Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lett velem? (Kérdésed túl...

Mi lett velem? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Én egy fiatal, 17 éves leány vagyok. A bajom már 1 éve tart, senki, semmi nem tudott rajta segíteni. Rajtam. Mindig is egy életvidám lány voltam, aki kicsit hiperaktív, de mindig mosolyog. Magamba voltam csak depressziós, de azt is ki kellett adnom valamikor. A rock volt a mindenem. A zene, mindig a zene. Olyan erős érzéseket váltott ki belőlem... lehetetlen. Az állatokért is oda vissza voltam. A barátaimat nagyon szerettem, a páromat is akivel inmáron 3. éve vagyok együtt.

De körülbelül tavaly ilyenkor azt vettem észre magamon, hogy a baráti társaság már nem élvezetes. Kezdett bosszantani a nyüzsgés körülöttem, nem tetszett. Menekültem előlük, nyugodt helyre, bárhova csak ne kelljen velük lennem. Feszültség és szorongás költözött belém. Nincsenek érzéseim, a zene semmit sem ér. A zene nem vált ki belőlem SEMMIT! Senki és semmi nem érdekel. Nincs bennem fájdalom, nincs bennem öröm. Már lassan 1 éve. Ez nem élet, csak létezés. Értelmetlen. Nem tudom mire, meddig várjak még... Lehet felnőttem, és ez lett belőlem, nem fog már változni. Azt sem tudom mitől lett ez bennem. Pszichológushoz jártam, nem segített semmit..... Lassan megőrülök abba, hogy nincs lelkem, nincsenek érzéseim.



2014. ápr. 22. 18:45
 1/7 anonim válasza:
Ez teljesen normális, nem kötelező állandóan "élvezni" az életet és főleg nem ugyanazokat a dolgokat szeretni egy életen át változás nélkül. Keress új dolgokat, ami később érdekelhet, próbálj ki új zenéket, új embereket, új helyeket.
2014. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam én az új zenét, új embereket és helyeket.. mindenki ezt mondta. De egyszerűen nem váltanak ki belőlem semmilyen érzést. Pocsék így minden. Ha csak fájdalmat éreznék, az is álom lenne..
2014. ápr. 22. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nagyon jó, hogy így kívülről megtudtad nézni, hogy honnan hova jutottál. És az is nagyon jó, hogy megoldást keresel a problémádra, talán, hogy ne kerülj rosszabb állapotba.

Van remény!

Nekem rengeteget segített a Dianetika könyv elolvasása. Megkaptam a választ a problémámra és tudom, hogy van megoldás.

2014. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem kell mindig sírni meg nevetni :) Sartre: Undort vagy Camus: Közönyt olvastad már? Szerintem érdemes lenne filozófiai jellegű írásokat, regényeket stb megnézegetned, lehet, hogy rájönnél, hogy nem kell "értelmet" keresni.
2014. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A könyveknek nagyon örülök, sokat szoktam olvasni, persze nem ilyeneket, de így hogy kaptam címet, mindenképp megkeresem és elolvasom!
2014. ápr. 22. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
17 éves kamasz vagy, közel sem vagy még felnőtt. A kamaszoknál a hormonális változások elég furcsa dolgokat tudnak előidézni, szerintem lazán lehet, hogy ez nálad ilyen életkori sajátosság, és ki fogod nőni. Tényleg nem történt semmi veled, aminek betudható lenne ez a dolog, akármi változás? Családi problémák, válás, a barátaiddal valami konkrét konfliktus vagy baj ami miatt nem vagy velük szívesen, fogamzásgátló szedése, bármilyen más gyógyszer stb? Ha visszanézel és tényleg semmit nem találsz, akkor szerintem egy orvosi kivizsgálás sem árthat
2014. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
A "Dianetika" is egy könyv cím. Írta: L. Ron Hubbard.
2014. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!