Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor nagyon ideges vagyok...

Amikor nagyon ideges vagyok vagy stresszelek, borzasztóan fájni kezd a hasam, és sokszor felöklendezek a számba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig még nem hánytam el magam, mert mindig "rossz helyen" vagyok, és inkább visszanyelem ami a számban van, de tudom, hogy ez nem jó. mit tudnék tenni ellene? (tudom, stresszeljek kevesebbet - ezt hagyjuk)

2014. ápr. 18. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat, nálam a komoly, hirtelen stressz szintén a gyomromra megy, de éppen ellentétes hatást vált ki - irány a WC.

Ún. "hasi idegnek" is szokták nevezni, mikor a stresszhelyzet bélrendszeri bonyodalmakat okoz. Gyakori egyébként.

Sajnos csak a stresszre adott reakciói erősségét tudod csökkenteni, és akkor a tünetek sem lesznek olyan intenzívek. Én is ezzel próbálkozom már régóta.

2014. ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A megoldás a relaxáció, ha a jelenség túlzottan súlyos, 6-7 terápiás órával segítve. Ez a legjobb a tartós káros stressz hatásai ellen.

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo

2014. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is előfordul, ha stresszelek irány a WC és hasmenés, de szerencsére ritkán van.
2014. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy ez csak egy felszíni tünet (reflux), de sokkal súlyosabb problémákat is okozhat, gyomor- vagy nyombélfekélyt.

Két irányból kellene kezelni: egyrészt a fizikai tüneteket, tehát irány egy gasztroenterológus, mielőtt még nagyobb baj lesz!

Másrészt a lelki tényezőket. Sokféle módszer van, én magam egyedül a pszichoterápiát tartom hatékonynak. Sok mindent próbáltam életemben, semmi nem hozott tartós eredményt, csak a mélylélektani elemeket is tartalmazó hosszúterápia. Minden más csak tüneti kezelés.


Mindenesetre a korábban - évekkel ezelőtt - kialakult nyombélfekélyemet sajnos már nem lehet teljesen meggyógyítani, életem végéig gyógyszert kell szednem.

2014. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!