Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismertetek olyan embert, aki...

Ismertetek olyan embert, aki normális volt és egyszercsak megőrült? Volt valami kiváltó oka?

Figyelt kérdés
Vagy őrültnek születni kell?

2014. ápr. 16. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell annak születni.

Egyébként mit értesz őrültség alatt?

Nekem van pár ismerősöm, akiknek voltak problémái, kezelésre is szorultak.

A depresszió, elégedetlenség, önmagukba fordulás váltotta ki. Illetve van akinél az ivás.

De sok minden lehet. Bármilyen élethelyzet, amivel az illető nem tud megküzdeni. Drogok is okozhatnak mentális problémákat.

2014. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Van kiváltó oka, ez egy folyamat. Ha a környezet nem figyel az apró jelekre, már csak azt veszi észre, amikor nagy a baj, s olyan dolgokat tesz az illető, ami mellett nem lehet elmenni. Néha azért se lehet észrevenni, mert az érintett titkolja a problémáját, szégyeli, vagy nem vesz róla tudomást. Nagyon jó bizalmi kapcsolatba kell lenni egyesekkel, hogy megnyíljanak. Egy hirtelen jött trauma is okozhat megőrülést.Lehet valami rendellenesség genetikailag, ami bizonyos kor után jelentkezik. Az sem kizárt, hogy valaki több gyógyszert szed, pl vérnyomásra, de azok ütik egymást és egy mellékhatás így jelenki meg. A baj ilyenkor azzal van, hogy őrülettel kezelik,elküldik pszichiátriára, újabb pirulákkal tömik, nem azt vizsgálják, mi okozhatta. Tehát megint csak tüneti, látszatmegoldás történik.
2014. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen.Ha nincs látható oka, akkor valami agyi működési zavar lehet.
2014. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit értesz őrültség alatt? Mondjuk skizofréniát? Mert az nem gyerekkorban kezdődik. Szóval gyakorlatilag az összes skizofrén egyszer csak "megőrül".
2014. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve nem ismerek olyat, aki teljesen normális. :)


Az, hogy mi számít megőrülésnek, nekem sem tiszta, de amúgy igen, léteznek olyan állapotok, amikor viszonylag hirtelen (de nem előzmények nélkül!) történnek változások!

A leggyakoribb ilyen eset amikor alkohol vagy drog hatására olyan agyi változások történnek, amelyek révén például hallucinációk, üldözési mánia alakul ki. (De ott a kiváltó ok a szer fogyasztása, és annak is van előzménye, csak úgy magától senki nem lesz függő...)

2014. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Örökölhető a hajlam mentális betegségekre, de ez általában nem elég arra, hogy elő is jöjjön az illetőnél. A betegség kibontakozásához kell a "megfelelő" környezet, pl. alkoholista, szintén mentális problémákkal küzdő szülők, erőszak, kirekesztés, szóval valami egyszeri vagy folyamatos trauma, többnyire a gyerekkor alatt. Az anyával való kapcsolat, illetve a gyerekével megegyező nemű szülő képe - aki példaképül szolgál - mindig fontos. Persze a depresszió felnőttkorban is kialakulhat a hormonrendszer borulása miatt, gyász, kudarc következtében, vagy pl. skizofréniás is lehet valaki agydaganat, vagy valami komolyabb fertőzés miatt (pl. van egy festő, Louis Wain, aki toxoplazmózist kapott egy macskától, ennek következtében kialakult nála a skizofrénia, ez nyomon is követhető a munkásságán), de a személyiségzavarok mindenképp összefüggnek a gyerekkorral, amikor is kialakulóban van a személyiség szerkezete, és amikor ezt a legegyszerűbb formálni, avagy deformálni...
2014. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is őrült vagyok XD Nem tudom hogy régen milyen voltam,de itt ne betegsége gondoljatok:D
2014. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kapitány_úr válasza:

Sajnos igen.

Nekem a menyasszonyom őrült meg. Nagyon sok gondja volt szegénynek egész életében. Sokat kínozta mentálisan a családja. Onnantól viszont, hogy megismerkedtünk, elkezdett kijönni a depressziójából. 8 hónap alatt le is küzdötte. Megnyílt, vidám volt, életerős volt. Persze mesélte nekem, hogy tart attól, hogy lappang benne valami, amiről nem tud, de mondta, hogy nincs reális alapja (látomások, hangok, érzések, stb.). Nagyon józan lány volt, nagyon tisztán látta önmagát, a helyzeteket, mindent. Őszinte volt. És nagyon tudott szeretni. A legtökéletesebb társ volt, akit ember kívánhat.

Aztán egyszer csak nem tudtam elérni telefonon. Két nap múlva kiderült, hogy előzetesben van "valami" miatt (amit most nem írok le). Megőrült. Minden előjel nélkül. És nincs többé.

2017. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!