Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » PÁNIKBETEGSÉG! Van itt gyógyúl...

PÁNIKBETEGSÉG! Van itt gyógyúlt pánikbeteg? Elmesélné a gyógyulása történetét?

Figyelt kérdés

#pánik #pánikbetegség #pánik szondróma
2014. ápr. 4. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Rövid leszek. Amikor jött az a borzasztóan rossz érzés, meg a pánik, akkor a félelmemet tudatosan próbáltam valami széppé formálni. A rettegésem tárgyának adtam valami pozitív tulajdonságot.


Annak idején xanaxot kaptam, de sose szedtem annyit, hogy kiüssön. "ébren" akartam lenni, hogy fejben le tudjam rendezni. A doki reggelre 1 estére kettő szemet írt föl. Én ha még tudtam uralkodni magammal a fenti módszerrel nem szedtem be, és este lefekvés előtt is csak egy fél szemet.

Minden nap nem szedtem, mert magamtól akartam túltenni rajta magam.


Ennek több mint 10 éve, 4 évig tartott. A mai napig kísér, de már nagyon ritkán jön elő, és hamar meg is tudom nyugtatni magam. Elemzem az érzéseimet, és megkeresem a kiváltó okot. Nem a félelmem a rossz hangulatom és a pánikom oka, hanem valami az életemből. A félelmem csak az agyam eszköze ahhoz, hogy ne kelljen keresni a valós problémát. Sokkal egyszerűbb minden rossz érzésre ráhúzni egy dolgot. Legalábbis én így magyaráztam meg magamnak. Pszichológusnál nem jártam, a gyógyszert a körzeti írta fel.

2014. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én már 5 éve vagyok pánikbeteg, harcolok ellene, valamikor jobb,valamikor rosszabb..
2014. ápr. 4. 13:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Hiába harcolsz, attól nem gyógyul. Szakszerű pszichoterápiára van szükség (KIP, ego-state, regresszió, stb.)
2014. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amig elszaladsz(küzdesz) addig fog kergetni!Ne félj tőle! Annàl rosszabb lessz! Ha jönnek az érzések àllj szembe vele! 8kemény hónap àll mögöttem. A nap minden percében ezzel foglalkoztam, sajàt magamat kergettem bele!Ne olvasgasd màsok történeteit ez nagyon fontos!!!!
2014. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 jegecske ***** válasza:
Csak rajtad múlik!Közhely, de igaz, minden az agyban dől el. Elhatározod, hogy megszünteted. Hiába jársz te psychológushoz, te vagy a beteg /ez nem is betegség/ nem ő. Pl. nem mersz tömegbe menni, határozd el, hogy most pedig bemész mondjuk a busz váróterembe, ahol vannak 10-en, aztán ha sikerült nagobb tömegbe stb. Ezt lehet csináni bármivel, pl uton félsz átmenni, ue és igy tovább
2014. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kedves # 3 pszihoterápia? Hagyjuk már, pszichologus nélkül is meg lehet belőle gyógyulni nemhogy terápia nélkül. A lényeg hogy te is fogadd el hogy nem szervi bajod van, am nálam elég sokáig tartott, aztán esetleg egy pszichologus segíthet, de ő sem fog radikális kezelés terápiát szükségesnek látni. Szedhetsz viszont pl. HOVA-t (természetes anyagokból nagyon gyenge nyugtató).
2014. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#3- as vagyok! Jàrtam pszichologushoz,egy darabik nyugtatót is szedtem.Amit megtanultam az az hogy minnél jobban fél az illető annàl rosszabb...ennyi!
2014. ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 freestyleman válasza:
én egy és fél évig voltam pánikbeteg, és most már tünetmentes vagyok gyógyszert nem szedek dolgozok bármit ehetek ihatok! Borzasztó dolgokat éltem meg de nem adtam fel van egy kislányom ő inspirált engem, meg persze sokat olvastam rendeztem magamba a tévhiteket (hogy hülyeségektől félek) ugy tudod legyőzni hogy ha tudod hogy félsz valamitöl akkor is megcsinálod! legyen neked egy kihívás az egész, a végén úgy is kiröhögöd magad hogy "ettöl féltem?" A gyógyszereket fél évig szedtem és szépen le is szoktam róluk. Járj többet társaságba engedd el magad kicsit legyen hobbid amit szeretsz és rendezd el a fejedben a tévhiteket hidd el hogy sikerül!!! És nem át egy darabig máshogy táplálkoznod!
2014. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ahh köszönöm! Nagyon sokat segítettetek!! :-)
2014. ápr. 10. 10:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Én kb. 20 évig voltam pánikbeteg. Nem folyamatosan, hanem több-egy éves időszakok voltak az életemben.

Volt pl. egy 10 éves latencia szakasz, amikor egyáltalán nem volt rohamom, aztán mikor az életemben problémák jelentkeztek, akkor újra előjött, durvábban mint korábban, és a régi megoldások nem segítettek. (Pedig azt hittem, hogy már tudom kezelni, de nem tudtam.)

Az egyéb problémák miatt amúgy terápiára mentem. A terápia alatt egyszer volt pánikrohamom, akkor megértettem az egésznek a lényegét. Azóta egyáltalán nem hiszek a házilagos megoldásokban, csak a terápiában. Nekem amúgy rengeteget segített, csak megfelelő módszer, terapeuta kell hozzá, és merni kell szembenézni önmagunkkal. Különben tényleg semmit nem ér az egész.

2014. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!