Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszió, öngyilkos...

Súlyos depresszió, öngyilkos gondolatok?

Figyelt kérdés
Volt egy nagy trauma régen amitől majdnem öngyilkos lettem, de volt egy valaki akit nem akartam megbántani, ezért a lelki összeomlás után mikor a vonat előtt álltam visszafordultam... Azóta elvesztettem valamit, nem érzek semmit, bánat, harag stb, még azok iránt sem akik kishiján az öngyilkosságba kergettek, őszintén köszönetet szeretnék mondani nekik mer hogyha akkor éveken át nem vagyok egy k**** céltábla akkor még ma is gyáva senkiházi lennék. Viszont tényleg, szinte minden érzésem kihalt, az egyetlen amit tudok még érezni az aziránt van aki miatt nem sétáltam tovább... De mióta megtudtam hogy neki is hasonló problémái vannak, azóta szinte bekattantam. Kimondhatatlanul dühös vagyok magamra hogy nem láttam, és megint elkezdtem az öngyilkosságon gondolkodni. Egyedül azért nem tettem még semmi hülyeséget mert attól félek hogy neki fájna. Mit kezdjek magammal ?
2013. nov. 27. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
fordulj szakemberhez, és a súlyos LY.
2013. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsi a szar helyesirásért, spec semmi kedvem nemhogy helyesen irni de élni sem ^^

Amugy szakemberhez nemfogok menni, semmi féle képpen ^^

2013. nov. 27. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
akkor mit vársz itt??? nincs lehetetlen csak tehetetlen.
2013. nov. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Túl kellene lépned a múlton.Tudod, velem 18 év alatt rengetteg, olyan megrázó dolog történt, hogy nem tudtam túl tenni magam rajta.Viszont elfogadtam, hogy az a múlt.Nem rágodom rajta és próbálok optimista lenni.Biztos, hogy Neked is van jó dolog az életben és érzéseid is vannak, csak elfojtod őket vagy nem veszed észre. Ne tudd meg, hogy hányszor akartam öngyilkos lenni, de tudom, hogy van értelme élnem! Úgy gondolom önző dolog lenne elmenekülnöm a problémáim elől és többre tartom magam ennél.

Ha nincs más megoldás, fordulj szakemberhez.

18/L

2013. nov. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lelkileg össze vagy omolva ez az igazság. Nekem is voltak meg vannak is depresszió hajlamaim bár kinyírni nem akarom magam pedig most megtudnám tenni egy laza mozdulattal is akár mert olyan helyen dolgozom ahol nem nehéz megtenni de én érzem azt hogy nem ez kell mert önmagában velem minden rendben van, egyedül a szerelemben vannak kudarcaim és sokszor bántottak már, és készítettek ki idegileg, én sem tudok már megbízni az emberekbe csak 3-4 olyan ember van akire még számíthatok az életben és tudom hogy nekik még fontos is vagyok. Az egyik szintén hasonló problémával szenved mint én bár ő rosszabb kategória de mégis én tartom benne a lelket hogy még érdemes élnie és valahogy örülök is annak hogy ha a sajátomat nem de az ő életét sikeresen helyre raktam mert már boldog párkapcsolatban él. Én meg még mindig csak szenvedek emiatt hogy nem találok magamnak egy olyan társat egy párt aki mellettem van, elfogad olyannak amilyen én vagyok mert hiába próbálok változtatni nehezen és lassan megy, ez türelem játék sajnos és érzem hogy egyedül nem megy.

Szakdokihoz is fordultam egy régi munkahelyemen ahol ilyenek voltak és ő is mondta hogy teljesen értelmetlen lenne járnom terápiákra meg ilyen vackokra mert nem akarok ártani magamnak egyszerűen csak egy társra van szükségem aki mellett könnyebben felerősödhetek.

És barátom itt a gond nálad is. Nincs melletted senki aki biztat és támogat hogy egy picit jobb legyen. Belőlem is kihaltak az érzések egy mogorva embergyűlölő lettem, ami már változott sokat de még mindig sok dolgom van ezzel kapcsolatban.

Szóval szedd össze magad tudom nehéz, de próbáld meg, és próbálj ismerkedni, add önmagad egy pici mosolyt próbálj adni egyszerűen lássák rajtad hogy nyitott vagy és hogy barátkozó tipus vagy és nem vagy egy mogorva lélek.

Hidd el nekem hogy ez már sokat változtat. És a legfontosabb erre hogy legyen elfoglaltságod!

2013. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van aki tartja bennem a lelket, és csak miatta nem tettem eddig valami ostobaságot, de neki is vannak gondjai, hasonló és én magam emésztem miatta. Egyszerüen gyülölöm mikor az eszembejut hogy nemtudok neki segiteni mikor lényegében ö mentette meg az életem, ö volt az egyetlen aki meghalgatott és csak rá számithatok.
2013. nov. 28. 00:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Beszélgess minél többet ezzel az egy emberrel, aki miatt még érdemes élned. Segítsétek egymást, próbáljatok együtt kimászni a gödörből - nem biztos, hogy sikerülni fog, az is lehet, hogy a "vak vezet világtalant" effektus fog fellépni.

De egyébként nem jó, hogy CSAK rá támaszkodsz. Nem jó az egész életedet egy ember köré szervezni! Persze, hogy nem baj, hogy ennyire szereted, csak jó lenne, ha más ember is számítana neked valamennyit, ha más is érne neked annyit, hogy ne dobd el miatta az életedet.

2013. nov. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én nagyon megértelek, én is rohadtul szeretnék megdögleni, még sincs bátorságom megtenni. Fél órája szemezek a Xanax-os dobozzal, van kb. 80 szem benne (0,5-es), de nem merem bevenni + most olvasom, hogy nem is ölne meg, mert hamarabb kihánynám az egészet. Viszont leugrani sincs bátorságom sehonnan. Édesapám ezt az utat választotta, én nekem még ehhez sincs bátorságom. Még meghalni is beszari vagyok. Ne küldjetek pszichiáterekhez, egy tucatnál jártam már, többféle gyógyszert is próbáltam, meg gyógynövényeket, mindent, de semmivel sem jobb, tartósan. Amúgy bipoláris zavarom van. Az egész életem egy katasztrofális kudarc, minden amibe belekezdek halálra van ítélve, alkalmatlan vagyok mindenre. Az egész életre. Meghalni mégsem tudok, és a k.... isten sem vesz magához, pedig 100x kértem már. Nem mellesleg van egy 16 hónapos kislányom, akihez SEMMI türelmem nincs már, úgy érzem, csak nyerne vele, ha nem én nevelném fel. Persze ezt a család előtt ki sem mondhatnám. Senki nem ért meg és nem segít nekem, csak állandóan le vagyok hurrogva. Na ennyi. totál sz*r az életem és persze még csóró is vagyok. Utálom az egészet, tényleg remélem, hogy már nem kell sokáig szenvednem. :(
2013. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!