Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés a szociális...

Milyen érzés a szociális fóbia belülről?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezem, akiknek saját tapasztalataik vannak, hogy hogyan éreznek ők a mindennapokban, különböző helyzetekben.

Általánosságban is érdekel, illetve konkrét helyzetekben is, pl. mit éltek át belülről indulástól hazaérkezésig, amikor mondjuk lementek a boltba vásárolni.

Sokat olvastam már erről, de én most a ti saját tapasztalatotokra és érzéseitekre vagyok kíváncsi. Hogy ti hogy magyaráznátok el, hogy írnátok le ezeket a dolgokat egy kívülállónak? Ha azt akarjátok, hogy ő minél pontosabb képet kapjon róla.



2014. ápr. 12. 18:21
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

nekem ilyenek a tüneteim:

úgy érzem h ha sokan vannak körülöttem mindenki bámul.. azt várják hogy elmenjek és aztán kibeszéljenek hogy hogyan néztem ki meg milyen volt a járásom..

abszolút semmi koncentrációképességem nincs.

félek emberkkel beszéli és ha megszólítanak akkor össze vissza beszélek (pl ha megkérdezik h fázok..akkor pont az ellentetjét mondom mindig. de csak véletlenül mert annyira zavar hogy beszélnem kell valakivel.)

ha valaki nevet a környezetembe akkor én is mindig félek hogy rajtam nevetnek(mint ahogy írta az egyik válaszoló is)

ha egy ismerősöm hív telefonon akkor nem merem felvenni legtöbbször.

ha a mcDonaldsba vagyok és sorra kerülök mindig elfelejtem hogy mit is akartam rendelni.

meg hasonlók..

2014. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elõttem válaszolók szinte mindent leírtak már.

Amikor jártam még suliba és felelnem kellett inkább azt mondtam, hogy nem tanultam és egyest kaptam csak nehogy kikelljen állnom az osztálytársaim elé. A középsulit se fejeztem be emiatt. Magántanuló lettem de a vizsgákra is képtelen voltam elmenni ezért kirúgtak.

Nagyon ideges vagyok és szorongok ha emberek kōzé kell mennem. Remegnek a kezeim, izomrángásaim is vannak. Hiába van kint hideg és fázok akkor is nagyon leizzadok. Folyton próbálok úgy állni, hogy ne lássanak mások, például oszlopok mellé állok vagy ehhez hasonlókhoz. Mindig az arcomba lóg a hajam ezzel is csökkente azt, hogy lássák az arcom. Ha köszön valaki sokszor annyira meglep és szorongok ezalatt is, hogy visszaköszönni se tudok. Amikor meg hazaérek azon bánkódok, hogy milyen bunkónak gondolhatnak mások, hogy még nem is köszönök nekik.

Ha beszélgetni próbál velem valaki akkor rendszerint elcsuklik a hangom és alig tudok pár szót kinyögni.

Ha vendég jön hozzánk akkor mindig elbújok vagy bezárkózok az egyik szobába.

Hivatalos ügyet nem tudok elintézni, mindig velem jön anyum. Õ intéz el helyettem mindent. Sokszor elfelejtem még a nevemet is ilyenkor annyira ideges vagyok.

Ha itt válaszolok az oldalon akkor is elég gyakran remegnek a kezeim, izzadok stb. Pedig nem is lát senki és mégis.


19/L

2014. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!