kezed el nem fárad.


Vagy fogsz egy füzetet, mint én tettem 14 évesen (és még ma is, rég felnőtt emberként ugyanezt teszem), és elkezdesz naplót írni. És kiírod magadból a fájdalmat, a haragot, mindent. :)

2014. márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megfogod és abbahagyod, ameddig még egyszerü. Amikor már majd minden zsebedben lesz egy penge, akkor baj van. Most csak ne csináld, rajzolj vagy írj helyette, akármi.
2014. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hali:) Ahogy elnézem itt csak felnőttem válaszoltak még és gondolom jól jönne egy korodbeli lány segítsége is.:) először is ne aggódj, mert ha csak karcolgatsz az még nem utal semmiféle mentális zavarra. Másodszor pedig vigyázz, mert én is karcolással kezdtem ( én a kitűzőim végével ) aztán ollóval karcoltam és végül eljutottam a pengéhez ( hegyezőből kicsavaroztam ). Nem tudom tiszta szívemből azt mondani, hogy állj le a dologgal, mert gyakorlatilag nekem most ég a kezemen a tegnapi heg. Én úgy gondolom, hogy ezen végig kell menni, aztán végül úgyis rájövünk, hogy hülyeség. Csak arra vigyázz, hogy ne vágj túl mélyre, és nem csak azért mert sok vért veszíthetsz, hanem azért is, mert vérmérgezést kaphatsz, ami halálhoz vezet ( én ezt úgy küszöbölöm ki, hogy öngyújtóval megégetem a pengét és az elvileg fertőtlenít ) és nem mellesleg ha sokat csinálod akkor még 10 évig nézheted a karodon és felnőtt fejjel megbánhatod minden alkalommal, amikor rövid póló van rajtad. És a másik, hogy hogyha bármilyen osztálytársad észre veszi, nem az lesz a reakciója, hogy " ú, szegény, legyünk vele kedvesebbek" és nem is az hogy "ő dolga", hanem nagyon el fognak ítélni. Hidd el ez utóbbit tapasztalatból mondom. Ha meg tényleg le szeretnél szokni akkor egyszerűen dobd ki a körződ és ha pedig segítségre van szükséged nyugodtan írj!:) 14/L
2014. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok, nem felnött, 14/L.

Azért mondom, hogy most rögtön hagyd abba, mert most lehetetlennek tünik, de ne várd meg, ameddig tényleg az lesz.

2014. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
van skyped? tudok segíteni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!