Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongásoldó gyógyszerek...

A szorongásoldó gyógyszerek és a nyugtatók között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Tehát vannak a szorongásoldók, amiket felír egy pszichiáter és ugye vannak a nyugtatók, amiket szintén a pszichiáter ír fel. Miben különbözik a kettő? Tudom, hogy a nyugtató ellazít, lassabbá, picit kábulttá és álmossá tesz. De azt nem tudom, hogy a szorongásoldó miben más?

Poszttraumás stressz zavarom van már egy jó ideje. Pszichológushoz járok, de gyógyszert nem szedek. Viszont mostanában gondolok rá, hogy talán könnyebb lenne gyógyszerekkel az életem. Viszont nyugtatót nem akarok szedni, mert én úgy tudom, hogy az függőséget okoz. Kérdésem, hogy a szorongásoldók okoznak-e?

A tüneteim: pánikroham, agorafóbia közlekedési eszközökön (elég komoly), kisebb szociális fóbia, bezártságtól való félelem, plusz a szokásos, hányinger/hányás, izzadás, szapora légzés meg ami ezzel jár... Jaj, és egy fontos dolog: az alvással nincsen problémám. Nagyon jól tudok aludni!!! :)


2014. ápr. 4. 21:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ismerd meg a fóbiák mechanizmusát:

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2014. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!